Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 березня 2012 р. Справа № 2а/0570/2332/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Полякова К.В.
при секретарі Перової В.В.
За участю:
Представника позивача: ОСОБА_1 (дов. № 501/10-21 від 16.01.2012),
Представника відповідача: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі до Комунального підприємства «Очеретинське житлово-комунальне господарство Очеретинської селищної ради» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнобов`язкове державне соціальне страхування у сумі 65116,77 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Очеретинське житлово-комунальне господарство Очеретинської селищної ради» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування в сумі 65 116,77грн.
Доводи позовної заяви обґрунтовує тим, що недоїмка в сумі 65116,77 грн. виникла внаслідок того, що відповідачем в порушення ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» своєчасно, тобто до 20-го числа місяця, який слідує за звітним не сплачено єдиний внесок в Пенсійний фонд, згідно зобов'язань відображених в звітах, наданих відповідачем до органів Пенсійного фонду України з вересня 2011року - грудень 2011року форми Додаток 4, відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування № 22-2 від 08.10.2010 року (а.с. 2-3).
Позивач у судовому засіданні надав пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві, наполягав на задоволенні позовних вимог.
В судове засідання відповідач не прибув. На адресу суду через відділ діловодства та документообігу Донецького окружного адміністративного суду надійшло клопотання про розгляд даної адміністративної справи без участі представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідач - Комунальне підприємство «Очеретинське житлово-комунальне господарство Очеретинської селищної ради» є юридичною особою, відомості щодо нього включено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 8-9), про що присвоєно код ЄДРПОУ 32976496.
Комунальне підприємство «Очеретинське житлово-комунальне господарство Очеретинської селищної ради» взяте на облік як платник єдиного внеску до УПФУ в Ясинуватському районі Донецької області про що свідчить повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (а.с. 7).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VІ від 08.07.2010 року (надалі Закон № 2464-VІ), пунктом 7 частини 1 статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
Тобто, позивач у справі - орган владних повноважень, який виконує владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством, відносно платників єдиного внеску.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464-VІ платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Таким чином, в розумінні зазначеної норми Закону відповідач є платником страхових внесків.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VІ платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Тобто, на відповідача у справі покладений обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно ч. 11 ст. 9 Закону № 2464-VІ у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464-VІ за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону № 2464-VІ на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Згідно абз. 1 ч. 14 ст. 25 Закону № 2464-VІ про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Відповідно ч. 1 ст. 25 Закону № 2464-VІ рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Згідно абз. 2,3 ч. 14 ст. 25 Закону № 2464-VІ суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення територіального органу Пенсійного фонду про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.
Згідно абз. 6 ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VІ територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи та не спростовано відповідачем, на час розгляду справи у нього рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 65116 грн. 77 коп.
Проте, станом на день звернення до суду зазначена сума за період з вересня 2011 року - грудень 2011 року відповідачем сплачена не була.
З огляду на викладене, оскільки у відповідача рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску, позивач у встановленому Законом порядку, обгрунтованно та в межах повноважень, наданих йому чинним законодавством, звернувся до адміністративного суду з позовною заявою про стягнення сум недоїмки.
Таким чином, суд приходить до висновку, що сума недоїмки у розмірі 65116,77 грн., яка виникла в результаті несплати відповідачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з вересня 2011 року - грудень 2011 року, підлягає стягненню з відповідача.
Згідно п. 16 ст. 25 Закону № 2464-VІ, строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву управління Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі до Комунального підприємства «Очеретинське житлово-комунальне господарство Очеретинської селищної ради» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнобов`язкове державне соціальне страхування у сумі 65116,77 грн.- задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Очеретинське житлово-комунальне господарство Очеретинської селищної ради» (ЄДРПОУ 32976496, юридична адреса: 86020, Донецька область, с. Очеретине, м-н Гідростроітелів, буд. 12) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 65116 (шістдесят п'ять тисяч сто шістнадцять) грн. 77 коп.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України проголошено її вступну та резолютивну частину у судовому засіданні 15 березня 2012 року.
Повний текст постанови виготовлено 3 квітня 2012 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Полякова К.В.