Постанова № 2260185, 28.07.2008, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.07.2008
Номер справи
2а-652/2008
Номер документу
2260185
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-652/08

(2а-3267/07)

УКРАЇНА

Харківський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2008 року, м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: П'янової Я.В.

При секретарі: Нікітіної О.В.

За участю представників сторін:

позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3

1-го відповідача: Плескач І.С.

2-го відповідача: Сашко А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду позовну заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 до 1. Державної податкової адміністрації в Харківській області; 2. Дергачівської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області про визнання недійсними рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Фізична особа - підприємець ОСОБА_4(надалі - ФОП ОСОБА_4), звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд визнати дії Державної податкової адміністрації (надалі - ДПА) в Харківській області з проведення планової перевірки 06.08.06 р. та 30.10.06 р. протиправними; визнати відсутність компетенції у ДПА в Харківській області на проведення перевірок фінансово-господарської діяльності; скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001242380/0 від 08.09.06р., № 0001102380/0 від 31.08.06 р., № 0002482380/0 від 23.11.06 р., № 0002492380/0 від 23.11.06 р., № 0001192380/0 від 31.08.06 р., № 0001222380/0 від 31.08.06 р., № 0001152380/0 від 31.08.06 р., № 0001132380/0 від 31.08.06 р., № 0001142380/0 від 31.08.06 р., № 0001112380/0 від 31.08.06 р., № 0001202380/0 від 31.08.06 р., № 0001212380/0 від 31.08.06 р., № 0001122380/0 від 31.08.06 р., № 0001162380/0 від 31.08.06 р., № 0001172380/0 від 31.08.06 р., № 0001182380/0 від 31.08.06 р., № 0001232380/0 від 31.08.06 р. Дергачівської міжрайонної державної податкової інспекції (далі - МДПІ) у Харківській області; скасувати рішення № 66 «Про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок його податкового боргу» від 13.02.07 р. Дергачівської МДПІ у Харківській області.

Позивач обґрунтовує свою позицію тим, що, на його думку, відповідачами порушено порядок проведення перевірки, першим відповідачем перевищено надану законодавством компетенцію щодо проведення перевірок. Позивач посилається також на застосування в ході перевірок перевіряючими до працівників позивача заходів психологічного та фізичного тиску. Позивач стверджує, що підстав винесення рішення № 66 від 13.02.07 р. у другого відповідача не було, оскільки ніякого боргу перед бюджетом позивач не має, податкових вимог не отримувала.

Перший відповідач, Державна податкова адміністрація (надалі - ДПА) в Харківській області, у запереченні на позов виклав свою позицію проти доводів позивача та просить суд відмовити в задоволенні позову ФОП ОСОБА_4 в повному обсязі.

Другий відповідач, Дергачівська МДПІ у Харківській області, позовні вимоги не визнав, просить суд відмовити в задоволенні позову ФОП ОСОБА_4 в повному обсязі.

При розгляді матеріалів справи судом встановлено, що на підставі направлень № № 951, 952, 953, 954, 963, 964, 965, 966, 969, 970, 977, 978, 993, 994, 995, 996, 999, 1000, 1017, 1018 від 15.08.2006 р. та №№ 6668, 6669, 6716, 6717 від 26.10.06 р. фахівцями ДПА у Харківської області ОСОБА_35, ОСОБА_21, ОСОБА_34, ОСОБА_8, ОСОБА_25, ОСОБА_24,ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_10, ОСОБА_11 була проведена перевірка контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_4 та розташованими за адресами: магазин в смт. Солоницівка, вул. Пушкінська, 32, магазин в м. Дергачі, вул.Садова,10, магазин в с. Подвірки, вул. Свердлова,14, магазин в смт. Пересічне, вул. Леніна, 146, магазин в с. Ч.Лозова, вул. Кооперативна, 1б, магазин в м. Дергачі, вул. Залізнична, 1, смт. Солоницівка, вул. Леніна, 4, магазин в с. Р.Лозова, вул. Радянська,1, магазин в м. Дергачі, вул. Петровського, 150, магазин в м. Дергачі, вул. Петровського, 161А, магазин в смт. Солоницівка, вул. Леніна, 54а.

За результатами перевірки 21.08.2006 р. були складені акти № 20110132/2380, № 20110134/2380, № 20110143/2380, № 20110142/2380, № 20110141/2380, № 20110140/2380, № 20110139/2380, № 20110138/2380, № 20110137/2380, № 20110136/2380 та 06.11.06 р. акти №20110275/2380, № 20110274/2380, в яких відображені виявлені порушення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та свідків, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову через такі підстави.

Відповідно до п.2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» (далі -Закон № 509) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Статтею 11-1 Закону № 509 передбачено, що перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", вважаються позаплановими перевірками.

Разом з тим, здійснення контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків врегульовано розділом IV (ст. 15, 16) Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі -Закон № 1776). Зокрема, ст. 15 визначено, що такий контроль здійснюється податковими органами шляхом проведення планових або позапланових перевірок.

Оскільки Закон № 1776 є спеціальним у питаннях застосування РРО, то інші нормативні акти, у тому числі Закон № 509, застосовуються тільки в частині, не врегульованій Законом про РРО.

Також слід зазначити, що ст. 11-1 Закону № 509 визначені саме підстави та порядок проведення планових та позапланових перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що перевірки суб'єктів підприємницької діяльності щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу регламентовані Порядком оформлення і реалізації матеріалів перевірок, затвердженим Наказом ДПА України від 04.04.02 р., № 155/ДСК, в якому зазначено, що перевірки проводяться особами органів державної податкової служби групою у складі не менше двох посадових осіб та за наявності у них службових посвідчень, особистих знаків і посвідчення на право проведення перевірки суб'єктів підприємницької діяльності.

При проведені перевірки посадові особи податкових органів у своїй діяльності керуються:

- Методичними рекомендаціями щодо взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації документальних перевірок юридичних осіб, які затверджені Наказом ДПА України від 11.10.05 р. за №441.

- Наказом ДПА у Харківської області від 29.12.05 р. за № 409 «Про організацію роботи підрозділів оперативного контролю».

