Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-631/10/08/0170
13.07.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Щепанської О.А.,
суддів Дадінської Т.В. ,
Кучерука О.В.
секретар судового засідання Шкурлатов Д.Г.
за участю сторін:
представник позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримтеплоелектроцентраль"- ОСОБА_2, довіреність № 7-2011 від 04.01.11
представник відповідача, Державної податкової інспекції в м. Керчі Автономної Республіки Крим- не з'явився, до початку судового засідання надав суду клопотання про розгляд справи у його відсутність ,
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Керчі Автономної Республіки Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кушнова А.О.) від 08.07.2010 у справі № 2а-631/10/08/0170
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримтеплоелектроцентраль" (вул. Кримська, 7, смт. Молодіжне, Сімферопольський район, Автономна Республіка Крим, 97501)
до Державної податкової інспекції в м. Керчі Автономної Республіки Крим (вул. Борзенко, 40, м. Керч, Автономна Республіка Крим, 98300)
про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 08.07.2010 у справі № 2а-631/10/08/0170 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримтеплоелектроцентраль" до Державної податкової інспекції в м. Керчі Автономної Республіки Крим - задоволено частково.
Визнано протиправними та скасовано податкове повідомлення - рішення ДПІ в м.Керчі від 12.10.2009 № 0002052301/0 в частині сплати суми 34895,81 грн. - земельного податку з юридичних осіб та штрафних санкцій в сумі 17036,34 грн.
Визнано протиправними та скасовано податкове повідомлення - рішення ДПІ в м.Керчі від 13.11.2009 № 0002212301/1 в частині сплати суми 34895,81 грн. - земельного податку з юридичних осіб та штрафних санкцій в сумі 17036,34 грн.
Визнано протиправними та скасовано податкове повідомлення - рішення ДПІ в м.Керчі від 10.12.2009 № 0002362301/1 в частині сплати суми 34895,81 грн. - земельного податку з юридичних осіб та штрафних санкцій в сумі 17036,34 грн.
Визнано протиправними та скасовано податкове повідомлення - рішення ДПІ в м.Керчі від 22.12.2009 № 0002052301/2 в частині сплати суми 34895,81 грн. - земельного податку з юридичних осіб та штрафних санкцій в сумі 17036,34 грн.
Також, судом вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 08.07.2010 року та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 01.02.2011 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції в м. Керчі Автономної Республіки Крим.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти задоволення апеляційної скарги, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про місце та час розгляду справи сповіщений належним чином та своєчасно, про причини неявки суд не повідомив.
Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.
Крім того, згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
При викладених обставинах, враховуючи те, що відповідач викликався в судове засідання, але в суд представник не з'явився, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності неявившогося представника відповідача.
На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи, встановила наступне.
Позивач -Товариство з обмеженою відповідальністю «Кримтеплоелектроцентраль», звернулося до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просило суд визнати недійсними податкові повідомлення-рішення ДПІ в м. Керчі: від 12.10.2009 №0002052301/0 в частині сплати суми 37311,12грн. -земельного податку з юридичних осіб та штрафних санкцій в сумі 18655,56грн.; від 13.11.2009 № 0002212301/1 в частині сплати суми 37311,12 грн. -земельного податку з юридичних осіб та штрафних санкцій в сумі 18825,56грн.; від 10.12.2009 № 0002362301/1 в частині сплати суми 37311,12 грн. -земельного податку з юридичних осіб та штрафних санкцій в сумі 18203,71 грн.; від 22.12.2009 № 0002052301/2 в частині сплати суми 34895,81 грн. -земельного податку з юридичних осіб та штрафних санкцій в сумі 17036,34 грн. Крім того, позивач просив вважати відкликаними п. 5 позовних вимог про визнання недійсним рішення ДПІ в м. Керчі з розгляду первинної скарги від 13.11.2009 № 17740/10/25-0, п. 6 позовних вимог про визнання недійсним рішення ДПІ в м. Керчі про внесення змін до рішення ДПІ в м. Керчі з розгляду первинної скарги від 13.11.2009 № 17740/10/25-0 та п. 7 позовних вимог про визнання недійсним рішення ДПА в АР Крим про результати розгляду повторної скарги від 14.12.2009 № 3173/ю/25063.
Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив частково.
Судова колегія, вислухавши пояснення представника позивача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ДПІ в м. Керчі АР Крим проведена виїзна планова перевірка Структурного підрозділу Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримтеплоелектроцентраль»«Камиш-Бурунська теплоелектроцентраль»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2008р. по 30.06.2009р., за результатами якої складено акт перевірки № 1605/23-1/26539334 від 30.09.2009р. (том 1 а.с. 14-21).
Перевіркою встановлено, що у порушення ст.2, ст.5, ст.14, ст.17, ст.20 Закону України «Про плату за землю»від 03.06.1992р. № 2535-ХІІ зі змінами і доповненнями, не нараховано земельний податок за 2009 рік, що призвело до заниження податкових зобов'язань по земельному податку всього в сумі 74622,24грн.
Висновки вказаного акту перевірки були покладені в основу податкового повідомлення-рішення ДПІ в м. Керчі АР Крим № 0002052301/0 від 12.10.2009р., яким позивачу визначено податкове зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб в розмірі 112103,36грн., в тому числі 74622,24грн. основного платежу та 37481,12грн. штрафних санкцій.
Не погодившись з вказаним податковим повідомленням-рішенням, ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»оскаржило його до ДПІ в м. Керчі в порядку п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.2000р., з наступними змінами і доповненнями.
За результатами розгляду даної скарги ДПІ в м. Керчі АР Крим винесено рішення за вих. № 17740/10/25-0 від 13.11.2009р., в якому зазначено, що під час розгляду скарги було з'ясовано, що по результатам перевірки невірно визначено розмір донарахованого земельного податку та штрафних санкцій, а саме: розмір земельного податку за 6 місяців 2009р. становить 37311,12 грн., штрафні санкції -18655,56 грн.
У зв'язку з цим, ДПІ в м. Керчі скасувала податкове повідомлення-рішення від 12.10.2009р. № 0002052301/0 в частині 55966,68 грн., в іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишено без змін.
На підставі вказаного рішення 13.11.2009 ДПІ в м. Керчі винесені податкові повідомлення-рішення №0002212301/1про визначення ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»податкового зобов'язання із земельного податку з юридичних осіб в розмірі 56136,68 грн., в тому числі 37311,12 грн. основного платежу та 18 825,56 грн. штрафних санкцій (том 1 а.с. 27) та № 0002052301/1 про визначення ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»податкового зобов'язання із земельного податку з юридичних осіб в розмірі 56136,68 грн., в тому числі 37311,12 грн. основного платежу та 18 825,56 грн. штрафних санкцій (том 1 а.с. 29), при цьому останнє одночасно з його винесенням згідно з листом ДПІ в м. Керчі АР Крим за вих.№ 17612/10/23-1 від 13.11.2009р. було відкликано.
Проте, як свідчать матеріали справи, рішенням за вих. №19298/10/250 від 10.12.2009р. ДПІ в м. Керчі АР Крим внесла зміни до свого рішення від 13.11.2009р. №17740/10/25-0, в якому зазначила, що на сторінці 6 (з 3 абзацу) та 7 слід замінити текст наступного змісту: «Під час розгляду скарги з'ясовано, що по результатам перевірки невірно визначено розмір донарахованого земельного податку та штрафних санкцій, а саме: розмір земельного податку за 6 місяців 2009р. становить 37311,12 грн., штрафні санкції по п.п. 17.1.2 п. 17.1 ст. 17 -18033,71 грн. Загальна сума штрафних санкцій із земельного податку складає 18203,71 грн. (зокрема: 170,00грн. - по п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 та 18033,71 грн. -по п.п. 17.1.2 п. 17.1 ст.17). У зв'язку з цим ДПІ в м. Керчі АР Крим скасувала податкове повідомлення-рішення від 12.10.2009р. № 0002052301/0 в частині 55966,68 грн. (зокрема: 37311,12 грн. нарахованого податку, 18655,56 грн. застосованих штрафних санкцій), в іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишили без змін, а скаргу -частково задовольнила (том 1 а.с. 31-32).
