ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2012 року 16-10 Справа № 0870/2291/12
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовною заявою: Запорізького районного центру зайнятості
до: ОСОБА_1
про: стягнення частини неправомірно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 6 886, 37 грн.
ВСТАНОВИВ:
12.03.2012 Запорізький районний центр зайнятості звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до ОСОБА_1, в якій просить стягнути з відповідача частину неправомірно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 6 886, 37 грн.
Ухвалою суду від 13.03.2012 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та надано відповідачу строк для подання до суду заперечень проти позову та доказів на їх обґрунтування, або заяву про визнання позову.
27.03.2012 на адресу суду повернулося поштове повідомлення відповідно до якого ухвалу про відкриття провадження по справі отримано відповідачем 24.03.2012.
Заперечень проти позову від відповідача на адресу суду не надходило.
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази, вирішив продовжити розгляд справи у порядку скороченого провадження і встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення.
Крім того, позивачем до позову надано заяву про поновлення строку звернення до суду. В даній заяві позивач зазначає, що Запорізьким районним судом Запорізької області 02.12.2010 було постановлено рішення про стягнення з відповідача суми неправомірно отриманої допомоги по безробіттю, однак судом апеляційної інстанції провадження в справі було закрито, оскільки дана справа мала розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Дослідивши матеріали адміністративного позову суд вважає доцільним поновити позивачу строк звернення до суду з позовною заявою.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 (який мешкає за адресою АДРЕСА_1) перебував на обліку в Запорізькому районному центрі зайнятості в період з 23.12.2008 по 18.12.2009.
Фахівцями центру зайнятості 26.04.2010 була проведена перевірка з питань виявлення фактів попередньої реєстрації осіб в різних центрах зайнятості.
За результатами перевірки складено акт розслідування від 27.04.2010, згідно якого виявлено факт попередньої реєстрації ОСОБА_1 в Південному міжрайонному центрі зайнятості (дата реєстрації 07.05.2007, зняття з обліку 15.07.2007), котрий перебував на обліку в Запорізькому районному центрі зайнятості (дата реєстрації 16.12.2008, зняття з обліку 18.12.2009) в межах двох років та отримував допомогу по безробіттю.
При перереєстрації відповідач приховав попередню реєстрацію в Південному міжрайонному центрі зайнятості.
Відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України 13.02.2009 №60/62, позивачем на адресу відповідача направлено лист № 353/10 від 29.04.2010 про добровільне відшкодування коштів у розмірі 6 886, 37 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Внаслідок невиконання особою своїх зобов'язань суми виплаченого забезпечення та вартість наданих соціальних послуг повинні бути стягнути з такої особи з моменту виникнення таких обставин в установленому законом порядку.
Відповідно до п.5 ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» у разі чергового визнання в установленому порядку застрахованої особи безробітною у межах двох років, протягом яких виплачується допомога по безробіттю, тривалість її виплати враховується сумарно.
Відповідно до п. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати йому забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно ст. 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» суми санкцій, застосованих відповідно до цього Закону та Закону України «Про зайнятість населення», інших законів до підприємств та фізичних осіб спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та використовуються на виплату забезпечення та надання соціальних послуг громадянам, які залишились без роботи.
Оскільки на час розгляду справи відповідачем доказів повернення безпідставно отриманих грошових коштів допомоги по безробіттю не надано, позовні вимоги є законними та обґрунтованими, підтвердженими наявними у справі доказами.
За таких обставин, вимога про стягнення з відповідача на користь Запорізького районного центру зайнятості 6 886, 37 грн. допомоги по безробіттю є обґрунтованою, заснованою на законі і такою, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», статтями 17, 158-163, 167, частиною 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з ОСОБА_1 на користь Запорізького районного центру зайнятості частину отриманої обманним шляхом допомоги по безробіттю у розмірі 6 886 (шість тисяч вісімсот вісімдесят шість) грн. 37 коп. на р/р 37173300901122 в ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, ОКПО 20510074.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя/підпис/Р.В. Сацький