Постанова № 23549702, 29.03.2012, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2012
Номер справи
2а-0870/12314/11
Номер документу
23549702
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2012 року (о 12 год. 55 хв.) Справа № 2а-0870/12314/11

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Батрак І.В., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську

до Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-Ресурси» в особі Луганської філії Дочірнього підприємства Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-Ресурси»

про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2011 року Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м. Луганську (далі - Ленінська МДПІ у м. Луганську, позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-Ресурси» в особі Луганської філії Дочірнього підприємства Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-Ресурси» (далі - Луганська філія ДП ДП МВС України «Інформ-Ресурси», відповідач), в якому просить суд стягнути кошти Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-Ресурси» з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків на суму податкового боргу у загальному розмірі 17589,16 грн., а саме по ПДВ - 6430,43 грн., по податку на прибуток у розмірі 11158,73 грн.

Вимоги позову обґрунтовує Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України), Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III (далі - Закон № 2181-III) та зазначає, що заборгованість утворилась внаслідок несплати нарахованих штрафних санкцій контролюючим органом, а саме заборгованість перед бюджетом по ПДВ становить 6430,43 грн., заборгованість по податку на прибуток становить 11158,73 грн. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачено. На підставі викладеного, просить позов задовольнити та стягнути з відповідача податковий борг у загальному розмірі 17589,16 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте 28.03.2012 надав суду клопотання про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, проте 29.03.2012 надав суду клопотання про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги не визнає в повному обсязі. Крім того, в матеріалах справи містяться заперечення проти адміністративного позову від 01.02.2012 вих. № 24 та доповнення до заперечення від 27.02.2012 вих. № 36. В наданих запереченнях зазначено, що Луганська філія ДП ДП МВС України «Інформ-Ресурси» ліквідована та працівників філії звільнено. Будь-яких податкових повідомлень на ДП МВС України «Інформ-Ресурси» щодо сплати податкової заборгованості не надходило. Вказує, що позивач був повідомлений про те, що Луганська філія Дочірнього підприємства Державного підприємства МВС України «Інформ-Ресурси» ліквідована на момент отримання податкових повідомлень-рішень, а Дочірнє підприємство Державного підприємства МВС України «Інформ-Ресурси» було реорганізоване в Державне підприємство МВС України «Інформ-Ресурси». Але Ленінською МДПІ у м. Луганську не вручено податкових повідомлень-рішень правонаступнику - Державному підприємству МВС України «Інформ-Ресурси». Тому у Державного підприємства МВС України «Інформ-Ресурси» не було правових підстав для сплати даного податкового зобов'язання. Вказує, що позивачем податкові повідомлення-рішення від 13.04.2010 були вручені вже звільненому директору Луганської філії ДП ДП МВС України «Інформ-Ресурси. На підставі викладеного, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ст. 41 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності представників сторін, в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків форми № 4-ОПП від 19.10.2006 № 321 на обліку у Ленінській МДПІ м. Луганськ перебуває Луганська філія Дочірнього підприємства Державного підприємства МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси» (код за ЄДРПОУ 26438165), яка узята на облік 23.12.2003 за № 1169-01.

Судом встановлено, що головним державним податковим інспектором відділу обліку та звітності Ленінської МДПІ у м. Луганську проведена невиїзна документальна (камеральна) перевірка своєчасності сплати (погашення) узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість з питань дотримання підприємством Луганська філія ДП ДП МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси» вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами», за результатами якої складено акт № 308/16/26438165 від 13.04.2010 (далі - Акт).

Відповідно до Акту перевіркою встановлено порушення пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами», а саме підприємство сплатило (погасило) узгоджену суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість підприємства з затримкою більш ніж 90 календарних днів.

За результатами перевірки та на підставі виявленого порушення позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 002413160010 від 13.04.2010 , відповідно до якого Луганській філії ДП ДП МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси» визначено суму штрафу у розмірі 5618,99 грн. за платежем: податок на додану вартість. Дане податкове повідомлення-рішення отримано 13.04.2010 директором ОСОБА_2

Із матеріалів справи вбачається, що головним державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на прибуток Ленінської МДПІ у м. Луганську проведено невиїзну документальну перевірку платника податку, Луганська філія ДП ДП МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси», з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на прибуток, за результатами якої складено акт № 982/15-1 від 13.04.2010 (далі - Акт).

Згідно з Актом перевіркою встановлено порушення п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами», а саме платником несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання з податку на прибуток.

