Cправа № 2а-4182/10/0770
Ряд стат. звіту № 3.2.6
Код - 07
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 лютого 2012 року місто Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в особі:
головуючої судді Калинич Я.М.
при секретарі судового засідання Красновій О.Р.
за участі:
представника позивача Дубовий І.Б.
представника відповідача Бейда О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальності „Квазар 69 до Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області про скасування податкових повідомлень-рішень, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, рішень про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін від 21 жовтня 2010 року,
ВСТАНОВИВ:
ТзОВ „Квазар 69 звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Мукачівської ОДПІ про скасування податкових повідомлень-рішень №0009982340/0, №0009992340/0, №0012301742/0 від 21.10.2010 року, рішення №00100002340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій та рішень про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін №4/23-01/36246298, №5/23-01/36246298 від 21.10.2010 р. Позивач свої позовні вимоги позивач обгрунтовує тим, що висновки, які містяться в акті перевірки, на підставі яких було прийнято спірні рішення, суперечать обставинам справи та чинному законодавству.
Відповідач надав суду заперечення проти позову, з яких слідує, що позивачем вчинено порушення податкового законодавства, які зафіксовано актом перевірки, на підставі якого правомірно 21.10.2010 року прийняті податкові повідомлення-рішення, рішення про застосування штрафних(фінансових) санкцій та рішення про визначення податкових зобовязань.
В судовому засіданні представник позивача просив позовні вимоги задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача просив відмовити в задоволенні адміністративного позову з мотивів, що наведенні у запереченнях.
Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням зібрані докази кожен окремо та в їх сукупності, виходячи з їх належності та допустимості, суд приходить до наступних висновків.
В судовому засіданні досліджено наявні у судовій справі матеріали, зокрема, акт від 07.10.2010 року №2464/23-01/36246298 „Про результати планової виїзної перевірки ТзОВ „Квазар 69 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 17.03.2009 року по 30.06.2010р., валютного та іншого законодавства за період з 17.03.2009 р. по 30.06.2010р., податкові повідомлення-рішення Мукачівської ОДПІ від 21.10.2010 року №0009982340/0 про визначення суми податкового зобовязання з податку на прибуток у розмірі 37344,00 грн. ( в тому числі, 27440,00 грн. основного платежу та 9904,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій), № 0012300142/0 про визначення суми податкового зобовязання по податку з доходів найманих працівників у розмірі 28735,35 грн. ( в тому числі, 9578,45 грн.-основного платежу та 19156,9 штрафних (фінансових) санкцій), №0009992340/0 про визначення суми грошового зобовязання з комунального податку у розмірі 180,20 грн. ( в тому числі, 10,20 грн. основного платежу та 170,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.10.2010 року №0010002340 у розмірі 2000,00 грн. та рішення від 21.10.2010 року №4/23-01/36246298 про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 20527,80 грн. ( в тому числі, 15965,00 грн. основного платежу та 4562,80 грн. штрафних (фінансових) санкцій) та №5/23-01/36246298 про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін по податку на додану вартість у розмірі 723,00 грн. ( в тому числі, 482,00 грн. основного платежу та 241,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій).
