Постанова № 22628864, 13.03.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
13.03.2012
Номер справи
2а-1675/12/0170/25
Номер документу
22628864
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 березня 2012 р. Справа №2а-1675/12/0170/25

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Криму складі головуючого судді Кононової Ю.С., за участю секретаря Зайцевої М.О., представника позивача Вітченко В.В. довіреність б/н від 12.03.2012 року, розглянувши адміністративну справу

за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів України в АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів України в АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 3400,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем були порушені вимоги ст. 15-2 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а саме: відсутність у приміщенні магазину, що належить відповідачці, наочної інформації, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено", у звязку з чим рішенням Регіонального управління ДСАТ ДПА України в АРК № 010888/01101-32 від 04.08.2011 року до ОСОБА_2 застосовані штрафні санкції у сумі 3400 грн., які позивач просить стягнути.

Представник позивача в судовому наполягав на задоволенні позовних вимог.

Відповідачка у судові засідання не зявилась, про день та час судових засідань була повідомлена належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями, причин своєї неявки суду не надала.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачкою доказів неможливості участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи її клопотання про неможливість розгляду справи без її участі, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 зареєстрована виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим як фізична особа підприємець (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) (а.с. 12).

07.07.2011 року інспектором Регіонального управління ДСАТ ДПА України в АРК була проведена перевірка господарської одиниці - магазину, що розташований за адресою: АДРЕСА_2, який належить відповідачці, в ході якої складений акт від 07.07.2011 року № 4025/336/32-01/3074809169 (а.с.7-8).

Відповідно до зазначеного акту, при проведенні перевірки встановлені порушення відповідачем ст. 15-2 Закону України Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а саме: в даному місці торгівлі відсутні наочна інформація про заборону куріння, а саме графічний знак та текст такого змісту "Куріння заборонено!".

На підставі акту перевірки відносно відповідача було прийняте рішення про застосування фінансових санкцій № 010888/01101-32 від 04.08.2011 року на загальну суму 3400,00 грн. (а.с.11). Того ж дня копія рішення була направлена супровідним листом № 4778/32-106 на адресу відповідача, та отримана нею особисто 08.08.2011 року (а.с. 10).

Спеціальним Законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

У статті 15-2 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів закріплено, що забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:

1) у закладах громадського харчування;

2) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

3) у приміщеннях закладів культури;

4) у приміщеннях закритих спортивних споруд;

5) у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

Статтею 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів передбачена відповідальність за порушення цього Закону. Так, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону, - 3400 гривень.

Згідно до положень частини 2 ст. 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів зазначені у цієї статті штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Згідно до Положення про регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в АР Крим затвердженого директором Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України - Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в АР Крим є територіальним органом Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України, який функціонує у складі Державної податкової адміністрації в АР Крим.

Відповідно до ч. 11 ст. 10 Закону України Про державну податкову службу в Україні державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідачкою не надані докази сплати заборгованості, а тому сума фінансових санкцій підлягає стягненню з неї у примусовому порядку.

Під час судового засідання, яке відбулось 13.03.2012 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 16.03.2012 року.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (98112, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. в Держбюджет України (УДК у м. Феодосія, ЄДРПОУ 34740709, банк одержувача УДК в АРК, МФО 824026, р/р 31112106700024, найменування платежу 21081100 адміністративні штрафи та інші санкції згідно рішення №010888/01101-32 від 04.08.2011 року).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя підпис Кононова Ю. С.