Постанова № 22630396, 10.04.2012, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2012
Номер справи
2а/0270/1190/12
Номер документу
22630396
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

10 квітня 2012 р. Справа № 2а/0270/1190/12

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вільчинського Олександра Ванадійовича, розглянувши у порядку письмового провадження матеріали справи

за позовом: прокурора Шаргородського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду у Шаргородському районі

до: приватного підприємства "Маяк"

про: стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся прокурор Шаргородського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Шаргородському районі (далі - позивач) із адміністративним позовом до приватного підприємства "Маяк" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Позовні вимоги вмотивовано тим, що внаслідок несплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 року та січень 2012 року за відповідачем перед управлінням Пенсійного фонду України в Бершадському районі рахується заборгованість в сумі 845,58 грн.

У судове засідання прокурор Шаргородського району не з'явився, заяву про розгляд справи за його відсутності до суду не надсилав, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином.

Представник управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі у судове засідання також не з'явився, однак попередньо надав клопотання про розгляд справи за його відсутності, окремо зазначивши, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі (вх. № 9076 від 10.04.2012р.)

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, заяву про розгляд справи за його відсутності до суду не надсилав, про причини неявки у судове засідання суд не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином.

Частиною 1 статті 122 КАС України передбачено, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Згідно ч.4 ст.122 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

З огляду на наведені норми права, а також враховуючи клопотання представника сторони та неявку відповідача, суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи за даної явки сторін у порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду.

Частиною 2 ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (діяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.

Приватне підприємство "Маяк", згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а. с. 10), зареєстроване виконавчим комітетом Вінницької міської ради 30.01.2007 року.

В управлінні Пенсійного фонду України в м. Вінниці відповідач зареєстрований 05.02.2007 року та є платником єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Судом встановлено, що правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, регулюються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI, який набрав чинності з 01.01.2011р.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

ПП "Маяк", за п. 1 ч. 1 ст. 4 закону, є платником єдиного внеску.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 вищезазначеного закону, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Базою нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати з видами виплат, які включають основу та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні витрати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", єдиний внесок для платників, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим п. 1 ч. 1 ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності, визначених у Додатку до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2000р. № 1423.

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010р. № 22-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.11.2010р. за № 1014/18309, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Відповідно до поданих відповідачем звітів, ним самостійно нараховано суму єдиного внеску за грудень 2011 року 407,90 грн. та січень 2012 року - 437,68 грн. Таким чином, сума єдиного внеску, який підлягає сплаті ПП "Маяк" становить 845,58 грн.

Згідно з ч. 4 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

В добровільному порядку сплачено частину зобов'язання - 38,85 грн. Позивачем вживались заходи для погашення відповідачем решти суми заборгованості зі сплати єдиного внеску, а саме: направлялась вимога про сплату боргу № Ю 5 від 02.03.2012р., однак протягом 10-ти робочих днів після отримання, відповідачем проплати не здійснювалось, оскарження - також.

01 січня 2011 року набув чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", однак абзаци 5, 6 п. 7 Розділу 8 "Прикінцеві та перехідні положення" даного Закону передбачають збереження повноважень за органами Пенсійного фонду України щодо контролю своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що передбачено Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" в редакції, що діяла до 01.01.2011 року.

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми боргу на день розгляду справи або ж спростували доводи позивача, суду не подано.

Таким чином, дослідивши подані розрахунки, довідки, звіти, суд встановив, що за відповідачем рахується заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в Шаргородському районі в загальній сумі на 806,73 грн.

Відповідно до ч. 1 ст.1 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Пунктом 1 частини 1 статті 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції, 3аконів України, інших нормативно-правових актів.

Відповідно до статей 11, 86, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Досліджуючи обставини справи, та зважаючи на те, що відповідачем не надано доказів, які б спростовували позовні вимоги, суд дійшов висновку про обґрунтованість, законність заявлених позовних вимог, а тому - про наявність юридичних підстав для задоволення їх в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, відповідно до положень ст. 94 КАС України, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства "Маяк" (вул. Леніна, 83, с. Перепільченці, Шаргородський район, Вінницька область, ідентифікаційний код 13339705, р/р 2600218190019, ВФ АКБ Правекс банк МФО 302742) на користь управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі (вул. Леніна, 222, м. Шаргород, р/р 37197021000225, ГУ ДКУ у Вінницькій області, МФО 302015, код 24900872) заборгованість зі сплати єдиного внеску за грудень 2011 року та січень 2012 року в сумі 806 (вісімсот шість) грн. 73 коп.

Копію постанови направити сторонам у справі.

Постанова може бути оскаржена в порядку та в строки визначені ст. 186 КАС України. Набрання судовим рішенням законної сили визначено ст. 254 КАС України.

Суддя Вільчинський Олександр Ванадійович