Так, п. 2.6 Методичних рекомендацій передбачено, що перевірки контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у сфері готівкового обігу проводяться за окремими планами органів державної податкової служби. З метою підвищення контролю за здійсненням розрахункових операцій та запобігання дублюванню перевірок у ДПІ в містах і районах формується та затверджується щомісячний план проведення зазначених перевірок.

Пунктом 1 Наказу ДПА у Харківської області від 29.12.05 р. за № 409 «Про організацію роботи підрозділів оперативного контролю» затверджено створення групи при ДПА у Харківської області з числа фахівців підрозділів оперативного контролю державних податкових інспекцій в районах м. Харкова, Харківської області.

На підставі цього слід зазначити, що перевірка ФОП ОСОБА_4 проводилась на підставі направлень на перевірку та Плану проведення перевірок на серпень та жовтень 2006 р., затвердженого заступником голови ДПА у Харківської області Л.М.Мілаш.

Таким чином, суд вважає, що перевіряючі діяли в межах прав, наданих направленнями на перевірку, та в межах компетенції органів державної податкової служби, передбаченої ст. 11-2 Закону та керувались чинними Наказами ДПА.

Щодо встановлених під час перевірок порушень суд зазначає на таке.

За результатами перевірки 16.08.06 р. магазину в смт. Солоницівка, вул. Пушкіна, 32 встановлені такі порушення:

- не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО, у розмірі 267,64 грн.

Відповідно до п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.05 № 265/ВР (далі за текстом - Закон № 265), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265 - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

До матеріалів справи надана копія опису наявних купюр та монет, складеного власноручно продавцем ОСОБА_5. В цьому опису зазначено, що сума грошових коштів, які знаходяться на місці проведення розрахунків та належать ФОП ОСОБА_4 становить 543 грн. Також в даному опису зафіксовано, що опис та перерахунок готівкових коштів зроблено власноруч ОСОБА_5.

Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснила, що на момент перевірки на місці проведення розрахунків знаходились грошові кошти, які належали ФОП ОСОБА_6, яка орендує торговий відділ в крамниці. На момент перевірки вона не повідомила про це перевіряючих, опис готівкових коштів склала власноручно.

Відповідно до ст.2 Закону № 265 місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. Позивачем не підтверджено той факт, що грошові кошти в розмірі 543,00 грн. (чи в будь-якому іншому розмірі)  знаходились не в місці проведення розрахунків, а також не надала суду належних доказів того, що грошові кошти належали іншій юридичній чи фізичній особі.

Як вбачається з матеріалів справи встановлена невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті в розмірі 267,64 грн. (543,00 - 274,36).

На підставі акту перевірки № 20400421/238 від 16.08.08 р. (№20110132/2380 від 21.08.06 р.) прийнято рішення про застосування до позивача штрафних санкцій від 08.09.06 № 0001242380/0, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 1338,20 грн. (267,64*5).

За результатами перевірки 16.08.06 р. магазину в м. Дергачі, вул. Садова, 10 встановлено таке порушення:

- не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО у розмірі 503,25 грн. (594,10 грн. - 90,85 грн.).

Відповідно до пункту 13 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265 - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

До матеріалів справи надана копія опису наявних купюр та монет, складеного власноручно продавцем позивача ОСОБА_7. В цьому опису зазначено, що сума грошових коштів, які знаходяться на місці проведення розрахунків та які належать ФОП ОСОБА_4 становить 594,10 грн. Також в даному опису зафіксовано, що опис та перерахунок готівкових коштів зроблено власноруч ОСОБА_7., що підтвердив в судовому засіданні свідок інспектор-ревізор ОСОБА_8.

Свідок ОСОБА_7 в судовому засіданні пояснила, що на момент перевірки на місці проведення розрахунків знаходились грошові кошти, які належали їй та її напарниці, про що вона повідомила перевіряючих.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Позивачем не підтверджено той факт, що грошові кошти в розмірі 594,10 грн. знаходились не в місці проведення розрахунків, чи належали іншій юридичній чи фізичній особі. Пояснення позивача щодо належності цих коштів ФОП ОСОБА_9 суперечать показанням свідка ОСОБА_7 щодо належності їй цих коштів, а тому судом до уваги не приймаються.

Як вбачається з матеріалів справи встановлена невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті в розмірі 503,25 грн. (594,10 грн. - 90,85 грн.).

На підставі акту перевірки № 20400419/238 від 16.08.06 р. (№ 20110134/2380 від 21.08.06 р.) прийнято рішення про застосування штрафних санкцій від 31.08.06 № 0001102380/0, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 2516,25 грн. (503,25*5).

За результатами перевірки 30.10.06 р. магазину в с. Подвірки, вул. Свердлова, 14 встановлені наступні порушення:

- не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій (нероздрукування та невидача розрахункового документа) на загальну суму покупки 15,80 грн.

- невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку РРО (Z-звітів), незабезпечення його зберігання в КОРО, а саме, відсутній звіт за 27.10.06р.

- не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО у розмірі 0,30 грн.

Відповідно до пункту 1 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Перевіркою встановлено непроведення працівником позивача розрахункових операцій через РРО у розмірі 15,80 грн. Позивач посилався на відсутність факту цього порушення у діях його працівників та на перешкоджання у виконанні друку звітного чеку самими перевіряючими. Таке твердження позивача спростовується показаннями свідків інспекторів-ревізорів ОСОБА_10, ОСОБА_11 та продавцем ОСОБА_12, які підтвердили, що розрахунковий чек на суму 15,80 грн. виданий не був, та матеріалами справи - актом перевірки, поясненнями продавця ОСОБА_12, яка безпосередньо здійснила реалізацію товару без проведення операції через РРО.

Відповідно до п.23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торгівельного обслуговування населення» №833 від 15.06.2006 року, касир та інший працівник, з якими споживач розраховується за товар, під час проведення розрахунку повинен чітко назвати суму, що підлягає сплаті, суму, одержану від споживача, і покласти гроші окремо на видному місці, оформити розрахунковий документ на повну суму покупки, назвати споживачеві належну йому суму здачі та видати її разом з розрахунковим документом.

Згідно з абз.4 п.23 «Порядку провадження торгівельної діяльності та правила торгівельного обслуговування населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №833 від 15.06.2006 року забороняється зберігання на місці проведення розрахунку (в касі, грошовому ящику, сейфі тощо) готівки, що не належить суб'єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.