За результатами планової виїзної перевірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 17.03.2009 р. по 30.06.2010 р., іншого законодавства за період з 17.03.2009 р. по 30.06.2010 р., встановлено порушення, зокрема:
- п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.3 п. 7.4 ст. 7, п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР Про оподаткування прибутку підприємств із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 43405 грн., у тому числі за півріччя 2009 р. в сумі 104 грн., за 3 квартали 2009 р. в сумі 1159 грн. (із застосуванням звичайних цін в сумі 1159 грн.), за 2009 рік в сумі 21464 грн. (із застосуванням звичайних цін в сумі 5056 грн.), за 1 квартал 2010 р. в сумі 11037 грн. (із застосуванням звичайних цін в сумі 109 грн.) та за півріччя 2010 р. в сумі 9641 грн. (із застосуванням звичайних цін в сумі 9641 грн.);
- п. 4.1 ст. 4 Закону України від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР Про податок на додану вартість із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 482 грн., у тому числі за грудень місяць 2009 р. в сумі 32 грн. (із застосуванням звичайних цін в сумі 32 грн.), за березень місяць 2010 р. в сумі 314 грн. (із застосуванням звичайних цін в сумі 314 грн.), за травень місяць 2010 р. в сумі 136 грн. (із застосуванням звичайних цін в сумі 136 грн.);
- ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 р. № 56-93 Про місцеві податки і збори із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено комунальний податок в періоді, що перевірявся, на загальну суму 10,20 грн., у тому числі за І квартал 2010 р. в сумі 5,10 грн. та ІІ квартал 2010 р. в сумі 5,10 грн.;
- пп. 3.5 п. 3, пп. 2.8 п. 2 Положення Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2005 р. за № 40/10320 із змінами та доповненнями, в результаті чого перевищено ліміт каси підприємства на загальну суму 1000,00 грн.;
- п. е п.п. 4.2.9 п. 4.2 ст. 4, п.п. 8.1.1, п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України від 22.05.2003 р. № 889 Про податок з доходів фізичних осіб із змінами та доповненнями, в результаті чого допущено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питань щодо правильності утримання та перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету в періоді, що перевірявся, на загальну суму 9578,45 грн.;
За результатами розгляду вищевказаного акту перевірки від 07.10.2010 р. № 2464/23-01/36246298 посадовими особами Мукачівської ОДПІ 21 жовтня 2010 року прийнято податкові повідомлення-рішення:
№ 0009982340/0, яким ТОВ Квазар 69 визначено суму податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 37344,00 грн., в тому числі зобовязання за основним платежем 27440,00 грн., та штрафних (фінансових) санкцій 9904,00 грн.
№ 0012301742/0, яким ТОВ Квазар 69 визначено суму податку з доходів найманих працівників у розмірі 28735,35 грн., в тому числі зобовязання за основним платежем 9578,45 грн., та штрафних (фінансових) санкцій 19156,90 грн.
№ 0009992340/0, яким ТОВ Квазар 69 визначено суму комунального податку у розмірі 180,2 грн., в тому числі зобовязання за основним платежем 10,20 грн., та штрафних (фінансових) санкцій 170,00 грн.
№ 0010002340/0, яким ТОВ Квазар 69 визначено суму штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки у розмірі 2000,00 грн.
рішення від 21.10.2010 року № 4/23-01/36246298 про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін, яким визначено зобовязання з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 20527,80 грн., в тому числі зобовязання за основним платежем 15965,00 грн., та штрафних (фінансових) санкцій 4562,80 грн.
рішення від 21.10.2010 року № 5/23-01/36246298 про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін, яким визначено зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 723,00 грн., в тому числі зобовязання за основним платежем 482,00 грн., та штрафних (фінансових) санкцій 421,00 грн.
Проведеною перевіркою визначення повноти та достовірності оподаткування податку на прибуток встановлено порушення Закону України від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР Про оподаткування прибутку підприємств.
Перевіркою повноти визначення валових витрат, за період з 17.03.2009 р. по 30.06.2010 р., встановлено їх завищення всього у сумі 109759 грн., у тому числі за півріччя 2009 р. в сумі 417 грн., за 2009 рік в сумі 65630 грн. та за 1 квартал 2010 р. в сумі 43712 грн.