На підставі даного рішення ДПІ в м. Керчі АР Крим винесено податкове повідомлення-рішення № 0002362301/1 від 10.12.2009р. про визначення ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»податкового зобов'язання із земельного податку з юридичних осіб в розмірі 55514,83 грн., в тому числі 37311,12 грн. основного платежу та 18 203,71 грн. штрафних санкціq.
Не погодившись з податковими повідомленнями-рішеннями № 0002052301/0 від 12.10.2009р. та № 0002052301/1 від 13.11.2009р., позивач оскаржив їх до ДПА в АР Крим, за результатами розгляду яких ДПА в АР Крим винесено рішення про результати розгляду повторної скарги за вих.№ 3173/10/25-033 від 14.12.2009р.
На підставі викладеного, ДПА в АР Крим частково задовольнила повторну скаргу позивача та скасувала податкове повідомлення-рішення ДПІ в м. Керчі від 10.12.2009р. №0002362301/1, прийняте стосовно ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»в частині нарахування податку за землю в сумі 2415,31 грн. та застосованих штрафних санкцій з податку за землю у сумі 1167,37 грн., а також рішення ДПІ в м. Керчі № 17740/10/25-0 від 13.11.2009р., прийняте за розглядом первинної скарги заявника, з урахуванням рішення ДПІ в м. Керчі № 19298/10/25-0 від 10.12.2009р.
Вказане рішення ДПА в АР Крим було покладено в основу податкового повідомлення-рішення ДПІ в м. Керчі № 0002422301/2 від 22.12.2009р. про визначення ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»податкового зобов'язання із земельного податку з юридичних осіб в розмірі 51932,15 грн., в тому числі 34895,81 грн. основного платежу та 17 036,34 грн. штрафних санкцій.
Як зазначено у п. 3.5.5 акту перевірки № 1605/23-1/26539334 від 30.09.2009р., з урахуванням рішення ДПА в АР Крим про результати розгляду повторної скарги за вих. №3173/10/25-033 від 14.12.2009р., висновки яких були покладені в основу спірних податкових повідомлень-рішень, за період з 01.10.2008р. по 30.06.2009р. СП ТОВ «Кримтеплоелктроцентраль»«Камиш-Бурунська ТЕЦ»не задекларовано земельний податок, в той час як перевіркою правильності визначення земельного податку встановлено заниження земельного податку всього на загальну суму 34 895,81грн., а також не надано до ДПІ в м. Керчі податковий розрахунок земельного податку за 2009 рік.
За висновком ДПІ, СП ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»«Камиш-Бурунська ТЕЦ»для здійснення своєї безпосередньої діяльності фактично використовує земельні ділянки, на яких розташований комплекс споруд ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»«Камиш-Бурунська ТЕЦ»у м. Керчі загальною площею 39,524га. Вищевказана площа земельних ділянок визначена Рішенням виконавчого комітету Керченської міської ради № 959 від 15.05.1992р. та затверджений проект відведення у постійне та тимчасове користування земельних ділянок, на яких розташована Камиш-Бурунська ТЕЦ для провадження діяльності.
Оскільки відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю»використання землі в Україні є платним, а згідно зі ст.5 даного Закону об'єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, а суб'єктом -власник земельної ділянки, а в разі відсутності такого -землекористувач, у тому числі орендар, то, на думку відповідача, ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»«Камиш-Бурунська ТЕЦ»є платником податку на землю з цієї земельної ділянки.
Доказом фактичного використання цілісного майнового комплексу з наданою йому земельною ділянкою, на якій він розміщений, ДПІ в м. Керчі також вважає те, що відповідно до ст.4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»цілісним майновим комплексом є господарський об'єкт із завершеним циклом виробництва продукції, робіт, послуг з виділеною йому земельною ділянкою, на якій він розташований, а такий цілісний майновий комплекс Камиш-Бурунської ТЕЦ переданий в оренду ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»відповідно до договору оренди цілісного майнового комплексу структурного підрозділу «Камиш-Бурунська ТЕЦ»ДП «Кримські генеруючі системи»№ 123 від 01.01.2004р., узгодженого з Фондом майна України 16.12.2003р., що, за висновком відповідача, свідчить про фактичне використання спірної земельної ділянки саме позивачем, а не ДП «Кримські генеруючі системи», яке господарську діяльність на вказаному ЦМК не здійснює.