Згідно з п. 1 ст. 17 Закону № 265 до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Таким чином, відповідачем правомірно застосовано до позивача штрафні санкції за зазначене порушення у 5-ти кратному розмірі суми, не проведеної через РРО - 79 грн. (15,80*5).

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Виявлене порушення підтверджується показаннями свідків ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12, які зазначили, що Z-звіт 0483 за 27.10.06р. роздрукований 28.10.06р. о 7 год.20 хв. та копією КОРО.

Таким чином, відповідачем правомірно застосовано до позивача штрафні санкції за зазначене порушення у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 340,00 грн. (20*17 грн.).

Відповідно до пункту 13 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265 - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

До матеріалів справи надана копія опису наявних купюр та монет, складеного власноручно продавцем ОСОБА_12 В цьому опису зазначено, що сума грошових коштів, які знаходяться на місці проведення розрахунків та належать ФОП ОСОБА_4 становить 55,50 грн. Також в даному опису зафіксовано, що опис та перерахунок готівкових коштів зроблено власноруч ОСОБА_12, що підтвердили в судовому засіданні свідки ОСОБА_10 та ОСОБА_11.

Відповідно до ст.2 Закону № 265 місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Позивачем не підтверджено той факт, що грошові кошти в розмірі 55,50 грн. знаходились не в місці проведення розрахунків чи належали іншій юридичній чи фізичній особі.

Як вбачається з матеріалів справи встановлена невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, в розмірі 0,30 грн.

Таким чином, відповідачем правомірно застосовано до позивача штрафні санкції за зазначене порушення у 5-ти кратному розмірі суми, на яку встановлена невідповідність 1,50 грн. (0,30 грн.*5).

За результатами акту № 20402671/2380 від 30.10.06 р. (№20110275/2380 від 06.11.06 р.) було прийняте рішення про застосування до позивача штрафних санкцій від 23.11.06 № 0002482380/0 у розмірі 420,50 грн.

За результатами перевірки 30.10.06 р. магазину в смт. Пересічне, вул. Леніна, 146 встановлені наступні порушення:

- не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій на загальну суму покупки 21 грн., чим порушений п.1 ст.3 Закону № 265, за що п.1 ст.17 Закону № 265 передбачена фінансова санкція у 5-ти кратному розмірі суми, не проведеної через РРО (21*5=105 грн.)

- відсутність цінників на 3-х найменуваннях товарів, чим порушені вимоги п.8 ст.3 Закону № 265 щодо реалізації товарів за умови наявності цінника на товар у грошовій одиниці, за що до позивача застосована штрафна санкція у розмірі 51 грн. (3 шт.*17грн).

- не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО у розмірі 132,38 грн. (без урахування вартості покупки, на яку не був роздрукований чек), чим порушений п.13 ст.3 Закону № 265, за що ст.22 зазначеного Закону передбачена фінансова санкція у 5-ти кратному розмірі суми, на яку встановлена невідповідність (132,38*5=661,90 грн.)

Відповідно до пункту 1 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Перевіркою встановлено непроведення працівником позивача розрахункових операцій через РРО у розмірі 21,00 грн. Позивач посилався на відсутність факту цього порушення у діях його працівників та на перешкоджання у виконанні друку звітного чеку самими перевіряючими. Таке твердження позивача спростовується показаннями свідка ОСОБА_13, матеріалами справи - актом перевірки, поясненнями продавця ОСОБА_13, яка безпосередньо здійснила реалізацію товару без проведення операції через РРО.

Відповідно до п.23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торгівельного обслуговування населення» №833 від 15.06.2006 року, касир та інший працівник, з якими споживач розраховується за товар, під час проведення розрахунку повинен чітко назвати суму, що підлягає сплаті, суму, одержану від споживача, і покласти гроші окремо на видному місці, оформити розрахунковий документ на повну суму покупки, назвати споживачеві належну йому суму здачі та видати її разом з розрахунковим документом.

Згідно з абз.4 п.23 «Порядку провадження торгівельної діяльності та правила торгівельного обслуговування населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №833 від 15.06.2006 року забороняється зберігання на місці проведення розрахунку (в касі, грошовому ящику, сейфі тощо) готівки, що не належить суб'єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.

Таким чином, відповідачем правомірно застосовано до позивача штрафні санкції за зазначене порушення у 5-ти кратному розмірі суми, не проведеної через РРО 105 грн. (21 грн.*5).

Відповідно до п.8 ст.3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України.

Відсутність цінників на трьох одиницях пляшок з алкогольними напоями підтверджена матеріалами справи - актом перевірки та показаннями свідка ОСОБА_13, яка пояснила відсутність цінників на пляшках з алкогольними напоями тим, що пляшки однакові.

Відповідно до ст. 23 Закону № 265 до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях. Зазначені цінники та прейскуранти мають бути розміщені у спосіб, який не дозволятиме покупцям (у тому числі контролюючим особам) вилучати такі цінники та прейскуранти поза контролем осіб, уповноважених таким продавцем здійснювати нагляд за дотриманням норм цього Закону.

Таким чином, відповідачем правомірно застосовано до позивача штрафні санкції за зазначене порушення у розмірі 51 грн. (3 шт.*17грн).

Відповідно до пункту 13 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265 - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

До матеріалів справи надана копія опису наявних купюр та монет, складеного власноручно продавцем ОСОБА_13 В цьому опису зазначено, що сума грошових коштів, які знаходяться на місці проведення розрахунків становить 179,98 грн. та належать ФОП ОСОБА_4 Також в даному опису зафіксовано, що опис та перерахунок готівкових коштів зроблено власноруч ОСОБА_13, що підтвердила ОСОБА_13, допитана в судовому засіданні в якості свідка.

Відповідно до ст.2 Закону № 265 місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Позивачем не підтверджено той факт, що грошові кошти в розмірі 179,98 грн. знаходились не в місці проведення розрахунків чи належали іншій юридичній чи фізичній особі.

Як вбачається з матеріалів справи встановлена невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, в розмірі 132,38 грн. Штрафні санкції відповідно до ст.22 Закону № 265 становлять 661,90 грн. (132,38 грн.*5).

