ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 квітня 2012 р. № 2а-2502/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
за участю:
секретаря судового засідання Павлишина Ю.І.,
представник позивача не зявився,
представник відповідача не зявився,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова до Житлово-будівельного кооперативу № 259 про стягнення боргу,-
встановив:
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова звернулася до суду з адміністративним позовом до Житлово-будівельного кооперативу № 259, в якому просить суд стягнути з відповідача суму боргу у розмірі 2 195 грн. 00 коп.
Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача податкової заборгованості з податку на прибуток приватних підприємств, а також невжиттям відповідачем заходів щодо погашення вказаної вище заборгованості.
Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Проте, подав до суду клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Клопотань про розгляд справи без участі уповноваженого представника не подав.
Враховуючи відсутність перешкод для розгляду справи в судовому засіданні без участі сторін, суд вважає за можливе розглянути справу відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України в порядку письмового провадження на основі наявних в матеріалах справи доказах.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити повністю, з наступних підстав.
Відповідач Житлово-будівельний кооператив № 259, код ЄДРПОУ 22332725, що знаходиться за адресою: 79059, м. Львів, пр-т. Чорновола, буд 44, зареєстрований як юридична особа, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, взятий на облік як платник податків в ДПІ у Шевченківському районі м. Львова від 20.01.1995 року за № 00702302, що підтверджується довідкою ДПІ у Шевченківському районі м. Львова від 23.01.2012 року № 123/29-011.
ДПІ у Шевченківському районі м. Львова проведено камеральну перевірку відповідача з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток.
Вказаною перевіркою встановлено порушення п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України в частині неподання податкової декларації з прибутку приватних підприємств.
За результатами вказаної перевірки складено акти від 10.08.2011 року № 1594/186/15-1, від 25.08.2011 року № 2132/469/15-1, від 30.11.2011 року № 3164/943/15-1.
На підставі вказаних вище актів, позивачем винесені податкові повідомлення-рішення № 0004391510/20032 від 10.08.2011 року на суму 170 грн.; № 0006811510/21821 від 25.08.2011 року на суму 1020 грн.; № 0013811510/31185 від 30.11.2011 року на суму 1020 грн.
Судом встановлено, що сума податкового боргу відповідача з прибутку приватних підприємств становить 2195 грн. 00 коп., що підтверджується довідкою ДПІ у Шевченківському районі м. Львова про стан заборгованості від 26.01.2012 року № 1809/19-020.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобовязані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи і подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості субєкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Як вбачається з положень п.п. 41.1, 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень є органами стягнення.
Відповідно до ст. 54 Податкового кодексу України податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, а податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 вказаного Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму грошового зобовязання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
На виконання п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, яка зазначає про те, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкову вимогу. ДПІ у Шевченківському районі м. Львова направила на адресу відповідача податкову вимогу № 1804 від 10.10.2011 року. Проте, вказана податкова вимога залишилась без задоволення, податковий борг відповідачем не сплачено.
Таким чином, суд дійшов висновку, що сума податкового боргу відповідача є узгодженою та становить 2195 грн. 00 коп.
Враховуючи наведене вище, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, а з відповідача слід стягнути на користь бюджету суму податкового боргу у розмірі 2195 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу № 259 (код ЄДРПОУ 22332725) на користь бюджету суму податкового боргу в розмірі 2195 грн. 00 коп. (дві тисячі сто девяносто пять гривень).
3. Судові витрати відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню зі сторін не підлягають.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 10 квітня 2012року.
Суддя Гулик А.Г.