Постанова № 2286263, 30.10.2008, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
30.10.2008
Номер справи
ас9/528-08
Номер документу
2286263
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.10.08

Справа №АС9/528-08.

За позовом: Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Суми

До відповідача: Приватного сільськогосподарського підприємства «Легенда», с. Нова Слобода Путивльського району Сумської області.

Про стягнення: 1941 грн. 15 коп.

Суддя М.С. Лущик

При секретарі с/з Сидорук А.І.

Представники:

Від позивача: не з’явився.

Від відповідача : не з’явився

Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 1 941 грн. 15 коп., з яких: 1846 грн. 43 коп. - розмір нарахованих позивачем адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу щодо створення 1 робочого місця призначеного для працевлаштування інваліда у 2007 році та 94 грн. 72 коп. –пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій.

Відповідач відзив на позовну заяву не подав, в судове засідання не зявився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, тому, відповідно до ч. 6 ст.71 КАС України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами

Розглянувши матеріали справи та дослідивши наявні докази для вирішення справи по суті, суд задовольняє позовні вимоги, виходячи з наступного:

Ст. 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів" №875-ХІІ від 21.03.1991 р. зі змінами та доповненнями (далі Закон) передбачено, що держава створює правові, економічні, політичні, соціально-побутові і соціально-психологічні умови для задоволення потреб інвалідів у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.

Згідно ч. 5 ст. 20 Закону, фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, надання позик на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, забезпечення інвалідів технічними реабілітаційними засобами, оплата навчання та перекваліфікація здійснюються Фондом соціального захисту інвалідів.

Відповідно до ч. 1 ст.19 Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця.

Статтею 20 Закону встановлено обов'язок підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч.1 ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), установі, організації за кожне робоче місце не зайняте інвалідом, а якщо працює від 8 до 15 осіб - в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві ( в об'єднанні), установі.

Сплату адміністративно-господарських санкцій підприємства (об'єднання), установи і організації провадять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів). У разі відсутності коштів адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані шляхом звернення стягнення на майно підприємства (об'єднання), установи і організації в порядку, передбаченому законом.

Пунктом 2 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями адміністративно-господарських санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. №70, передбачено, що суми адміністративно-господарських санкцій та пені перераховуються роботодавцям на рахунок, відкрити в органах Державного казначейства до 15 квітня року, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Згідно звіту за формою 10-ПІ про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2007 рік наданого позивачу відповідачем, на Приватному сільськогосподарському підприємсті «Легенда» середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2007 році становила 14 чоловік.

Таким чином, згідно ст.19 Закону, на підприємстві відповідача у 2007 році норматив складає 1 робоче місце. Фактично ж, згідно даних, наданих підприємством у звіті, не було створено жодного робочого місця для працевлаштування інвалідів. Отже, Приватним сільськогосподарським підприємством «Легенда» не виконано норматив по створенню 1 робочого місця по працевлаштуванню інваліда. Відповідно до статистичних даних на підприємстві відповідача розмір середньої річної заробітної плати за 2007 рік становить 3692 грн. 86 коп.

Таким чином, сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання Приватним сільськогосподарським підприємством «Легенда» нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2007 році, становить 1846 грн. 43 коп.

Відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно – господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів затвердженого Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 70) порушення строку оплати суми адміністративно – господарських санкцій тягне за собою нарахування пені му розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення.

Пеня за несвоєчасну сплату адміністративно – господарських санкцій становить 94 грн. 72 коп.

Загальна сума заборгованості складає 1941 грн. 15 коп.

Доказів сплати 1846 грн. 43 коп. штрафних санкцій за одне нестворене робоче місце для працевлаштування інваліда в 2007 року та пені в сумі 94 грн. 72 коп., що разом становить 1946 грн.43 коп. відповідно до вимог ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” відповідач суду не подав, тому суд вважає вимоги позивача правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись п. 4 ст. 17, ст. 104 -106 Кодексу адміністративного судочинства України ст.ст.19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів", суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства «Легенда ” ( Путивльський район, с. Нова Слобода, код 32548414) на користь Сумського обласного відділення фонду України соціального захисту інвалідів (40030, м. Суми, вул. Горького, 2, р/р 31212230700002 відділення Державного казначейства у Сумській області в банку ГУДКУ м. Суми, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23636315, код бюджетної класифікації 50070000) 1 846 грн. 43 коп. штрафних санкцій та 94 грн. 72 коп. пені.

Роз’яснити сторонам, що Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного господарського суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Роз’яснити позивачу, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, виконавчий лист видається за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.( ст. 258 КАСУ).

СУДДЯ М.С.ЛУЩИК