Посилання позивача та твердження свідка ОСОБА_13 про застосування до неї під час перевірки психологічного та фізичного тиску спростовується постановою прокуратури Дергачівського району Харківської області про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом зловживання службовим становищем з боку посадових осіб відділу оперативного контролю управління контрольно-перевірочної роботи ДПА у Харківській області ОСОБА_14 та ОСОБА_15 на підставі ст.6 п.2 КПК України за відсутністю складу злочину, передбаченого ст.364 КК України.

За результатами акту № 20402667/2380 від 30.10.06 р. (№ 20110274/2380 від 06.11.06 р.) було прийняте рішення про застосування до позивача штрафних санкцій від 23.11.06 № 0002492380/0 у розмірі 817,90 грн.

За результатами перевірки 16.08.06 р. магазину в с. Ч.Лозова, вул. Кооперативна, 1б встановлені наступні порушення:

- не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій на загальну суму покупки 27,70 грн.

Відповідно до пункту 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний  режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або

у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Виявлене порушення підтверджується показаннями свідків інспекторів-ревізорів ОСОБА_16, ОСОБА_17 та продавця ОСОБА_18 та актом перевірки від 16.08.06 р.

Відповідно до п.23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торгівельного обслуговування населення» №833 від 15.06.2006 року, касир та інший працівник, з якими споживач розраховується за товар, під час проведення розрахунку повинен чітко назвати суму, що підлягає сплаті, суму, одержану від споживача, і покласти гроші окремо на видному місці, оформити розрахунковий документ на повну суму покупки, назвати споживачеві належну йому суму здачі та видати її разом з розрахунковим документом.

Згідно з абз.4 п.23 «Порядку провадження торгівельної діяльності та правила торгівельного обслуговування населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №833 від 15.06.2006 року забороняється зберігання на місці проведення розрахунку (в касі, грошовому ящику, сейфі тощо) готівки, що не належить суб'єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих

послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання

розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

За таких обставин до позивача правомірно застосовано штрафні санкції в розмірі 138,5 грн. (27,70 грн.*5);

- не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО у розмірі 0,25 грн.

Відповідно до пункту 13 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265 - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

До матеріалів справи надана копія опису наявних купюр та монет, складеного власноручно продавцем ОСОБА_18. В цьому опису зазначено, що сума грошових коштів, які знаходяться на місці проведення розрахунків становить 274,00 грн. та належать ФОП ОСОБА_4 Також в даному опису зафіксовано, що опис та перерахунок готівкових коштів зроблено власноруч ОСОБА_18., що підтвердили в судовому засіданні свідки ОСОБА_19 та ОСОБА_17.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Позивачем не підтверджено той факт, що грошові кошти в розмірі 274,00 грн. знаходились не в місці проведення розрахунків чи належали іншій юридичній чи фізичній особі.

Як вбачається з матеріалів справи встановлена невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, в розмірі 0,25 грн. Штрафні санкції відповідно до ст.22 Закону № 265 становлять 1,25 грн. (0,25 грн.*5).

- не забезпечено зберігання в КОРО фіскального звітного чеку РРО (Z-звітів), а саме, відсутній Z-звіт за 20.03.06 р.

Згідно з п.9 ст.3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Пунктом 7.5 Розділу 7 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого Наказом ДПАУ від 01.12.00 р. за № 614, зареєстрованого в Мінюсті 05.02.01 р. за № 106/5297, передбачено щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків.

З наданої позивачем до суду Книги обліку розрахункових операцій вбачається, що Z-звіт за № 0282 роздруковано 21.03.06 р. о 06-47 хв., а не 20.03.06р. Проте, в КОРО, до розділу 2 якого заносяться дані Z-звітів, Z-звіт за № 0282 безпідставно датований 20.03.06р. Тобто в КОРО дані Z-звіту за № 0282 (в частині його дати) перекручені, зроблені не за даними такого Z-звіту.

Відповідно до п.4 ст.17 Закону № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

За таких обставин до позивача правомірно застосовані штрафні санкції в розмірі 340,00 грн. (20*17 грн.).

- здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через РРО, не зазначеному в ліцензії, а саме - додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями із зазначенням в ньому РРО, що знаходиться в місці торгівлі, під час перевірки не надано.

Однак, цей факт не знайшов підтвердження в судовому засіданні. До суду позивачем надано копії додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями із зазначенням в ньому РРО, що знаходиться в місці торгівлі - MINI 500.02 МЕ ПБ 57105844. А тому, застосування до позивача штрафних санкцій за порушення відповідно до абз.5 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольним напоями і тютюновими виробами» від 19.12.95 № 481/95-ВР (далі Закон № 481) в розмірі 1000 гривень - безпідставне, а рішення № 0001222380/0 від 31.08.06 р. - підлягає скасуванню.

На підставі висновків акту № 20400418/238 від 16.08.06 р. (№ 20110143/2380 від 21.08.06 р.) винесене рішення про застосування штрафних санкцій від 31.08.06 № 0001192380/0, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 479,75 грн.

За результатами перевірки 16.08.06 р. магазину в м. Дергачі, вул. Залізнична, 1 встановлені наступні порушення:

- не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій на загальну суму покупки 46,80 грн.

Відповідно до пункту 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або

у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Виявлене порушення підтверджується власноручно складеними продавцем ОСОБА_20 поясненнями від 16.08.06р., яка безпосередньо здійснила реалізацію товару на суму 46,80 грн. без проведення операції через РРО, показаннями свідків ОСОБА_21 та ОСОБА_22, наданих в судовому засіданні.

Відповідно до п.23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торгівельного обслуговування населення» №833 від 15.06.2006 року, касир та інший працівник, з якими споживач розраховується за товар, під час проведення розрахунку повинен чітко назвати суму, що підлягає сплаті, суму, одержану від споживача, і покласти гроші окремо на видному місці, оформити розрахунковий документ на повну суму покупки, назвати споживачеві належну йому суму здачі та видати її разом з розрахунковим документом.

Відповідно до абз.4 п.23 «Порядку провадження торгівельної діяльності та правила торгівельного обслуговування населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №833 від 15.06.2006 року забороняється зберігання на місці проведення розрахунку (в касі, грошовому ящику, сейфі тощо) готівки, що не належить суб'єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.

