Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
13.10.08Справа №2-а-952/08 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р. , при секретарі Марущенко О.О., за участю представника позивача - Савельєвої Таїсії Нураддінівни,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції м. Сімферополя АР Крим
до Суспільної установи інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим»
про стягнення податкової заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки звернулася з адміністративним позовом Державна податкова інспекція м. Сімферополя АРК до Суспільної установи інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» про стягнення заборгованості до бюджету в розмірі 340 гривень.
У судовому засіданні представник позивача позов повністю підтримав та пояснив, що Суспільна установа інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» являється громадською організацією, юридичною особою, яка зареєстрована в ДПІ м. Сімферополя як платник податків з 2003 року. Відповідач внесений до реєстру неприбуткових організацій та зобовязаний у встановлені Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» податкові періоди подавати податкові декларації. Позивачем проведена документальна невиїзна перевірка за результатами якої було встановлено, що відповідач не надає у встановлені терміни звітність. На підставі акту перевірки було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій. Приймаючи до уваги, що відповідач на день розгляду справи заборгованість не погасив, представник позивача наполягала на стягненні заборгованості в розмірі 340 гривень з відповідача.
У судове засідання відповідач не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи суду не надходило. Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція м. Сімферополя АРК являється субєктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція м. Сімферополя АРК уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Стаття 19 Конституції України зобовязує орган влади діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Отже «на підставі» означає, що субєкт владних повноважень повинний бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України та зобовязаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.
«У межах повноважень» означає, що суб'єкт владних повноважень повинен вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обовязків, встановлених законами.
«У спосіб» означає, що суб'єкт владних повноважень зобовязаний дотримуватися встановленої законом процедури вчинення дії, і повинен обирати лише встановлені законом способи правомірної поведінки при реалізації своїх владних повноважень.
Суд зясовує, чи використане повноваження, надане субєкту владних повноважень, з належною метою; обґрунтовано, тобто вчинено через вмотивовані дії; безсторонньо, тобто без проявлення неупередженості до особи, стосовно якої вчиняється дія; добросовісно, тобто щиро, правдиво, чесно; розсудливо, тобто доцільно з точки зору законів логіки і загальноприйнятих моральних стандартів; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, тобто з рівним ставленням до осіб; пропорційно та адекватно; досягнення розумного балансу між публічними інтересами та інтересами конкретної особи.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України “Про обєднання громадян” обєднання громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод. Згідно статті 14 Закону легалізація (офіційне визнання) обєднань громадян є обовязковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування. Після реєстрації обєднання громадян воно набуває статус юридичної особи. Легалізація громадської організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.
Судом встановлено, що «Суспільна установа інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» являється громадською організацією, зареєстрованою виконавчим комітетом Київської районної ради м. Сімферополя АРК згідно зі свідоцтвом про реєстрацію обєднання громадян від 27.03.2003 року № 124.
Судом встановлено, що Суспільна установа інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» являється також юридичною особою, яка відноситься до некомерційних організацій, що обслуговують домашні господарства, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 21.11.2006 року № 05.3-6-06/1617, свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 631009.
Згідно з пунктами 1.5, 1.7 Статуту громадської організації Суспільна установа інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» товариство являється неприбутковою організацією та не має на меті отримання прибутку, основними завданнями суспільства є захист інтересів інвалідів, створення умов для їх соціальної реабілітації та інше.
Таким чином, судом встановлено, що Суспільна установа інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» являється обєднанням громадян, юридичною особою, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням діяльності.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України “Про обєднання громадян” обєднання громадян повинні у встановленому порядку подавати фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.
Порядок оподаткування підприємств, установ, організацій, у тому числі обєднань громадян визначається Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28.12.1994 року, в якому встановлені спеціальні правові режими оподаткування неприбуткових організацій, до яких належать відповідно до статуту Суспільна установа інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим».