Підпунктом 5.3.9. п. 5.3. ст. 5 Закону України від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР Про оподаткування прибутку підприємств із змінами та доповненнями, визначено, не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обовязковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
Актом перевірки від 07.10.2010 року встановлено, що в порушення п.п. 5.3.9. п. 5.3. ст. 5 Закону України від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР Про оподаткування прибутку підприємств із змінами та доповненнями, підприємством включено до складу валових витрат, витрати на придбання в сумі 84459,20 грн., у тому числі за 2009 рік у сумі 41955,20 грн. та за 1 квартал 2010 р. у сумі 42504,00 грн., які не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами. Дані порушення встановлено по наступним постачальникам:
-ВАТ Рубіжанський картонно-тарний комбінат (код за ЄДРПОУ 01882551) в сумі 80259,20 грн., у тому числі за 4 квартал 2009 р. у сумі 37755,20 грн. та за 1 квартал 2010 р. у сумі 42504,00 грн.;
-П/П ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в сумі 4200,00 грн., у тому числі за 4 квартал 2009 р. у сумі 4200,00 грн.
Згідно п. 2.4 ст. 2 Наказу Міністерства фінансів України № 88 від 25.05.1995 р. Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, первинні документи для надання їм юридичної сили та доказовості повинні мати такі обовязкові реквізити: назва підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа.
Згідно з вимогами ст. 1, ст. 2, п. 3 та п. 7 ст. 8, ст. 9 Закону України від 16.07.1999 р. № 996-XIV Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні, із змінами та доповненнями, всі юридичні особи, що створені згідно із законодавством України незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності зобовязані вести бухгалтерський облік, підставою для якого є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
Згідно ч. 2 ст. 9 Закону України від 16.07.1999 р. № 996-XIV Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні із змінами та доповненнями:
Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити:
- назву документа (форми);
- дату і місце складання;
- назву підприємства, від імені якого складено документ;
- зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
- посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
- особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Згідно ч. 2 ст. 3 Закону України від 16.07.1999 р. № 996-XIV Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні із змінами та доповненнями:
Бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, грунтуються на даних бухгалтерського обліку.
В ході перевірки, підприємством надано акти виконаних робіт по постачальникам транспортних послуг по перевезенню товарів. Із акту перевірки вбачається, що в порушення п.п. 5.3.9. п. 5.3. ст. 5 Закону України від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР Про оподаткування прибутку підприємств на отриманих первинних документах щодо взаємовідносин ТОВ Квазар 69 та ПП ОСОБА_3, ПП ОСОБА_4, П/П ОСОБА_5 відсутні відповідні реквізити - дата і місце складання, інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції наведені в акті перевірки.
Тобто, актом перевірки правомірно встановлено порушення ч. 2 ст. 9 Закону України від 16.07.1999 р. № 996-XIV Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні із змінами і доповненнями та п.п. 5.3.9. п. 5.3. ст. 5 Закону України від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР Про оподаткування прибутку підприємств із змінами та доповненнями, підприємством включено до складу валових витрат, витрати на придбання транспортних послуг по перевезенню товарів в сумі 25299,96 грн., у тому числі за півріччя 2009 р. у сумі 416,67 грн., за 2009 рік у сумі 23674,96 грн. та за 1 квартал 2010 р. у сумі 1208,33 грн., які не підтверджені відповідними документами.
Перевіркою повноти визначення комунального податку за період з 01.01.2010 р. по 30.06.2010 р., загальна чисельність працюючих на ТОВ Квазар 69 складала 3 особи, у тому числі за сумісництвом 1 особа, а підприємством нараховувався комунальний податок тільки за 1 особу. В результаті цього, встановлено, що ТОВ Квазар 69 не нараховувало комунальний податок в сумі 10,20 грн., у тому числі за І квартал 2010 р. у сумі 5,10 грн. та ІІ квартал 2010 р. у сумі 5,10 грн., чим порушено ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 р. № 56-93 Про місцеві податки і збори із змінами та доповненнями, ТОВ Квазар 69 .
