Справа № 2а-6080/08
Україна
Харківський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" серпня 2008 р. м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Перцової Т.С.
при секретарі - Ульященко Л.М.
за участю представників сторін :
позивача - Верещаки М.О.
відповідача - не з'явився
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до ТОВ „Фірма Титан ХХІ” про зобов'язання надати в повному обсязі документи, які необхідні для проведення позапланової перевірки товариства за період з 01.07.2006 року по 21.05.2008 року, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач, Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд зобов'язати ТОВ „Фірма Титан ХХІ” надати в повному обсязі документи, які необхідні для проведення позапланової перевірки підприємства за період з 01.07 2006 року по 21.05.2008 року за переліком наведеним у позові.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити з посиланнями на ст.10, 11, 11-1, 11-2 Закону України „Про державну податкову службу”.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. Згідно ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Суд вважає, що не з'явлення відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи, розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ТОВ „Фірма Титан ХХІ” зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради, дата проведення державної реєстрації - 21.08.2006 року, номер запису про заміну свідоцтва № 14801070002028508.
Відповідно до довідки № 3356 від 21.11.2007 року ТОВ „Фірма Титан ХХІ” як платник податків, зборів та обов'язкових платежів перебуває на податковому обліку в ДПІ у Київському районі м. Харкова з 21.08.2006 року за № 2878.
У зв'язку з визнанням банкрутом та розпочатою ліквідаційною процедурою ТОВ „Фірма Титан ХХІ” начальником ДПІ у Київському районі м. Харкова з посиланням на наказ Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998р. № 80 „Про затвердження Інструкції про порядок обліку платників податків” із змінами та доповненнями та п.6 ч.6 ст.11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” прийнято наказ № 498 від 20.05.2008 року про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ „Фірма Титан ХХІ”.
22.05.2007 року на підставі зазначеного наказу та згідно із направленням № 511 від 21.05.2008 року з вказівкою на п. 6 ч. 6 ст. 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” фахівцями ДПІ у Київському районі м. Харкова було здійснено вихід за адресою, по якому зареєстрований арбітражний керуючий ОСОБА_1 який згідно постанови Господарського суду Харківської області від 07.04.2008 року по справі №Б-48/54-08 призначений ліквідатором банкрута ТОВ „Фірма Титан ХХІ”: м. Харків, вул. Новопрудна, б. 4, кв. 70.
За наслідками здійсненого виїзду встановлено, що на момент виїзду за вищевказаною адресою ОСОБА_1 не знаходився, про що складено акт № 349/23-304/34468493 від 22.05.2008 року про відсутність ліквідатора ТОВ „Фірма Титан ХХІ” за юридичною адресою/фактичним місцезнаходженням.
Про зміну місцезнаходження арбітражний керуючий та ліквідатор банкрута ТОВ „Фірма Титан ХХІ” ОСОБА_1 у встановленому законом порядку ДПІ у Київському районі м. Харкова не повідомив.
Таким чином ДПІ у Київському районі м. Харкова вважає, що ненадання арбітражним керуючим та ліквідатором банкрута ТОВ „Фірма Титан ХХІ” ОСОБА_1 документів для проведення перевірки та відсутність його за юридичною адресою позбавляє ДПІ можливості провести обов'язкову позапланову виїзну перевірку, пов'язану з ліквідацією платника податків, що в свою чергу тягне за собою неможливість виконати функції, покладені на ДПІ Державою.
Так, відповідно до п.1 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності обставин, викладених в пп.1-9 ч.6 ст.11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”.
Відповідно до п. 6 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позапланова виїзна перевірка проводиться у разі реорганізації (ліквідації) підприємства.
Приписами ч.1 ст. 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначено, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.
З вищевикладеного вбачається, що позивач виконав усі необхідні умови для виникнення обставин для проведення позапланової виїзної перевірки відповідача згідно з п. 6 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», а також виконав вимоги ч.1 ст. 11-2 зазначеного Закону щодо умов допуску до проведення позапланової перевірки.