Згідно з п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих

послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання

розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

За таких обставин до позивача правомірно застосовано штрафні санкції у 5-ти кратному розмірі суми, не проведеної через РРО 234,00 грн. (46,80грн.*5).

- не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО у розмірі 86,20 грн.

Відповідно до пункту 13 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265 - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Виявлене порушення підтверджується описом наявних купюр та монет, який складений продавцем ОСОБА_20 власноручно, в якому відображені кошти в розмірі 223,20 грн., які отримані за реалізовані товари і належать ФОП ОСОБА_4 Відповідно до денного звіту на місці проведення розрахунків повинні були знаходитись кошти у розмірі 90,20 грн. Твердження позивача про належність решти коштів, які знаходилися на місці проведення розрахунків, ФОП ОСОБА_6, не підтверджується наданими суду доказами.

Позивачем не підтверджено той факт, що грошові кошти в розмірі 223,20 грн. знаходились не в місці проведення розрахунків чи належали іншій юридичній чи фізичній особі.

За таких обставин до позивача правомірно застосовано штрафні санкції у 5-ти кратному розмірі суми, на яку встановлена невідповідність в розмірі 431,00 грн. (86,20*5).

- не забезпечення щоденного друкування фіскального звітного чеку РРО (Z-звітів), а саме: звіт за 10.08.06р. №576 роздрукований 11.08.06р. об 00 год. 16 хв.

Виявлене порушення підтверджується даними Z-звіту: Z-звіт за № 0576 роздруковано 11.08.06р. об 00 год. 16 хв. (попередній Z-звіт за № 0575 роздруковано 09.08.06р. о 22 год. 16 хв.).

Згідно з п.9 ст. ст.3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Пунктом 7.5 Розділу 7 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого Наказом ДПАУ від 01.12.00р., № 614, зареєстрованого в Мінюсті 05.02.01р. за № 106/5297, передбачено щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків.

З наданої позивачем до суду Книги обліку розрахункових операцій вбачається, що Z-звіт за № 0576 роздруковано 11.08.06р. об 00 год. 16 хв. (попередній Z-звіт за № 0575 роздруковано 09.08.06р. о 22 год. 16 хв.), а не 10.08.06р. (дані взяті зі Z-звіту). Проте, в КОРО, до Розділу 2 якого заносяться дані Z-звітів, Z-звіт за № 0576 безпідставно датований 10.08.06р. Тобто в КОРО дані Z-звіту за № 0576 (в частині його дати) перекручені, зроблені не за даними такого Z-звіту. Крім того, у КОРО маються виправлення за 10.08.06р. та 11.08.06р.

За вказане порушення п.4 ст.17 Закону № 265 передбачена фінансова санкція у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 20*17=340 грн.

- незабезпечення цілісності засобу контролю РРО, а саме: на РРО, що застосовується на торговому об'єкті, відсутня пломба ББ 765384.

Відповідно до п.4 ст.3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення.

Відповідно до п.3.3. Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого Наказом ДПАУ від 01.12.00р. за № 614 (далі - Порядок № 614) опломбування корпусу РРО або кожуха кожного з блоків РРО блочної конструкції здійснюється шляхом установлення двох засобів контролю в місцях стику корпусу РРО (кожуха блока) з верхньою кришкою на її протилежних боках таким чином, щоб унеможливити доступ до внутрішніх вузлів РРО без зняття або порушення цілісності засобу контролю. У РРО блочної конструкції засоби контролю встановлюються також на місця підключення з'єднувальних кабелів. Цілісність та справжність засобів контролю визначається за методикою, затвердженою їх виробником. У документації виробника РРО повинні визначатися конкретні місця встановлення засобів контролю. При опломбуванні РРО слід керуватися цією документацією з урахуванням додаткових вимог абзацу першого цього пункту. ЦСО забороняється використовувати засоби контролю не за призначенням, а також передавати чи продавати їх без здійснення операції опломбування.

Свідок ОСОБА_21 в судовому засіданні пояснив, що на РРО була відсутня одна пломба. Виявлене порушення підтверджується Додатком до акту перевірки від 16.08.06р., підписаному продавцем ОСОБА_20, а також поясненнями продавця ОСОБА_20 від 16.08.06 р., складеними власноручно та наданими в якості свідка в судовому засіданні.

Відповідно до п.2 ст.17 Закону № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.

Відповідно до п. 3.7. Порядку № 614 - у разі порушення цілісності засобу контролю, установленого на РРО, СПД зобов'язаний припинити його застосування, повідомити про це орган ДПС, де РРО перебуває на обліку, та ЦСО, який здійснив опломбування.

Відповідно до ст.1 Порядку № 614 верифікатор - технічний засіб контролю відповідності програмного забезпечення РРО еталонному зразку шляхом послідовного порівняння одиниць виміру інформації.

Відповідно до п.3.8. Порядку № 614 у випадку порушення цілісності засобу контролю, установленого на РРО за рішенням керівника органу ДПС або його заступника проводиться перевірка відповідності РРО, у тому числі перевірка програмного забезпечення за допомогою верифікатора.

Таким чином, аналіз наведених норм свідчить про необхідність перевірки програмного забезпечення за допомогою верифікатора лише при проведенні перевірки відповідності РРО, а не при встановленні факту порушення порядку опломбування РРО, що спростовує твердження позивача щодо відсутності підтвердження факту порушення.

За таких обставин до позивача правомірно застосовано штрафні санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 340,00 грн. (20*17 грн.)

На підставі висновків акту перевірки № 20400420/238 від 16.08.06 р. (№20110142/2380 від 21.08.06 р.) прийнято рішення про застосування штрафних санкцій від 31.08.06 № 0001152380/0, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 1345,00 грн.

За результатами перевірки 16.08.06 р. магазину в смт. Солоницівка, вул. Леніна, 4 встановлені наступні порушення:

- не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО у розмірі 63,90 грн.