Крім того матеріалами справи свідчать, що позивачем 01.11.2010 року подавались до Мукачівської ОДПІ уточнюючі розрахунки комунального податку за та І-ІІ квартал 2010 р. уже після проведення перевірки та складання податкового повідомлення рішення, якими збільшено суму комунального податку до сплати за вказані періоди, що свідчить про повне визнання позивачем вказаного порушення.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IY Про податок з доходів фізичних осіб із змінами та доповненнями: дохід - сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість…, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь… протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IY Про податок з доходів фізичних осіб із змінами і доповненнями: дохід з джерелом його походженням з України будь-який дохід, одержаний платником податку або нарахований на його користь від здійснення будь-яких видів діяльності на території України, у тому числі у вигляді:
-ї інших доходів, одержуваних резидентом або нерезидентом, якщо джерело виплати таких доходів знаходиться на території України, незалежно від резидентського статусу особи, що їх виплачує.
Відповідно до п. 1.6 ст. 1 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IY Про податок з доходів фізичних осіб із змінами і доповненнями: загальний оподатковуваний дохід будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
Відповідно до п. 1.15 ст. 1 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IY Про податок з доходів фізичних осіб із змінами і доповненнями: податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ).., які незалежно від їх організаційно- правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобовязані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до Закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Згідно ст. 2 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IY Про податок з доходів фізичних осіб із змінами і доповненнями, платниками податку є:
- резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи;
- нерезидент, який отримує доходи з джерелом їх походження з території України.
Відповідно до п. 3.1, п. 3.2 ст. 3 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IY Про податок з доходів фізичних осіб із змінами і доповненнями, обєктом оподаткування резидента є:
-загальний місячний оподатковуваний дохід;
-доходи з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті.
Згідно до п. 4.1 ст. 4 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IY Про податок з доходів фізичних осіб із змінами і доповненнями, загальний річний оподатковуваний дохід складається з суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року….
У відповідності до вимог п.п. 4.2.9 п. 4.2 ст. 4 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IY Про податок з доходів фізичних осіб із змінами і доповненнями, загальний місячний оподатковуваний дохід включає:
е) вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), а також суми знижки з ціни (вартості) товарів (послуг), що перевищує звичайну, розраховану за правилами визначення звичайних цін (у розмірі такої знижки)....
Перевіркою встановлено, що підприємство проводило реалізацію продукції субєктам підприємницької діяльності фізичним особампідприємцям ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які одночасно перебувають в трудових відносинах з підприємством. Реалізація продукції, зокрема керамічних блоків (цегли), проводилось за ціною нижчою відпускних цін для інших субєктів господарювання, і нижчою за ціну придбання підприємством. Таким чином, підприємством надано додаткове благо своїм працівникам у вигляді знижки для придбання керамічних блоків (цегли), так зокрема працівником ОСОБА_6 отримано додаткове благо на суму 22826,40 грн. (розрахунок наведено в додатках до акта перевірки), працівником ОСОБА_7 отримано додаткове благо на суму 41029,96 грн. (розрахунок наведено в додатках до акта перевірки). Підприємством не включено до оподатковуваного доходу працівнику ОСОБА_6 отриманий дохід в сумі 22826,40 грн. (вересень 2009 р. - 4635,00 грн., жовтень 2009 р. - 18191,40 грн.) та працівнику ОСОБА_7 отриманий дохід в сумі 41029,96 грн. (грудень 2009 р. - 2033,88 грн., січень 2010 р. - 434,16 грн., квітень 2010 р. - 20088,32 грн., травень 2010 р. - 18473,36 грн.), чим занижено до сплати в бюджет податок з доходів фізичних осіб в сумі 9578,45 грн. Підприємством порушено е п.п. 4.2.9 п. 4.2 ст. 4, п.п. 8.1.1, п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IY Про податок з доходів фізичних осіб із змінами і доповненнями, в частині неутримання та неперерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб в сумі 9578,45 грн.
Відповідно до пп. 2.7 п. 2 Положення Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.01.2005 р. за № 40/10320 із змінами і доповненнями: Виходячи з потреби прискорення обігу готівкових коштів і своєчасного їх надходження до кас банків для підприємств, що здійснюють операції з готівкою в національній валюті, установлюються ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) відповідно до вимог глави 5 цього Положення. Банкам і підприємцям ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) не встановлюються.
