Єдиний державний реєстр судових рішень
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" березня 2012 р. Справа № 2a-714/12/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та її структурного підрозділу- Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Віза-Вторма»про стягнення фінансових санкцій,
В С Т А Н О В И В:
12.03.2012 року Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та її структурного підрозділу- Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю (далі-ТзОВ) «Віза-Вторма»про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується заборгованість, яка виникла у звязку із несплатою фінансових санкцій, застосованих за порушення Закону України «Про автомобільний транспорт».
Згідно п.4 ч.1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАСУ) ухвалою суду від 14.03.2012 року в адміністративній справі за вищевказаним позовом відкрито скорочене провадження. Копія ухвали суду від 14.03.2012 направлена ТзОВ «Віза- Вторма»та отримана уповноваженою особою відповідача 16.03.2012, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. У встановлений ч.3 ст.183-2 КАС України строк правом на подання заперечення проти позову відповідач не скористався.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю «Віза-Вторма»20.07.2001 року зареєстроване виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради як субєкт підприємницької діяльності.
Згідно ст. 48 Закону України «Про автомобільнй транспорт»документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є : для автомобільного перевізника ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія- посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товаро-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ, інші документи, передбачені законодавством України.
Однак в порушення вимог даного Закону відповідач здійснював перевезення вантажу за відсутності ліцензійної картки. Дана обставина підтверджується наявними в матеріалах справи письмовими доказами, зокрема актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 176607 від 07.10.2009 року а також довідкою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 21.02.2012 року, відповідно до якої ТзОВ «Віза-Вторма»не виготовляло ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.
Згідно п.2 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону застосовуються штрафні санкції у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За вказане порушення, на підставі вищезгаданого акту від 07.10.2009, начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області прийнято постанову за № 092643 від 19.11.2009, якою до відповідача застосовано фінансові санкції в загальному розмірі 1 700 грн. Дана постанова отримана посадовою особою відповідача 03.12.2009 року, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією повідомлення про вручення поштового відправлення.
Судом встановлено, що непогодившись із постановою про застосування штрафних санкцій, ТзОВ «Віза-Вторма»07.12.2009 року оскаржило останню до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, рішенням якого від 02.02.2010 року позов Товариства задоволено, постанову територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області за №092643 від 19.11.2009 скасовано. Однак постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.09.2011 року постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.02.2010 року скасовано та відмовлено в задоволенні позову ТзОВ «Віза-Вторма». Таким чином судовим рішенням апеляційної інстанції встановлено, що постанова про застосування до ТзОВ «Віза Вторма»штрафних санкцій прийнята територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області у відповідності до вимог чинного законодавства, а відтак згідно пиписів ч.1ст. 72 КАСУ обставина щодо правомірності застосування до відповідача фінансових санкцій доказуванню не підлягає.
Однак відповідно до довідки Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 21.02.2012 року застосовані штрафні санкції залишились відповідачем несплачені.
Таким чином, оскільки доказів сплати заборгованості відповідач суду не представив, обставин, які б були підставою для звільнення відповідача від сплати вищевказаних коштів, не встановлено, позов слід задовольнити.
На підставі Закону України “Про автомобільний транспорт”, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ст.ст.162, 183-2, 256 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Віза-Вторма» в дохід держави (р/р 31110106700002 УДК в м.Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача - 20568100) 1700 (тисяча сімсот) грн. несплачених фінансових санкцій.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови сторонами або іншою особою, яка брала участь у справі. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у звязку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Суддя:/підпис/Гундяк В.Д.