Як свідчать матеріали справи, ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»є орендарем цілісного майнового комплексу «Камиш-Бурунська ТЕЦ»відповідно до договору оренди цілісного майнового комплексу структурного підрозділу «Камиш-Бурунська ТЕЦ»ДП «Кримські генеруючі системи»№ 123 від 01.01.2004р., узгодженого з Фондом майна України 16.12.2003.
Відповідно до п. 1.1 вказаного договору, а також відповідно до Акту приймання-передачі цілісного майнового комплексу структурного підрозділу Державного підприємства «Кримські генеруючі системи»«Камиш-Бурунська ТЕЦ»від 01.01.2004р., Орендодавець передав, а Орендар прийняв в оренду цілісний майновий комплекс з балансу структурного підрозділу Державного підприємства «Кримські генеруючі системи»«Камиш-Бурунська ТЕЦ», що розташований за адресою: 93313, АР Крим, м. Керч, вул. Тірітакський спуск, 1, відповідно до умов договору оренди № 123 від 01.01.2004р., за даними розподільчого балансу, передавального балансу станом на 30.09.2003р. та акту оцінки цілісного майнового комплексу структурного підрозділу Державного підприємства «Кримські генеруючі системи»«Камиш-Бурунська ТЕЦ»: основні засоби без капітальних інвестицій за залишковою вартістю 11341тис.грн., незавершене будівництво вартістю 322 тис. грн., а також прийняв на утримання основні засоби за залишковою вартістю 4 тис. грн.
Земельні правовідносини даним договором не врегульовані.
Судова колегія не приймає посилання заявника апеляційної скарги на ст. 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», відповідно до якої цілісним майновим комплексом є господарський об'єкт із завершеним циклом виробництва продукції, робіт, послуг з виділеною йому земельною ділянкою, на якій він розташований, адже на відміну від наслідків переходу права власності на нерухомість до іншого власника, при передачі об'єкта в оренду без укладення окремого договору про оренду земельної ділянки під нею у орендарів не виникає зобов'язання про сплату орендної плати за землі державної та комунальної власності та подачі відповідного розрахунку земельного податку.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
В силу ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Згідно зі ст.126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. Право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою. Форми державних актів на право власності на земельну ділянку, право постійного користування земельною ділянкою затверджуються Кабінетом Міністрів України. Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.
З акту перевірки слідує, що оскільки договір оренди землі позивачем не укладався, але ним здійснюється фактичне використання земельної ділянки, на якій розташований орендований цілісний майновий комплекс Камиш-Бурунської ТЕЦ, ДПІ в м. Керчі здійснено нарахування земельного податку.
При цьому таке нарахування здійснено відносно земельних ділянок загальною площею 39,524га, яка визначена Рішенням виконавчого комітету Керченської міської ради №959 від 15.05.1992р. та затвердженим проектом відведення у постійне та тимчасове користування земельних ділянок, на яких розташована Камиш-Бурунська ТЕЦ.
Як свідчать матеріали справи, рішенням Керченської міської ради народних депутатів від 15.05.1992р. № 959 був затверджений проект відведення земельних ділянок Камиш-Бурунської ТЕЦ у постійне користування загальною площею 39,524га, однак це не потягло за собою ані укладення договору оренди земельної ділянки, ані видачі державного акту на право користування цією земельною ділянкою.
У 1988р. Камиш-Бурунській ТЕЦ, як самостійній юридичній особі, був виданий акт постійного користування земельними ділянками, на яких була розташована Камиш-Бурунська ТЕЦ, площею 11,37га та 12,12га, однак даний Акт не відображає реального розміру земельних ділянок станом на перевірений період (том 1 а.с.189-192).