За перевірений період підприємством ліміт каси не встановлювався. У звязку з цим, бухгалтером ТОВ Квазар 69 ОСОБА_8 надано письмове пояснення щодо не встановлення ліміту каси підприємства, за перевірений період.
Відповідно до пп.5.9 п.5 Положення: Якщо підприємством ліміт каси не встановлено (незалежно від причин такого невстановлення), то ліміт такої каси вважається нульовим. У цьому разі вся готівка, що перебуває в його касі на кінець робочого дня і не здана підприємством відповідно до вимог цього Положення, вважається понадлімітною.
Відповідно до пп. 2.8 п. 2 Положення: Підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб. За відсутності банків готівкова виручка (готівка) може здаватися до операторів поштового зв'язку для її переказу на банківські рахунки підприємства. Здавання готівкової виручки (готівки) здійснюється самостійно або через відповідні служби, яким згідно із законодавством України надано право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів. Здавання готівкової виручки (готівки) може здійснюватися для зарахування на будь-який банківський рахунок підприємства (підприємця) на його вибір.
Підпунктом 3.5 п.3 вищевказаного Положення передбачено, що у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю касир вимагає пред'явити паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа.
Для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.
Видача готівки особам, яких немає в штатному розписі підприємства, проводиться за видатковими касовими ордерами, що виписуються окремо на кожну особу, або за окремою видатковою відомістю.
Актом перевірки від 07.10.2010 року встановлено наявність видаткового касового ордеру, у якому видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача П/П ОСОБА_9, а підтверджена підписом директора ТзОВ Квазар 69 ОСОБА_6
Дане порушення встановлено згідно видаткового касового ордеру від 03.02.2010 р. № 3 на суму 1000 грн. Додатково встановлено, що залишок готівки в касі підприємства на початок дня 03.02.2010 р. становив нуль грн.
На порушення пп.3.5 п.3, пп.2.8 п.2 Положення Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2005 р. за № 40/10320 (із змінами та доповненнями), встановлено перевищення ліміту каси підприємства на загальну суму 1000 грн.
Слід зазначити, що позивач зазначає нібито ПП ОСОБА_9надав доручення ОСОБА_6, однак таке не вписано до видаткового касового ордеру, як підтверджуючий документ, згідно якого підприємством видано кошти.
Стосовно оскарження позивачем рішень від 21.10.2010 року №4/23-01/36246298 про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 20527,80 грн. ( в тому числі, 15965,00 грн. основного платежу та 4562,80 грн. штрафних (фінансових) санкцій) та №5/23-01/36246298 про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін по податку на додану вартість у розмірі 723,00 грн. ( в тому числі, 482,00 грн. основного платежу та 241,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій) , то суд констатує наступне.
Перевіркою встановлено, що ТОВ «Квазар 69» протягом 2009-2010 року придбавало цеглу (блоки будівельні керамічні) від нерезидентів: фірми Baustoffe SK s.r.o.»відповідно до контракту №1 від 20.05.2009 року та №3/2009 від 06.10.2009 року та фірми s.r.o.»відповідно до контракту №1 від 12.02.2010 року. Перевіркою проведено аналіз собівартості одиниці товару згідно кожної придбаної партії. У собівартість продукції включено фактурну вартість, митні платежі, транспортні послуги, вартість піддонів, тобто всі фактично понесені витрати ТОВ «Квазар 69»на придбання зазначеної продукції.
У подальшому придбана продукція реалізовувалася на території України приватним підприємцям які перебували на спрощеній системі оподаткування, обліку і звітності та одночасно були повязаними до підприємства особами. Зокрема ПП ОСОБА_6 був одночасно директором ТОВ «Квазар 69», ПП ОСОБА_7 був одночасно завідуючим складом ТОВ «Квазар 69». Перевіркою встановлено, що реалізація відповідної продукції зазначеним повязаним особам здійснювалася за ціною нижчою за її фактичну собівартість.
Відповідно до п.1.32 ст.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»господарська діяльність будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.