Відповідно до пункту 13 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265 - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Виявлене порушення підтверджується описом наявних купюр та монет, який складений продавцем ОСОБА_23 власноручно, в якому відображені кошти в розмірі 576,40 грн., які отримані за реалізовані товари і належать ФОП ОСОБА_4 Відповідно до денного звіту на місці проведення розрахунків повинні були знаходитись кошти у розмірі 512,50 грн. Твердження позивача про належність решти коштів, які знаходилися на місці проведення розрахунків, ФОП ОСОБА_9, не підтверджується наданими суду доказами.

Позивачем не підтверджено той факт, що грошові кошти в розмірі 576,40 грн. знаходились не в місці проведення розрахунків чи належали іншій юридичній чи фізичній особі.

За таких обставин до позивача правомірно застосовано штрафні санкції у 5-ти кратному розмірі суми, на яку встановлена невідповідність в розмірі 319,50 грн. (63,90 грн.*5)

- не забезпечення щоденного друкування фіскального звітного чеку РРО (Z-звітів), а саме: відсутній звіт за 10.08.06 р.

Виявлене порушення підтверджується даними Z-звітів: 10.08.06р. Z-звіт роздрукований не був: Z-звіт за № 1834 роздруковано 09.08.06 р. об 23 год. 59 хв.; Z-звіт за № 1835 роздруковано 11.08.06р. об 01 год. 13 хв.; Z-звіт за № 1836 роздруковано 12.08.06 об 06 год. 39 хв. Дані Z-звітів підтверджують факт невиконання 10.08.06р. позивачем свого обов'язку по виконанню щоденного роздрукування Z-звітів.

Згідно з п.9 ст.3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Пунктом 7.5 Розділу 7 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого Наказом ДПАУ від 01.12.00 р., № 614, зареєстрованого в Мінюсті 05.02.01р. за № 106/5297, передбачено щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків.

З наданої позивачем до суду Книги обліку розрахункових операцій вбачається, що  Z-звіт за № 1834 роздруковано 09.08.06р. об 23 год. 59 хв., Z-звіт за № 1835 роздруковано 11.08.06р. об 01 год. 13 хв., Z-звіт за № 1836 роздруковано 12.08.06 р. об 06 год. 39 хв. (дані взяті зі Z-звітів). В КОРО, до Розділу 2 якого заносяться дані Z-звітів, дані Z-звітів (в частині їх дати) перекручені, зроблені не за даними Z-звітів.

За вказане порушення п.4 ст.17 Закону № 265 передбачена фінансова санкція у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 340 грн.

- відсутній торговий патент на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату.

Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України від 23.03.96 №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» торговий патент повинен бути розміщений на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату.

Пунктом 1 статті 8 Закону України від 23.03.96 №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць, що складає в даному випадку 80,00 грн.

Виявлене порушення підтверджується поясненнями продавця ОСОБА_23 від 16.08.06р., складеними власноручно та показаннями свідків ОСОБА_24 та ОСОБА_25.

За таких обставин до позивача правомірно застосовано штрафні санкції в розмірі 80,00 грн.

На підставі висновків акту перевірки № 20400423/238 від 16.08.06 р. (№20110141/2380 від 21.08.06 р.) прийнято рішення про застосування штрафних санкцій 31.08.06 № 0001142380/0, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 659,5 грн., та рішення про застосування штрафних санкцій від 31.08.06 р. № 0001132380/0, яким до позивача застосовано суму у розмірі 80,00 грн.

За результатами перевірки 16.08.06 р. магазину в с. Р.Лозова, вул.Радянська, 1 встановлені наступні порушення:

- не забезпечення щоденного друкування фіскального звітного чеку РРО (Z-звітів).

Виявлене порушення підтверджується даними Z-звітів: 15.05.06р. Z-звіт роздрукований не був: Z-звіт за № 0387 роздруковано 14.05.06р. об 22 год. 55 хв., Z-звіт за № 0388 роздруковано 16.05.06р. об 06 год. 49 хв., Z-звіт за № 0389 роздруковано 16.05.06р. об 23 год. 10 хв.

Таким чином, дані Z-звітів підтверджують факт невиконання 15.05.06р. позивачем свого обов'язку по виконанню щоденного роздрукування Z-звітів.

Згідно з п.9 ст.3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Пунктом 7.5 Розділу 7 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого Наказом ДПАУ від 01.12.00р., № 614, зареєстрованого в Мінюсті 05.02.01р. за № 106/5297, передбачено щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків.

З наданої позивачем до суду Книги обліку розрахункових операцій вбачається, що Z-звіт за № 0387 роздруковано 14.05.06р. об 22 год. 55 хв., Z-звіт за № 0388 роздруковано 16.05.06р. об 06 год. 49 хв., Z-звіт за № 0389 роздруковано 16.05.06. об 23 год. 10 хв., 15.05.06р. Z-звіт не друкувався (дані взяті зі Z-звіту). Проте, в КОРО, до Розділу 2 якого заносяться дані Z-звітів, Z-звіт за № 0388 безпідставно датований 15.05.06р. Тобто в КОРО дані Z-звіту за № 0388 (в частині його дати) перекручені, зроблені не за даними такого Z-звіту. За вказане порушення п.4 ст.17 Закону № 265 передбачена фінансова санкція у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 340 грн.

На підставі висновків акту перевірки № 20400422/238 від 16.08.06 р. (№20110140/2380 від 21.08.06 р.) прийнято рішення 31.08.06р. № 0001112380/0, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 340 грн.

За результатами перевірки 16.08.06 р. магазину в м. Дергачі, вул. Петровського, 150 встановлені наступні порушення:

- не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО у розмірі 13,05 грн.

Відповідно до пункту 13 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265 - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Виявлене порушення підтверджується описом наявних купюр та монет, який складений продавцем ОСОБА_26 власноручно, в якому відображені кошти в розмірі 134,70 грн., які отримані за реалізовані товари і належать ФОП ОСОБА_4 Відповідно до денного звіту на місці проведення розрахунків повинні були знаходитись кошти у розмірі 121,65 грн. Твердження позивача про належність решти коштів, які знаходилися на місці проведення розрахунків, ФОП ОСОБА_9, не підтверджується наданими суду доказами.

Позивачем не підтверджено той факт, що грошові кошти в розмірі 134,70 грн. знаходились не в місці проведення розрахунків чи належали іншій юридичній чи фізичній особі.