Визначення непррибуткових організацій наведено у пп. 7.11.1. пункту 7.11 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28.12.1994 року, які є благодійними фондами і благодійними організаціями, створеними у порядку, визначеному законом для проведення благодійної діяльності, в тому числі громадськими організаціями, створеними з метою провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, а також творчими спілками та політичними партіями, громадськими організаціями інвалідів та їх місцевими осередками, створеними згідно з Законом України "Про об'єднання громадян", науково-дослідними установами та вищими навчальними закладами III-IV рівнів акредитації, внесеними до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, заповідниками, музеями-заповідниками.
Підпунктом 7.11.10. пункту 7.11. статті 7 Закону встановлено, що з метою оподаткування центральний податковий орган веде реєстр всіх неприбуткових організацій, які звільняються від оподаткування згідно з положеннями цієї статті. Державна реєстрація неприбуткових організацій здійснюється у порядку, передбаченому відповідним законодавством.
Судом встановлено, що Суспільна установа інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» 14 серпня 2003 року зареєстрована в ДПІ м. Сімферополя як платник податків за номером 10021-к, зо підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 30.11.2006 року № 4644/29-0.
Судом встановлено, що 30 січня 2004 року Суспільна установа інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» рішенням Державної податкової інспекції м. Сімферополя була включена до реєстру неприбуткових організацій (установ). Рішенням № 151/15-4 від 16.05.2008 року ДПІ м. Сімферополя на підставі п. 7.11 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та реєстраційної заяви Суспільна установа інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» була виключена з реєстру неприбуткових організацій.
Відповідно до підпункту 7.11.12. пункту 7.11. статті 7 Закону центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій (неприбуткових організацій, визначених в абзаці "ж" підпункту 7.11.1, у частині обліку і подання податкової звітності за доходами, що підлягають оподаткуванню) та вирішує питання про виключення організацій з реєстру неприбуткових організацій і оподаткування їх доходів у разі порушення ними положень цього Закону та інших законодавчих актів про неприбуткові організації. Рішення центрального податкового органу можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Набуття статусу неприбуткової організації здійснюється при її первісній реєстрації. Перереєстрація такої неприбуткової організації у випадках, передбачених законом, здійснюється без справляння будь-якої плати з такої неприбуткової організації.
Форма та порядок складання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій, порядок її обліку та подання встановлений Наказом Державної податкової адміністрації України № 233 від 11.07.1997 року «Про затвердження форми Звіту про використання коштів неприбуткових організацій і установ та порядку їх заповнення»
Відповідно до Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, затвердженого зазначеним наказом ДПА України від 11.07.1997 №233 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.08.97р. №290/2094, податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами і організаціями, складають і подають установи і організації, що включені до реєстру неприбуткових установ і організацій із присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості.
Таким чином, приймаючи до уваги, що Суспільна установа інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» у період з 30.01.2004 року до 16.05.2008 року являлося неприбутковою організацію, яка була включена до реєстру неприбуткових організацій із присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості, вона була зобовязана відповідно до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, затвердженого зазначеним наказом ДПА України від 11.07.1997 №233 надавати податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами і організаціями.
Відповідно п. 1.3., 1.5., 1.6. Порядку податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями (далі - звіт) складається за формою, і подається неприбутковою установою за кожний звітний період. Неприбуткові організації, визначені в абзаці "ж" підпункту 7.11.1 пункту 7.11 статті 7 Закону N 334, заповнюють та подають звіт у частині обліку доходів, що підлягають оподаткуванню.
У звіті зазначаються усі передбачені в ньому показники наростаючим підсумком з початку календарного року. У разі незаповнення того чи іншого рядка через відсутність операції (суми) цей рядок прокреслюється. Дані, наведені у звіті, повинні грунтуватися на даних бухгалтерського обліку та відповідати правилам складання податкового обліку (звітності). Достовірність даних підтверджується підписами керівника неприбуткової установи і головного бухгалтера, а за відсутності бухгалтерської служби - спеціаліста, який веде облік, та засвідчується печаткою.
Оригінал звіту подається до податкового органу за місцезнаходженням неприбуткової установи. Подання копії звіту не дозволяється.