Відповідно до п.1.20.1 ст.1 Закону, якщо цим пунктом не встановлено інше, звичайною вважається ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору. Якщо не доведене зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню справедливих ринкових цін.
Згідно п.1.20.5-1 ст.1 Закону, якщо звичайна ціна не може бути визначена з використанням норм попередніх підпунктів цього пункту, то для доказів обґрунтування її рівня застосовуються правила, визначені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, а також національними стандартами з питань оцінки майна та майнових прав. У спірному випадку Відповідачем визначено звичайну ціну методом «витрати плюс».
Твердження Позивача про неправомірність використання Відповідачем звичайних цін для визначення податкових зобов'язань за відсутності встановленої законом методики визначення податкових зобов'язань за непрямими методами спростовується тим, що методики визначення сум податкових зобов'язань за непрямими методами та із використанням звичайних цін не є тотожними. При цьому порядок розрахунку суми податкових зобов'язань із використанням звичайних цін безпосередньо встановлений пунктом 1.20 статті 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»і не потребує додаткового правового врегулювання.
З огляду на викладене, суд вважає, що планова виїзна перевірка ТОВ „Квазар 69, оформлена актом від 07.10.2010 року № 2464/23-01/36246298, проведена органом податкової служби із дотриманням порядку, передбаченого законодавством України; висновки, викладені у акті перевірки від 07 жовтня 2010 року є підставними, а відтак оскаржувані податкові повідомлення-рішення, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій та рішення про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін від 21 жовтня 2010 року є такими, що відповідають нормам законодавства.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ТОВ „Квазар 69 до Мукачівської ОДПІ Закарпатської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Мукачівської ОДПІ від 21.10.2010 року №0009982340/0 про визначення суми податкового зобовязання з податку на прибуток у розмірі 37344,00 грн. ( в тому числі, 27440,00 грн. основного платежу та 9904,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій), № 0012300142/0 про визначення суми податкового зобовязання по податку з доходів найманих працівників у розмірі 28735,35 грн. ( в тому числі, 9578,45 грн.- основного платежу та 19156,9 штрафних (фінансових) санкцій), №0009992340/0 про визначення суми грошового зобовязання з комунального податку у розмірі 180,20 грн. (в тому числі, 10,20 грн. основного платежу та 170,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.10.2010 року №0010002340 у розмірі 2000,00 грн. та рішення від 21.10.2010 року №4/23-01/36246298 про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 20527,80 грн. ( в тому числі, 15965,00 грн. основного платежу та 4562,80 грн. штрафних (фінансових) санкцій) та №5/23-01/36246298 про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін по податку на додану вартість у розмірі 723,00 грн. ( в тому числі, 482,00 грн. основного платежу та 241,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій) є безпідставним та не підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 160-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю „Квазар 69 до Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Мукачівської ОДПІ від 21.10.2010 року №0009982340/0 про визначення суми податкового зобовязання з податку на прибуток у розмірі 37344,00 грн. ( в тому числі, 27440,00 грн. основного платежу та 9904,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій), № 0012300142/0 про визначення суми податкового зобовязання по податку з доходів найманих працівників у розмірі 28735,35 грн. ( в тому числі, 9578,45 грн.-основного платежу та 19156,9 штрафних (фінансових) санкцій), №0009992340/0 про визначення суми грошового зобовязання з комунального податку у розмірі 180,20 грн. ( в тому числі, 10,20 грн. основного платежу та 170,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.10.2010 року №0010002340 у розмірі 2000,00 грн. та рішення від 21.10.2010 року №4/23-01/36246298 про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 20527,80 грн. ( в тому числі, 15965,00 грн. основного платежу та 4562,80 грн. штрафних (фінансових) санкцій) та №5/23-01/36246298 про визначення податкових зобовязань із застосуванням звичайних цін по податку на додану вартість у розмірі 723,00 грн. ( в тому числі, 482,00 грн. основного платежу та 241,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій) відмовити повністю.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Я.М.Калинич