За таких обставин до позивача правомірно застосовано штрафні санкції у 5-ти кратному розмірі суми, на яку встановлена невідповідність 65,25 грн. (13,05 грн.*5).

- не забезпечено зберігання в КОРО фіскального звітного чеку РРО (Z-звітів), а саме, відсутній звіт за 18.07.06 р.

Наявність даного факту правопорушення позивачем не оскаржується та підтверджується поясненнями ОСОБА_26

Відповідно до п.9 ст.3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

За вказане порушення п.4 ст.17 Закону № 265 передбачена фінансова санкція у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 20*17=340 грн.

- реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного збору установленого зразка.

Відповідно до абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481 алкогольні напої та тютюнові виробі, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Порядок маркування визначений Положенням про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2003 р., № 567 (далі - Положення). Згідно з п.20 Положення марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання виробів.

Перевіркою встановлено реалізація на території України алкогольних напоїв, на яких відсутні марки акцизного збору встановленого зразка, а саме - дві пляшки вина «Напівсолодке червоне ігристе» Крим, 0,75 л по ціні 35,70 грн. за пляшку, одна пляшка вина «Виноградне десертне червоне - Кагор» 0,7 л по ціні 6,70 грн. по ціні 6,70 грн. за пляшку.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами та доповненнями до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Виявлене порушення підтверджується поясненнями ОСОБА_26 від 16.08.06р., які складені продавцем власноручно. Факт зірвання марок акцизного збору працівником ДПА не має документального підтвердження.

- роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами вищими від мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками.

Ст.6 Декрету Кабінету Міністрів України № 18-92 „Про акцизний збір” та ст.11-1 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481 встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.

Відповідно до абз. 12, 13 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року № 481/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, у розмірі 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.

Під час перевірки встановлено факт роздрібної торгівлі позивачем тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, а саме: в магазині в продажу знаходились 5 пачок цигарок «Кеnt Silver nео 4», ціна продажу складала 5,30 грн. за пачку, максимальна роздрібна ціна, вказана на пачці, складає 5,25 грн. за пачку.

Наявність даного факту правопорушення позивачем не оскаржується.

На підставі висновків акту перевірки № 20400416/238 від 16.08.06 р. (№20110139/2380 від 21.08.06 р.) прийнято рішення про застосування штрафних санкцій від 31.08.06 № 0001202380/0, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 2700 грн., та рішення про застосування штрафних санкцій від 31.08.06р. № 0001212380/0, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 405,25 грн.

За результатами перевірки 16.08.06 р. магазину в м. Дергачі, вул. Петровського, 161А  встановлені наступні порушення:

- не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО у розмірі 2,9 грн.

Відповідно до пункту 13 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265 - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Виявлене порушення підтверджується описом наявних купюр та монет, який складений продавцем ОСОБА_27 власноручно, в якому відображені кошти в розмірі 67,20 грн., які отримані за реалізовані товари і належать ФОП ОСОБА_4 Відповідно до денного звіту на місці проведення розрахунків повинні були знаходитись кошти у розмірі 64,30 грн. Твердження позивача про належність решти коштів, які знаходилися на місці проведення розрахунків, ФОП ОСОБА_9, не підтверджується наданими суду доказами.

Позивачем не підтверджено той факт, що грошові кошти в розмірі 67,20 грн. знаходились не в місці проведення розрахунків чи належали іншій юридичній чи фізичній особі.

За таких обставин до позивача правомірно застосовано штрафні санкції у 5-ти кратному розмірі суми, на яку встановлена невідповідність 14,50 грн. (2,9грн.*5).

- не зберігання протягом встановленого терміну контрольної стрічки (протягом трьох років), чим порушений п.10 ст.3 Закону № 1776, за що п.5 ст.17 Закону № 1776 передбачена фінансова санкція у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - (10*17=170 грн.).

Наявність даного факту правопорушення позивачем не оскаржується.

- не забезпечено зберігання в КОРО фіскального звітного чеку РРО (Z-звітів). Згідно з п.9 ст.3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Виявлене порушення підтверджується власноручно зробленими перевіряючими ОСОБА_28 та ОСОБА_29 зауваженнями на відповідній сторінці КОРО та їх показаннями в якості свідків в судовому засіданні. Крім того, в Z-звіті за № 0478 зроблені механічні виправлення показників - виправлено дату: 11.08. виправлено на 10.08.

За вказане порушення п.4 ст.17 Закону № 265 передбачена фінансова санкція у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 20*17=340 грн.

- застосування незареєстрованого РРО.

Відповідно до п.3 ст.3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Згідно з п. 2 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) застосовується штрафні санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій

непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.

Зібраними у справі доказами спростовується факт використання позивачем незареєстрованого реєстратора розрахункових операцій, оскільки в акті перевірки № 20400414/238 від 16.08.06 р. (№ 20110138/2380 від 21.08.06 р.) зафіксовано, що РРО поставлений на облік за місцем розташування торгового об'єкту у Дергачівській МДПІ 28.04.05 р., має реєстраційне посвідчення № 2011001374.

Суд зауважує, що зміна юридичної адреси підприємця не впливає на його обов'язок щодо перереєстрації РРО у випадку, коли така зміна не пов'язана зі зміною адміністративно-територіальної одиниці.

За таких обставин, суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 340,00 грн. за зазначене порушення, а тому позовні вимоги в частині скасування рішення про застосування штрафних санкцій від 31.08.06р. № 0001122380/0, винесене на підставі акту перевірки № 20400414/238 від 16.08.06 р. (№ 20110138/2380 від 21.08.06 р.), яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 949,50 грн. підлягає скасуванню частково в розмірі 340,00 грн.

За результатами перевірки 16.08.06 р. магазину в смт. Солоницівка, вул. Леніна, 54а встановлені наступні порушення:

- невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку РРО (Z-звітів).

Виявлене порушення підтверджується даними Z-звітів:

1) 01.07.06р. Z-звіт роздрукований не був: Z-звіт за № 0694 роздруковано 30.06.06р. об 22 год. 00 хв., Z-звіт за № 0695 роздруковано 02.07.06р. об 06 год. 56 хв., Z-звіт за № 0696 роздруковано 02.07.06р. об 21 год. 32 хв.