Платники податку мають право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення терміну подання звіту надіслати його до податкового органу поштою з повідомленням про вручення.
Згідно з п. 11.1. статті 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28.12.1994 року для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду, крім виробників сільськогосподарської продукції, визначених статтею 14 цього Закону, для яких річний податковий період починається з 1 липня поточного звітного (бюджетного) року.
Таким чином Суспільна установа інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» зобовязана була в визначені статтею 11 Закону податкові періоди календарні квартал, півріччя, три квартали, рік надавати податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами і організаціями.
Судом встановлено, що 22.12.2005 року Державною податковою інспекцією м. Сімферополя проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності за 3 квартал 2005 року Суспільною установою інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим», за результатами якої складений акт № 1312/15-5/26401311/36706 від 22.12.2005 року, в якому зазначено, що Суспільною установою інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» в порушення пп. 4.1.4 п.4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами і організаціями за 3 квартал 2005 року поданий 10 листопада 2005 року з порушенням гранічного терміну подання податкової звітності, встановленої законодавством до 09 листопада 2005 року.
Судом також встановлено, що 10.04.2007 року Державною податковою інспекцією м. Сімферополя проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності за 3 квартал 2006 року Суспільною установою інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим», за результатами якої складений акт № 2255/15-4/26401311 від 18.04.2007 року, в якому зазначено, що Суспільною установою інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» в порушення пп. 4.1.4 п.4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за 3 квартал 2006 року не поданий податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами і організаціями.
Суд зазначає, що порядок подання, сплати податків, а також відповідальність і застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання або неподання податкової звітності та несвоєчасну сплату нарахованих податків встановлюється Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Судом встановлено, що податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами і організаціями набуває статусу податкової декларації, яка визначена п.1.11 ст. 1 Закону "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", оскільки цей документ подається до контролюючого органу у терміни та за формою, встановленими законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та сплата податку.
Згідно підпункту 4.1.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий (звітній) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного ( податкового ) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
В ході проведення перевірки було встановлено порушення підпункту 4.1.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами", а саме порушення строків подання податкової звітності за 3 квартал 2005 року та не подання до органу державної податкової служби податкових звітів про використання коштів неприбутковими установами за 3 квартал 2006 року.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Суд зазначає, що у податковому повідомленні значиться інформація про попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 17.1.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" №2181 від 21.12.2000 року платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Судом встановлено, що ДПІ м. Сімферополя на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III податковим повідомленням рішенням від 30.01.2006 року № 0000381505/0 Суспільній установі інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» нараховано суму штрафу у розмірі 170 гривень на підставі акту перевірки від 22.12.2005 року № 1312-1505.
Судом також встановлено, що ДПІ м. Сімферополя на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III податковим повідомленням рішенням від 17.05.2007 року № 0002721504/0 Суспільній установі інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» нараховано суму штрафу у розмірі 170 гривень на підставі акту перевірки від 10.04.2007 року № 2255/1504/26401311.
Судом встановлено, що зазначені податкові повідомлення рішення відповідачем не оскаржені в установленому законом порядку, тому сума боргу зі сплати фінансових санкцій є погодженою.
Отже, враховуючи, що Суспільною установою інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за 3 квартал 2005 року та 3 квартал 2006 року не подані суд приходить до висновку про правомірність застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 340 грн.
Приймаючи до уваги, що зазначена сума штрафних санкцій відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, що підтверджується розрахунком суми заборгованості до позовної заяви, довідкою про стан розрахунків з бюджетом станом на 26.06.2008 року, вона підлягає стягненню з Суспільної установи інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим», тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2.Стягнути з Суспільної установи інвалідів Київського району м. Сімферополя «Крим» (ідентифікацій2ний код 26401311, місцезнаходження АРК, м. Сімферополь, вул.. Скаліста, 21) заборгованість з фінансових санкцій в розмірі 340 гривень на користь Державної податкової інспекції м. Сімферополя до бюджету м. Сімферополя код податку 11021000 (р/р 31112009700002 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її оголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня оголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Трещова О.Р.