У 1996р. Камиш-Бурунська ТЕЦ з ПЕО «Крименерго»перейшла до складу ДАЕК «Крименерго»відповідно до наказу ПЕО «Крименерго»№ 64 від 25.04.1996р., а в наступному згідно з наказом Міністерства енергетики України від 28.08.1998р. № 150 у складі ДАЕК «Крименерго»було створено Дочірнє підприємство «Кримські генеруючі системи», до якого на підставі угоди між ДАЕК «Крименерго»та ДП «Кримські генеруючі системи», акту приймання майна та розподільчого балансу була передана Камиш-Бурунська ТЕЦ з одночасним переходом всіх прав та обов'язків.
В наступному, відповідно до наказів Міністерства палива та енергетики від 25.05.2000р. №120 та від 16.08.2000р. №337 було створено Державне підприємство «Кримські генеруючі системи»як правонаступник Дочірнього підприємства «Кримські генеруючі системи», до складу якого була передана Камиш-Бурунська ТЕЦ у вигляді структурного підрозділу відповідно до наказу № 1 від 24.07.2000р.
ДП «Кримські генеруючі системи», до складу якого була передана Камиш-Бурунська ТЕЦ у вигляді структурного підрозділу відповідно до наказу № 1 від 24.07.2000р. та існує в ньому на даний час, було зареєстровано як платник земельного податку, про що свідчать довідки-розрахунки грошової оцінки земельної ділянки на 2002р., видані Керченським міським управлінням земельних ресурсів, та протягом 2002-2008р.р. сплачувало земельний податок.
Крім того, структурний підрозділ «Камиш-Бурунська ТЕЦ», створений наказом ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»від 31.12.2003р. № 15, має свій код ЄДРПОУ, а отже не є правонаступником прав та обов'язків у земельних правовідносинах за державним актом 1988р., рішенням Керченської міської ради народних депутатів від 15.05.1992р. № 959, коли Камиш-Бурунська ТЕЦ знаходилась у складі ПЕО «Крименерго», а також обов'язків сплачувати земельний податок.
Позивач також є орендарем ще двох цілісних майнових комплексів -Сакські теплові мережі ДП «Кримські генеруючі системи»№ 119 від 01.01.2004р. та Сімферопольської ТЕЦ, при цьому земельні ділянки, зайняті вказаними структурними підрозділами, також не охоплені договорами оренди з місцевими органами влади. Однак, як Сакська ОДПІ, так і ДПІ в м. Сімферополі, при проведенні перевірок позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства встановили, що ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»не є платником земельного податку у зв'язку з відсутністю об'єкту оподаткування.
Більше того, у попередніх перевірках з 2004р. по 2008р. ДПІ в м. Керчі вказувала у своїх актах про те, що структурний підрозділ «Камиш-Бурунська ТЕЦ»не є платником земельного податку, земельний податок сплачує ДП «Кримські генеруючі системи».
Як свідчать матеріали справи, листом за вих.№3112/02-13 від 05.08.2005р. Керченська міська рада, розглянувши заяву ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»про дозвіл розробки технічної документації для оформлення передачі земельних ділянок, які займає структурний підрозділ ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»«Камиш-Бурунська ТЕЦ»в м.Керчі в оренду, повідомила, що не має принципових заперечень щодо розробки технічної документації із упорядкування існуючих об'єктів землеустрою по витребуваним ділянкам.
Листом за вих. № 382/01-7 від 30.10.2009р. Керченське міське управління земельних ресурсів, розглянувши технічну документацію із землеустрою по складанню документів, що посвідчують право оренди земельних ділянок для обслуговування об'єктів «Камиш-Бурунської ТЕЦ»в м. Керчі, розроблену ТОВ «Кримгеоцентр», повідомила, що для підготовки та видачі висновку по даній технічній документації необхідно надати відповідно до чинного земельного законодавства підтвердження дозволу Керченської міської ради ДП «Керченські генеруючі системи»на оформлення земельних відносин орендарю майна -ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»для обслуговування об'єктів Камиш-Бурунської ТЕЦ, а також необхідно розробити технічну документацію із землеустрою по складанню документів, що посвідчують право на кожну земельну ділянку окремо, нанести на кадастровий план межі зон обмежень, надати каталог координат, що підтверджує виконання земельно-кадастрових робіт в умовній системі координат 1963 року, у зв'язку з чим технічну документацію із землеустрою було направлено на доопрацювання.
