ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2012 року 11-00 Справа № 0870/2602/12
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Сіпаки А.В.
при секретарі Глінському А.А.
за участю:
представника податкового органу Головченко І.С.
представника відповідача Пилипчука Р.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжя адміністративну справу
за поданням Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області
до Державної інспекції захисту рослин Запорізької області
про зупинення операцій на рахунках
ВСТАНОВИВ:
Податковий орган звернувся до суду з поданням, в якому просив суд зупинити видаткові операції на рахунках, які належать відповідачу, строком на два місяці.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав вказаних ним у позові.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти позову зокрема зазначивши, що Вільнянська державна станція захисту рослин, згідно довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №24/6744 від 23.12.1998 - орган реєстрації - без реєстрації у органах державної влади, а отже відповідач вважає, що у Вільнянської МДПІ відсутні законні підстави на вимогу сплати податкового боргу, платника податку - Вільнянської станції захисту рослин і нарахованих на борг штрафних санкцій та пені,так як в законному порядку не доведено, що це борг ДІЗР Запорізької області, а з тієї ж причини відсутні законні підстави на проведення дій направлених на взяття в податкову заставу майна ДІЗР Запорізької області, та зупинки видаткових операцій на рахунках, які належать ДІЗР Запорізької області, так як в законному порядку не доведено, що вказаний борг має сплатити ДІЗР Запорізької області.
На підставі вищевикладеного проти сить суд відмовити позивачеві у задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали подання, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню.
Так судом встановлено, що Державна інспекція захисту рослин Запорізької області згідно витягу з Єдиного державного реєстру знаходиться за адресою вул. Дзержинського, буд.114, кв.1, м. Запоріжжя.
У відповідності до наказу Запорізької обласної державної станції захисту рослин від 05.02.1998 №2 створено районні державні станції захисту рослин, зокрема, Вільнянську.
Згідно Довідки про включення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №24/6744, організаційно - правова форма господарювання Вільнянської районної станції захисту рослин - підрозділ.
Відповідно до Довідки статистики про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій №24/6744 Вільнянська районна державна станція захисту рослин знаходиться за адресою вул. Запорізька , 92 м. Вільнянськ.
Вільнянська державна районна станція захисту рослин перебуває на обліку платників податків у відповідності до довідки від 10.02.1999, № 5/48.
Наказом ДПА України від 11.07.97р., №233 "Про затвердження форми звіту про використання коштів неприбуткових організацій і установ та порядку її заповнення", який прийнято відповідно до пп. 7.11.12 п. 7.11 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.94р., № 334 (далі по тексту Закон №334) затверджено Звіт про використання коштів неприбуткових організацій і установ та Порядок його заповнення, згідно з яким такий Звіт (як податковий розрахунок, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, що своїм статусом прирівнюється до податкової декларації) за відповідний звітний (податковий) період подається до податкового органу за місцезнаходженням неприбуткової установи у строки, встановлені законодавством (тобто сорок календарних днів наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду ).
Таким чином, філії неприбуткових установ і організацій, включені до Реєстру з присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості, повинні подавати місцезнаходженням такої філії у встановлені законодавством строки Податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами та організаціями.
Передбачена ст. 20 Закону № 334 відповідальність платника податку за правильність нарахування, своєчасність сплати податку на прибуток та дотримання податкового законодавства поширюється також на філії неприбуткових установ та організацій.
Відповідно до пп. 2.1.3 п. 2.1 ст. 2 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств " вказано, що платниками податку на прибуток підприємств є - філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку , що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади.
Цією ж статтею було передбачено, що платник податку, який має такі філії, може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій, а також до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього Закону та зменшений на суму податку, сплаченого до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій.
В даному випадку підрозділ перебуває на податковому обліку з 1999 року, у зв'язку з чим обов'язок подання звітності покладається саме на нього.
З минулих податкових періодів за філією обліковувався податковий борг у сумі 2040 грн. За даною сумою боргу Вільнянською МДПІ проводились заходи по стягненню та в судовому порядку отримувався виконавчий лист господарського суду Запорізької області за №5/60/08- АП.