За результатами перевірки та на підставі виявленого порушення позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0005201510/0 від 13.04.2010 , відповідно до якого Луганській філії ДП ДП МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси» визначено суму штрафу у розмірі 8864,52 грн. за платежем: податок на прибуток. Дане податкове повідомлення-рішення отримано 13.04.2010 директором ОСОБА_2

На адресу Луганської філії ДП ДП МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси» позивачем було надіслано першу податкову вимогу від 24.11.2008 № 1/2476, яка отримана 08.01.2009. В матеріалах справи міститься також друга податкова вимога від 26.02.2009 № 2/987.

Ленінською МДПІ у м. Луганську було прийнято рішення № 21/1 від 26.03.2009 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, відповідно до якого вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) платника податків Луганська філія ДП ДП МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси», а також тих активів, права власності на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.

Із матеріалів справи вбачається, що заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі становить 17589,16 грн., а саме по ПДВ - 6430,43 грн. (основний борг - 5618,99 грн., пеня - 811,44 грн.), по податку на прибуток у розмірі 11158,73 грн. (основний борг - 8864,52 грн., 2294,21 грн.).

Відповідно до наказу Міністерства Внутрішніх справ України від 21.07.2008 № 347 припинено діяльність Дочірнього підприємства Державного підприємства МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси» шляхом його перетворення в самостійну юридичну особу - Державне підприємство МВС України «Інформ-Ресурси», що належить до сфери управління МВС України та оперативно підпорядковується Департаменту ресурсного забезпечення МВС.

Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 028305 Державне підприємство Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-Ресурси» зареєстровано виконавчим комітетом Запорізької міської ради 09.12.2008.

Відповідно до наказу ДП ДП МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси» № 36 від 29.09.2008 у зв'язку з виконанням наказу МВС України № 347 віл 21.07.2008 закрито Луганську філію Дочірнього підприємства Державного підприємства МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси».

Наказом ДП ДП МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси» № 39/1-к від 13.10.2008 звільнено ОСОБА_2, директора Луганської філії ДПДП МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси», з займаної посади за згодою сторін з 31.10.2008.

Відповідно до Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 19.03.2012 щодо заданих показників пошуку, а саме ідентифікаційний код 26438165 (Луганська філія Дочірнього підприємства Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-Ресурси») в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців записів не знайдено.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п. 12.3. ст. 12 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.200 № 2181-III у разі коли внаслідок ліквідації платника податків або скасування реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності частина його податкових зобов'язань чи податкового боргу залишається непогашеною у зв'язку з недостатністю його активів, така частина погашається за рахунок активів засновників або учасників такого підприємства, якщо вони несуть повну або додаткову відповідальність за зобов'язаннями платника податків згідно із законодавством, у межах повної або додаткової відповідальності, а в разі ліквідації філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу юридичної особи - за рахунок юридичної особи, незалежно від того, чи є вона платником податку, збору (обов'язкового платежу), стосовно якого виникло податкове зобов'язання або виник податковий борг таких філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу.

Як встановлено п. 6.1. ст. 6 вищезазначеного Закону у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Як вбачається з матеріалів справи Ленінська МДПІ у м. Луганську була повідомлена про те, що Луганська філія Дочірнього підприємства Державного підприємства МВС України «Інформ-Ресурси» ліквідована, а Дочірнє підприємство Державного підприємства МВС України «Інформ-Ресурси» було реорганізоване в Державне підприємство МВС України «Інформ-Ресурси». Але Ленінською МДПІ у м. Луганську не здійснено вручення податкових повідомлень-рішень правонаступнику - Державному підприємству МВС України «Інформ-Ресурси». Тому у Державного підприємства МВС України «Інформ-Ресурси» відсутні правові підстави для їх сплати.

Як вбачається з адміністративного позову податкові повідомлення-рішення від 13.04.2010 № 002413160010 та 0005201510/0 були отримані директором ОСОБА_2, яка відповідно до наказу ДП ДП МВС України «Ресурси «Інформ-Ресурси» № 39/1-к від 13.10.2008 була звільнена з 31.10.2008.

Отже, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими, недоведеними та такими, що не підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Отже, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими, недоведеними та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволені адміністративного позову Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-Ресурси» в особі Луганської філії Дочірнього підприємства Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-Ресурси» про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя (підпис) І.В.Батрак

Постанова не набрала законної сили.

Суддя І.В.Батрак