Постанова № 2324588, 17.06.2008, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.06.2008
Номер справи
6/133
Номер документу
2324588
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ВСТУПНА ТА РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА)

м. Київ

17.06.2008 р.                                                                                                     № 6/133

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті

до ТОВ "УКРАВТОТРАНС"

простягнення штрафу в сумі 3400 грн. ,

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 17.06.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

          ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Київський транспортний прокурор в інтересах держави Міністерства транспорту та зв’язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравтотранс»про стягнення штрафу в розмірі 3400,00 грн.

В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач ТОВ «Укравтотранс» в порушення ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 23.02.2006 р. № 3492-IV (далі Закон № 3492-IV), здійснював вантажні перевезення на договірних умовах без ліцензійної картки. Відповідальність за вказане порушення передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Тому, на думку позивача, штрафні санкції у розмірі 3400,00 грн. застосовані до відповідача згідно з чинним законодавством.

Відповідач в судове засідання не з’явився, свого представника не направив, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті була проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравтотранс»з питань дотримання чинного законодавства при здійсненні вантажних перевезень. За результатами перевірки був складено акти від 19.02.08р. № 010925 та від 24.05.2007 р. № 041517, та було встановлено порушення відповідачем ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутність ліцензійної картки.

Позивач посилаючись на частину першу ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»застосовував норми передбачені цією статтею та притягнув Відповідача до відповідальності за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.

Заступником керівника Територіального управління Головавтотрансінспекції в м. Києві було винесено постанови від 16.04.07 № 033513 та від 26.06.07р. №033992 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ТОВ «Укравтотранс»фінансових санкцій в розмірі 3400,00 грн.

В постановах від 16.04.07 № 033513 та від 26.06.07р. №033992 про застосування штрафних санкцій Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в м. Києві зазначено, що відповідачем 16.04.07р. та 26.06.07р. допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 3 ч.1.ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», тобто у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів.

Пунктом 4 ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено перелік документів для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, тобто:

для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

На момент перевезення вантажу для власних потреб у водія відповідача були відсутні ліцензійна картка та подорожній лист, тобто необхідні документи, які вимагає вищевказаний Закон України.

Ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачені документи на підстави яких виконуються пасажирські перевезення, які відповідачем не здійснювались.

Накладена фінансова санкція суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок протягом п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій до Державного бюджету України відповідачем ТОВ «Укравтотранс» не перерахована.

Винесені Постанови від 16.04.07 № 033513 та від 26.06.07р. №033992 про застосування фінансових санкцій ТОВ «Укравтотранс»не оскаржувались.

Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Цією ж статтею передбачено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до п. 25 Порядку № 143, за результатами розгляду актів, зазначених у пунктах 11 і 23 цього Порядку, керівник органу державного контролю за наявності підстав приймає рішення про надіслання суб'єкту підприємницької діяльності листа з копією відповідного акта та пропозиціями щодо усунення причин, що призвели до порушень, або внесення йому припису щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт (далі - припис).

Припис складається за формою згідно з додатком 6 у двох примірниках. Один примірник припису не пізніше ніж через 10 днів після виявлення порушення вручається під розписку керівникові або уповноваженому представнику суб'єкта підприємницької діяльності чи надсилається суб'єкту підприємницької діяльності, про що робиться відповідний запис у справі. Другий примірник залишається у матеріалах справи.

Керівник органу державного контролю протягом 10 днів після складення протоколів, зазначених у пунктах 12 і 24 цього Порядку, розглядає справу і за наявності підстав ухвалює постанову про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій (додаток 7).

У разі, коли керівник або уповноважений представник суб'єкта підприємницької діяльності заявив про своє бажання взяти участь у розгляді справи про порушення цим суб'єктом законодавства про автомобільний транспорт, справа розглядається за його участю.

Копія постанови не пізніше ніж через 3 дні після її ухвалення вручається під розписку керівникові або уповноваженому представникові суб'єкта підприємницької діяльності чи надсилається суб'єкту підприємницької діяльності, про що робиться запис у справі. Друга копія постанови надсилається для виконання органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням цього суб'єкта.

Згідно з пунктом 15 статті 2 Закону України „Про Державний бюджет на 2007 рік" до доходів Державного бюджету зараховуються надходження від санкцій (штрафів), що застосовуються за рішеннями уповноважених посадових осіб органів виконавчої влади.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обгрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті, необхідно позов задовольнити повністю.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та примусово стягнути в рахунок погашення боргу з Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравтотранс»штраф в сумі 3400,00 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравтотранс»(м. Київ, Оболонський район, вул. Приозерна, 8-4 кв.25 код ЄДРПОУ 32307416), фінансову санкцію –штраф в сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста грн.) на р/р 31117106700011 в УДК у Шевченківському районі м. Києва МФО 820019 код ЄДРПОУ 26077968, код платежу 21081100 адміністративні штрафи, з будь-яких рахунків відповідача, встановлених державним виконавцем під час виконання судового рішення.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя                                                                                           Добрянська Я.І.