Податковий борг підрозділу по податку на прибуток приватних підприємств, що не заявлявся в судовому порядку до стягнення та підлягає стягненню у бюджет станом на 11.02.2012р. становить 510 грн.
Податковий борг виник за наступними нарахуваннями .
Актом перевірки від 31.03.2009 №198/23/31312748 встановлено порушення п. п. 4.1.4. п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та іншими цільовими фондами" від 21.12.2000 року №2181-111, щодо несвоєчасного та неподання податкових декларацій.
Відповідно до абзацу 1 п. п. 17.1.1. п.17.1. ст. 17 Закону України №2181-ІІІ за не подання,або несвоєчасне подання податкової декларації у строки, визначені законодавством, передбачена штрафна санкція у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
За результатами перевірки інспекцією винесено податкове повідомлення - рішення від 31.03.2009 №0000172303/0, яким застосовано суму штрафної (фінансової) санкції з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 510,00 грн. за неподання податкової звітності.
Податкове повідомлення - рішення було вручено керівнику філії особисто 31.03.2009.
Відповідно до підпункту 5.2.1.ст. 5 Закону №2181-ІІІ податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Оскільки податкове повідомлення МДПІ не було оскаржене платником податків сума визначена в ньому до сплати вважається узгодженою. Узгоджена сума податкового зобов'язання платника податків підлягає сплаті у бюджет протягом 10 днів з дня отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до п. 6.2.1. ст. 6 Закону №2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
У даному випадку, податкові вимоги було направлено боржнику на підставі Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 -III від 21.12.2000, яким регулювався порядок адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів) під час виникнення податкового боргу.
У зв'язку з виникненням податкового боргу першу податкову вимогу було сформовано МДПІ 18.07.2007 за №1/179, яку вручено 25.07.2007.
Другу податкову вимогу було сформовано МДПІ 27.08.2007 за №2/222, яку вручено 30.08.2007.
Вказані вимоги не відкликані. Діючими нормативними актами не передбачено направлення податкових вимог в інших випадках.
Отже станом на 20.03.2012 Відповідач має не сплачену суму грошового зобов'язання 2550 грн.
Згідно п.94.14. ст. 94 Податкового кодексу України функції виконавця рішення про арешт майна платника податків покладаються на податкового керуючого або іншого працівника органу державної податкової служби, призначеного його керівником (заступником). Виконавець рішення про арешт: надсилає рішення про арешт майна відповідно до пункту 94.6 цієї статті; організовує опис майна платника податків.
З метою виконання повноважень, наданих пп. 20.1.28 п.20.1 ст. 20, п. 94.14 ст. 94 ПК України, податковим керуючим, уповноваженим наказом Вільнянської МДПІ від 16.03.2012 № 3 на підставі рішення від 16.03.2012 № 901 здійснено вихід за юридичною адресою відповідача та в зв'язку з відмовою посадовою особою у допуску до опису майна, що посвідчується його поясненнями про відмову у допуску , що записані на рішенні рішення від 16.03.2012 № 901 про опис майна у податкову заставу податковим керуючим об 15 год. 00 хв. складено Акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу від 19.03.2012 №24-080/1.
Відповідно до ст. 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Строки, встановленні цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення.
Одна з таких обставин - недопущення податкового керуючого до опису майна виникла 19.03.2012 р. о 15-00.
Згідно з пп. 20.1.16. п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду, у разі якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що подання являється обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158- 163, 1833 КАС України, ст.ст. 20, 46, 95, 203, 285 Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Подання Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області до Державної інспекції захисту рослин Запорізької області про зупинення операцій на рахунках - задовольнити.
Зупинити строком на два місяці видаткові операції на наступних рахунках Державної інспекції захисту рослин Запорізької області, що відкриті в ГУ ДКСУ у Запорізькій області МФО 813015 за №3541501001069, №31253272211587, №35210005004201, №35219006004201, №35229007004201, №37113003004201.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя /підпис/ А.В.Сіпака