Ненадання арбітражним керуючим та ліквідатором банкрута ТОВ „Фірма Титан ХХІ” ОСОБА_1 бухгалтерських та податкових документів за період з 01.07.2006 р. по 21.05.2008 р. фактично позбавляє ДПІ у Київському районі м. Харкова можливості проведення позапланової виїзної перевірки за вказаний період і тим самим грубо порушуються законні права останньої як органу державної податкової служби, нехтуються вимоги ст. 68 Конституції України, згідно якої кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до ТОВ „Фірма Титан ХХІ” про зобов'язання надати в повному обсязі документи, які необхідні для проведення позапланової перевірки товариства за період з 01.07.2006 року по 21.05.2008 року документально та нормативно обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 4, 8, 17, 86, 87, 94, 138, 143, ч.1 ст.158, 161, 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до ТОВ „Фірма Титан ХХІ” про зобов'язання надати в повному обсязі документи, які необхідні для проведення позапланової перевірки товариства за період з 01.07.2006 року по 21.05.2008 року - задовольнити в повному обсязі.
Зобов'язати ТОВ „Фірма Титан ХХІ” надати в повному обсязі документи, які необхідні для проведення позапланової перевірки товариства за період з 01.07.2006 року по 21.05.2008 року, а саме: статутні документи, зареєстровані зміни до статуту, свідоцтво про реєстрацію, протоколи зборів засновників, відповідні дозволи та ліцензії; накази про облікову політику підприємства; накази про призначення та звільнення з посад керівного складу підприємства, паспортні данні; форми фінансової звітності підприємства, включаючи: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових засобів, звіт про власний капітал і додатки до звітів; накази та результати проведення згідно з ст. 10 ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та Інструкцією "Про інвентаризацію основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових засобів, документів і розрахунків"; всі укладені та діючі договори та додаткові угоди до них оперативної ( фінансової, зворотної) оренди (суборенди) приміщень, транспортних засобів, господарських приміщень інших основних засобів, обладання матеріальних та нематеріальних активів, угоди фінансової допомоги, позик, доручень, комісій, взаємозаліків; обігові відомості включаючи дані синтетичного та аналітичного обліку по рахунках бухгалтерського обліку у відповідності Плану рахунків бухгалтерського обліку, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 30.11.1999 року № 291 та збалансовані рахунки; книги обліку продаж товарів (робіт, послуг), реєстри виданих податкових накладних; книги обліку придбання товарів (робіт, послуг), реєстри отриманих податкових накладних; податкові накладні по придбанню товарів (робіт, послуг); податкові накладні з продажу ТМЦ (робіт, послуг); угоди, рахунки-фактури з продажу товарів, робіт, послуг, цінних паперів з резидентами та нерезидентами, діючі в перевіряємому періоді; угоди, рахунки-фактури з придбання товарів (робіт, послуг), цінних паперів резидентам та нерезидентам-діючі в перевіряємому періоді; первинні документи з придбання товарів (робіт, послуг), цінних паперів резидентам; первинні документи з продажу товарів (робіт, послуг), цінних паперів резидентам; вантажно-митні декларації та акти виконаних (отриманих) робіт (послуг) з нерезидентами; первинні касові документи; первинні банківські документи; касові книги; наказ (розпорядження) про встановлення ліміту каси; авансові звіти; відомості нарахування заробітної плати; табелі обліку робочого часу; подорожні листи легкового (вантажного транспорту); картки обліку основних засобів; накази по підприємству про встановлення трудового тижня та режиму роботи підприємства; векселі, акти прийому-передачі векселів, акти пред'явлення до сплати векселів, акти купівлі-продажу векселів.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова в повному обсязі виготовлена та підписана 18.08.2008 року.
Суддя (підпис) Т.С.Перцова