2) 21.07.06р. Z-звіт роздрукований не був: Z-звіт за № 0714 роздруковано 20.07.06р. об 06 год. 54 хв., Z-звіт за № 0715 роздруковано 22.07.06р. об 08 год. 02 хв., Z-звіт за № 0716 роздруковано 22.07.06 об 21 год. 52 хв.

3) 04.08.06 Z-звіт роздрукований не був: Z-звіт за № 0728 роздруковано 03.08.06 об 23 год. 40 хв., Z-звіт за № 0729 роздруковано 05.08.06р. об 07 год. 56 хв.

Таким чином, дані Z-звітів підтверджують факт невиконання 01.07.06р., 21.07.06р. та 04.08.06р. позивачем свого обов'язку по виконанню щоденного роздрукування Z-звітів.

Згідно з п.9 ст.3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Пунктом 7.5 Розділу 7 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого Наказом ДПАУ від 01.12.00р. за № 614, зареєстрованого в Мінюсті 05.02.01р. за № 106/5297, передбачено щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків.

З наданої позивачем до суду Книги обліку розрахункових операцій вбачається, що Z-звіт за № 0694 роздруковано 30.06.06р. об 22 год. 00 хв., Z-звіт за № 0695 роздруковано 02.07.06р. об 06 год. 56 хв. , Z-звіт за № 0696 роздруковано 02.07.06р. об 21 год. 32 хв., а 01.07.06р. Z-звіт не друкувався (дані взяті зі Z-звітів); Z-звіт за № 0714 роздруковано 20.07.06 р. об 06 год. 54 хв., Z-звіт за № 0715 роздруковано 22.07.06р. об 08 год. 02 хв., Z-звіт за № 0716 роздруковано 22.07.06р. об 21 год. 52 хв., а 21.07.06р. Z-звіт не друкувався (дані взяті зі Z-звітів); Z-звіт за № 0728 роздруковано 03.08.06р. об 23 год. 40, (дані взяті зі Z-звітів).

Проте, в КОРО, до Розділу 2 якого заносяться дані Z-звітів, відповідні Z-звіти безпідставно датовані іншими, ніж зазначені у Z-звітах, датами. Тобто в КОРО дані Z-звітів за № № 0695, 0715, 0729 (в частині їх дати) перекручені, зроблені не за даними таких Z-звітів.

Посилання відповідача на порушення п.9 ст.3 Закону № 265 за 15.08.06р. судом до уваги не приймається, оскільки встановлено, що позивачем роздруковано 15.08.06 р. два Z-звіти - о 21.13 годині та 21.43 годині, що не є порушенням зазначеної норми.

- проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, що є порушенням п.11 ст.3 Закону №265, за що п.6 ст.17 передбачені штрафні санкції у розмірі: п'ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5*17=85грн.)

Наявність даного факту правопорушення позивачем не оскаржується.

- не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО у розмірі 414,55 грн.

Відповідно до пункту 13 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265 - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Виявлене порушення підтверджується описом наявних купюр та монет, який складений продавцем ОСОБА_30 власноручно, в якому відображені кошти в розмірі 546,75 грн., які отримані за реалізовані товари і належать ФОП ОСОБА_4 Відповідно до денного звіту на місці проведення розрахунків повинні були знаходитись кошти у розмірі 132,2 грн. Твердження позивача про належність решти коштів, які знаходилися на місці проведення розрахунків, ФОП ОСОБА_31, не підтверджується наданими суду доказами.

Позивачем не підтверджено той факт, що грошові кошти в розмірі 67,20 грн. знаходились не в місці проведення розрахунків чи належали іншій юридичній чи фізичній особі.

За таких обставин до позивача правомірно застосовано штрафні санкції у 5-ти кратному розмірі суми, на яку встановлена невідповідність 2072,75 грн. (414,55грн.*5).

- встановлення факту реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних ліцензій.

Відповідно до ч.10 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 № 481/95, із змінами та доповненнями (далі - Закон № 481) роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Однак, в судове засідання в спростування цього твердження позивач надав копії ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (бланк НОМЕР_1) та тютюновими виробами (НОМЕР_2), виданими на період з 14.08.06 р. по 14.08.07 р.

За таких обставин, суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафних санкцій за даним фактом в розмірі 3400,00 грн., а тому рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31.08.06 № 0001232380/0 підлягає скасуванню.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що посилання представника ФОП ОСОБА_4 в якості однієї з підстав визнання недійсними оскаржуваних рішень на відсутність у Дергачівської МДПІ компетенції на прийняття рішень про застосування фінансових санкцій за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 № 481/95, із змінами та доповненнями (далі - Закон № 481) до уваги не приймається зважаючи на таке.

Державна податкова адміністрація України виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану, зокрема, із застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (п.1) ст.8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»).

Згідно зі ст.17 Закону № 481 рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Оскільки в силу п.1) ст.8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Дергачівська МДПІ є іншим органом органами виконавчої влади, який наділений правом застосовувати фінансові санкції до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, податкова інспекція правомірно прийняла у відношенні позивача рішення про застосування фінансових санкцій за порушення закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 № 481/95.

Щодо позовних вимог щодо скасування рішення № 66 Дергачівської МДПІ у Харківській області «Про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок його податкового боргу» від 13.02.07 р. суд зазначає таке.

До матеріалів справи додано копію листа, в якому Дергачівська МДПІ у Харківській області повідомляє позивача, що рішення № 66 від 13.02.07 р. вих. №98/24-219 на його адресу було направлено помилково та вважається недійсним.

Зазначений лист був направлений позивачу 14.07.08 р., що підтверджується копією фіскального чеку № 6498 від 14.07.08 р.

За таких обставин, позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 до 1. Державної податкової адміністрації в Харківській області; 2. Дергачівської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області про визнання недійсними рішень задовольнити частково.

Скасувати рішення Дергачівської МДПІ Харківської області № 0001222380/0 від 31.08.06 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1000,00 грн.

Скасувати рішення про застосування штрафних санкцій № 0001122380/0 від 31.08.06 р. частково в розмірі 340,00 грн.

Скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31.08.06 № 0001232380/0 в розмірі 3400,00 грн.

В іншій частині позову відмовити.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

Суддя П'янова Я.В.