З наявної в матеріалах технічної документації із землеустрою по складанню документів, що посвідчують право оренди земельних ділянок для обслуговування об'єктів «Камиш-Бурунської ТЕЦ»в м. Керч, пояснювальної записки вбачається, що відповідно до земельного законодавства виникла необхідність оформлення договору оренди ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»на земельні ділянки під об'єктами «Камиш-Бурунської ТЕЦ». При виконанні робіт здійснено встановлення в натурі меж земельних ділянок, в результаті чого складені акти встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі, креслення встановлення меж з узгодженнями та акти приймання-передачі межових знаків на зберігання. При цьому, також зазначено, що вирахувана площа земельних ділянок по координатах складає всього 30,3643га, в тому числі ділянка № 1 (виробнича зона) -9,2984га, ділянка № 2 (виробнича зона) -0,8403га, ділянка № 3 (золотовідстойник) -12,29га, ділянка № 4 (вугільний склад) -2,2098га, ділянка № 5 (ТП-1) -0,1858га, ділянка № 6 (ТП-2) -0,0231га, ділянка № 7 (ТП «Верхній Сонячний»- 0,3410га, ділянка № 8 (база відпочинку «Енергетик») -0,1753га, ділянка № 9 (теплотраса) -5,0012га.
Вказана технічна документація із землеустрою, як свідчать матеріали справи, отримала позитивні висновки Управління архітектури та містобудування Керченської міської ради, але встановлена Земельним кодексом України процедура отримання висновків уповноважених органів не закінчена, зареєстрованого у встановленому законом порядку, укладено не було.
З наявних в матеріалах справи відомостей про розмір земельних ділянок, які фактично зайняті ЦМК Камиш-Бурунської ТЕЦ, вбачається, що між ними є розбіжності, площа земельних ділянок, яка підлягає оподаткуванню, належним чином та належними доказами у період нарахування земельного податку не визначена, що свідчить про необґрунтованість здійсненого відповідачем розрахунку податкових зобов'язань по сплаті земельного податку за фактично використані земельні ділянки.
Крім того, відповідачем не доведено земельна ділянка якої саме площі знаходилась в фактичному користуванні позивача період, що перевірявся.
Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що оскільки рішенням ДПА в АР Крим «Про результати розгляду повторної скарги»за вих. № 3173/10/25-033 від 14.12.2009 були скасовані податкове повідомлення-рішення ДПІ в м. Керчі від 10.12.2009 № 0002362301/1, прийняте стосовно ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль»в частині нарахування податку за землю в сумі 2415,31 грн. та прийнятих штрафних санкцій з податку за землю у сумі 1167,37грн., а також рішення ДПІ в м. Керчі № 17740/10/25-0 від 13.11.2009р., прийняте за результатами розглядом первинної скарги заявника, з урахуванням рішення ДПІ в м. Керчі № 19298/10/25-0 від 10.12.2009р., то спірні податкові повідомлення-рішення № 0002052301/0 від 12.10.2009р., № 0002212301/1 від 13.11.2009р. та № 0002362301/1 від 10.12.2009р. підлягають визнанню протиправними та скасуванню частково -в частині сплати суми 34895,81 грн. -земельного податку з юридичних осіб та штрафних санкцій в сумі 17036,34 грн., оскільки в іншій частині вони є відкликаними вищестоящим контролюючим органом в порядку адміністративного оскарження, а податкове повідомлення-рішення № 0002052301/2 від 22.12.2009р. -в повному обсязі, а отже, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову.
Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія Севастопольського апеляційного адміністративного суду вважає, що суд першої інстанції повно з'ясував обставини, що мають значення для справи, викладені в судовому рішенні висновки відповідають обставинам справи, судове рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а отже, підстави для його скасування та ухвалення нового рішення відсутні.
Керуючись статтями 195, 196, пунктом 1 частини першої статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини першої статті 205, статтею 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Керчі Автономної Республіки Крим -залишити без задоволення.
2. Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 08.07.2010 у справі № 2а-631/10/08/0170 -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 19 липня 2011 р.
Головуючий суддя підпис О.А.Щепанська
Судді підпис Т.В. Дадінська
підпис О.В.Кучерук
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.А.Щепанська