Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 березня 2012 р.Справа №2а-3261/12/0170/5 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Сидоренко Д.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Державного підприємства "Агрофірма "Магарач" Національного інституту винограду і вина "Магарач"
до Відділу державної виконавчої служби Бахчисарайського районного управління юстиції
про визнання противоправними дій та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшла скарга/адміністративний позов Державного підприємства "Агрофірма "Магарач" Національного інституту винограду і вина "Магарач" про визнання протиправними дій Відділу державної виконавчої служби Бахчисарайського районного управління юстиції АР Крим по стягненню з боржника витрат на організацію та проведення виконавчих дій, а також скасування постанови.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
За результатами розгляду даного адміністративного позову, судом з'ясовано його невідповідність вимогам ст.ст. 104, 105, п.2 ч. 1, ч.3 ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, в той час як позивачем надано до суду подання.
Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником (ч. 1 ст. 105 КАС України).
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби передбачені ст. 181 КАС України, згідно з частиною 1 якої учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Отже, формою звернення до адміністративного суду за захистом порушених прав є позовна заява.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Всупереч цьому, ДП "Агрофірма "Магарач" надано до суду скаргу/адміністративний позов, що не відповідає вимогам ст.ст. 105,181 КАС України. Крім того, у скарзі/адміністративному позові замість позивача було зазначено заявника, чим порушено ст. 105 та п.2 ч. 1 ст. 106 КАС України.
Крім того, в порушення ч. 3 ст. 106 КАС України позивачем до адміністративного позову не було додано належним чином оформленого документу про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору
В адміністративному позові ДП "Агрофірма "Магарач" зроблено посилання на ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження", яка нібито не передбачає сплату судового збору за подання скарги на дії ВДВС.
Проте, суд зазначає, що Закон України "Про виконавче провадження" є нормативно-правовим актом, що визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку. Зокрема, ст. 82 цього Закону передбачає можливість оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця в судовому порядку.
Однак, вказаний Закон не врегульовує відносини в частині порядку звернення до адміністративних судів. Таким, нормативно-правовим актом є Кодекс адміністративного судочинства України (ч.1 ст. 1 КАС України).
Відповідно до п.1 ч. 3 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленого законодавством для державного мита.
Розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру визначений ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011, № 3674-VI (набрав чинності з 01.11.2011 року) та становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, що в грошовому еквіваленті складає 32,19 грн.
Оскільки позивачем у справі заявлені вимоги про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій органу державної виконавчої служби, тобто немайнові вимоги, то судовий збір повинен бути сплачений у сумі 32,19 грн.
У відповідності до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .
Керуючись ст.ст. 104, 105, п.2 ч. 1, ч.3 ст. 106, ст. 108 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 27.04.12 усунути вказані недоліки , а саме:
- оформити позовну заяву у відповідності до вимог статей 104-106 КАС України;
- надати документ про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору за належними реквізитами:
розрахунковий рахунок: 31210206784002
Банк: ГУ ДКСУ в АРК м. Сімферополь
МФО 824026, ЄДРПОУ 38040558
Одержувач: Держбюджет м. Сімферополь, 22030001
Призначення платежу: "судовий збір, код 35174235, пункт 3.1".
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-3261/12/0170/5 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Сидоренко Д.В.