Рішення № 22498495, 02.04.2012, Оріхівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
02.04.2012
Номер справи
819/652/2012
Номер документу
22498495
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Оріхівський районний суд Запорізької області

02.04.2012 Справа № 2/819/283/2012

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.04.2012 м.Оріхів

Оріхівський районний суд Запорізької області в складі судді О.В.Плечищевої, при секретарі О.С.Свириденко, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_1 про повернення надміру нарахованих коштів як допомога одинокій матері, -

В С Т А Н О В И В :

06 лютого 2012 року Управління праці та соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області звернулося до суду із позовом, в якому зазначає, що відповідно до заяви ОСОБА_1 від 22.05.2009 року та поданих особисто нею документів, в т.ч. витягу НО №007563 з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження згідно з частиною першою статті 135 СК України (відомості про батька записані за заявою матері) для отримання допомоги, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Оріхівського районного управління юстиції Запорізької області, Управлінням, відповідно до ст.ст.18-1 18-3 Розділ V-А Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми»(далі Закон) та п.п. 33-38 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім2ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 рок №1751 (з відповідними змінами та доповненнями) (далі-Порядок), було призначено допомогу як одинокій матері на сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та проводилися відповідні виплати у розмірі встановленому чинним законодавством.

Відповідно до ст. 18-1 Закону право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька або запис про батька проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері дитини. Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають вдови та вдівці з дітьми, мати дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або державну соціальну допомогу.

Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.

Відповідно до ст. 18-2 Закону допомога на дітей одиноким матерям призначається за наявності відповідної довідки державного органу реєстрації актів цивільного стану про підстави внесення до книги реєстрації народжень відомостей про батька (матір) дитини. Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги, передбачених цим Законом.

Відповідно до ст. 18-3 Закону допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку

Статтею 22 Закону встановлена відповідальність громадян за недостовірність документів, поданих для призначення державної допомоги.

Так, одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.

Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальним стан сімей з дітьми.

Відповідно до п 33 Порядку, згідно до статті 18-1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (2811-12), право на допомогу на дітей мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька (матір) або запис про батька проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері дитини.

Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають вдова та вдівець з дітьми, мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, право на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, яка є батьком її дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.

Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги.

г) достовірність та вичерпність інформації про доходи, яка використовується при призначенні житлових субсидій та соціальної допомоги;

Відповідно до п.4 Положення перевірки здійснюються відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 N 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 N 1050 (з відповідними змінами та доповненнями) та змінами внесеними відповіднодо постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2006 року 1703 " Про спрощення порядку надання надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", Положення про умови та порядок надання адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.99 N 238, Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції від 29.12.97 N 39/283/90/5 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 31.12.97 за N 634/2438, та цього Положення.

Відповідно до п. 11 розділу IV «Перевірки достовірності та повноти інформації про доходи, які використовуються при призначенні житлових субсидій та соціальної допомоги» Положення перевірки достовірності та повноти інформації про доходи, що надається у відділи (управління) субсидій та управління соціального захисту населення заявником, здійснюються податковими адміністраціями, органами соціального захисту населення та відділами (управліннями) субсидій.

Відповідно до п. 12 Положення у ході перевірки встановлюється достовірність та повнота інформації про: характеристику житлового приміщення; прописаних у житловому приміщенні (будинку) осіб; склад сімей, які отримують соціальну допомогу; доходи за довідкою про доходи з місця роботи або навчання всіх прописаних у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, та членів сімей, яким призначається соціальна допомога; в тому числі відомості про: пенсії, виплати та допомоги; відомості, отримані зі служб зайнятості; розмір земельних ділянок, виділених для ведення особистого підсобного господарства, городництва, сінокосіння та випасання худоби та правильність обрахунку доходу від особистого підсобного господарства та вказаних земельних ділянок; доходи, отримані внаслідок індивідуальної трудової діяльності.

Відповідно до п. 13 Положення для перевірки достовірності та повноти інформації про доходи відділи (управління) субсидій і управління соціального захисту населення направляють запит до державної податкової адміністрації або самостійно проводять звірку інформації, що зазначена в довідках про доходи, на підприємствах, установах і організаціях, які видали ці довідки, а також інформації щодо виданих патентів та ліцензій на право займатися індивідуальною трудовою діяльністю. За результатами проведення такого звірення складається акт про проведення звірки інформації про доходи на підприємствах, в установах та організаціях, які видали довідки про доходи .

Пунктом 14 Положення встановлено, що відповідно до запиту відділу (управління) субсидій аоо управління соціального захисту населення місцеві державні податкові адміністрації протягом десяти робочих днів надають відповідь на запит, у якій зазначається інформація про доходи громадян та джерела їх надходження, а також джерела та розмір тих доходів, інформація про які не була подана до відділу субсидій чи управління соціального захисту населення заявником.

Відповідно до п. 16 Положення при виявленні фактів подання громадянами неповної або невірної інформації про доходи відділ (управління) субсидій або управління соціального захисту населення:

а)припиняє перерахування коштів за призначеною субсидією, соціальною допомогою з місяця, у якому виявлено порушення;

б)проводить розрахунок субсидії, соціальної допомоги на підставі отриманих у результаті перевірки даних;

в)визначає суму надміру перерахованих коштів за призначеними субсидіями, соціальною допомогою;

г)повідомляє одержувачів житлової субсидії, соціальної допомоги про припинення перерахування коштів за призначеною субсидією чи соціальною допомогою та про термін, до якого вони мають відшкодувати надміру перераховані кошти у подвійному розмірі;

навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.

Виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі.

Відповідно до п.37 Порядку допомога на дітей одиноким матерям призначається органами праці та соціального захисту населення за місцем їх проживання. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органі праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Відповідно до п.38 Порядку покриття витрат на виплату допомоги на дітей одиноким матерям здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів.

Відповідно до п. 46 Порядку особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення.

Виплата допомоги припиняється за рішенням органу, що призначає та виплачує цю допомогу з місяця, що настає після місяця, у якому виникли такі обставини.

Відповідно до п. 48 Порядку призначення і виплати органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обгрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги.

Відповідно до п. 49 Порядку призначення і виплати особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).

Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.

Відрахування на підставі рішень відповідних органів провадиться у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплачуваної допомоги.

Органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право перевіряти матеріальне становище сімей з дітьми.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Державного комітету України у справах сім'ї та молоді. Державного комітету' будівництва, архітектури та житлової політики України, Державного комітету статистики України від 21.07.99 N 119/167/96/114/175/266 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 серпня 1999 р. за N 578/3871) затверджено Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги (далі - Положення).

Відповідно до п. 1 Положення це Положення розроблено на виконання пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 p. N 1050 "Про заходи щодо подальшого вдосконалення надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива" та пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1999 року N 238 "Про запровадження адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям" і визначає умови проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та соціальної допомоги, з метою забезпечення їх цільового використання, а також перевірки достовірності поданої громадянами інформації та обгрунтованості надання їм су бсидій та адресної соціальної допомоги (надалі соціальна допомога).

Відповідно до п.2 перевірки здійснюються за напрямками:

Відповідно до п.34 Порядку допомога на дітей одиноким матерям, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 10 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Абзац перший пункту 34 в редакції Постанов KM N 315 (315-2005-п ) від 21.04.2005, N 1060 (1060-2006-п) від 01.08.2006: допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам (вдовам, вдівцям), матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. До складу сім'ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійнотехнічних навчальних закладах і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та II групи або інвалідами І групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей.

Зазначена допомога призначається на кожну дитину.

Розмір допомоги перераховується з дня досягнення дитиною відповідного віку без звернення одержу вача допомоги до органу праці та соціального захисту населення.

Відповідно до п.35 Порядку для призначення допомоги на дітей одиноким матерям до органу праці та соціального захисту населення подаються такі документи:

1)заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінпраці;

2)довідка державного органу реєстрації актів цивільного стану про підстави внесення до книги реєстрації народжень відомостей про батька дитини;

3)копія свідоцтва про народження дитини;

4)довідка про проживання дитини з матір'ю, видана за місцем проживання сім'ї. У разі неможливості одержати таку довідку орган праці та соціального захисту населення здійснює обстеження сім'ї за місцем проживання і складає акт із зазначенням факту проживання дитини з матір'ю. У разі коли дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, замість довідки про проживання дитини з матір'ю подається довідка з місця проживання матері та довідка з місця проживання (навчання) дитини.

Мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію, подають також копію свідоцтва про розірвання шлюбу, копію свідоцтва про смерть одного з батьків та довідку про те, що вони не одержують на дітей зазначені пенсії.

Якщо діти навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, виплата допомоги на дітей одиноким матерям продовжується на підставі довідки навчального закладу до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Відповідно до п. 36 Порядку допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у вищих

#) вносить корективи до переліків уповноважених власників/наймачів житла, яким призначено субсидію, що складаються відділами (управліннями) субсидій.

Сектором державних соціальних інспекторів Управління ході вибіркової перевірки правильності та повноти інформації наданої заявниками для призначення соціальних допомог проведена перевірка особової справи утримувачки ОСОБА_1.

В ході перевірки встановлено, що ОСОБА_1., в 2010 році звернулася до Оріхівського районного суду Запорізької області з позовом до ОСОБА_2 про визнання батьківства. Відповідно до рішення Оріхівського районного суду від 26 квітня 2010 року по справі № 2-117/2010 визнано ОСОБА_2 батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 Рішення суду набрало законної сили 06.05.2010 року.

Тобто, з травня 2010 року ОСОБА_1 не мала права на отримання допомоги як одинока мати, але рішення суду про визнання батьківства вона до Управління вчасно не надала.

РОЗРАХУНОК надміру виплачених коштів, як одинокій матері

№Місяць/рікОдинокаперерахунокНадмір)

з/пмативиплачено

1Травень 2010230,100230,10

2Червень 2010230,100230,10

3Липень 2010231,300231,30

4Серпень 2010231,300231,30

5Вересень 2010231,300231,30

6Жовтень 2010236,100236,10

7Листопад 2010236,100236,10

8Грудень 2010239,700239,70

9Січень 2011244,800244,80

всього2110,802110,8 Повертати в добровільному порядку надміру нараховані кошти ОСОБА_1 не бажає.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 p. N 39/283/90/5 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 грудня 1997 р. за N 634/2438) затверджено Порядок повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями (далі - Порядок).

Порядок, розроблено відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 p. N 848 (848-95-п), в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 p. N 1050 (надалі Положення).

Відповідно п. 1 Порядку повернення бюджетних асигнувань, надміру перерахованих за призначеними субсидіями, проводиться у випадках:

-виявлення подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, в тому числі: приховування заробітку чи іншого доходу, подання фальшивих документів;

-виявлення помилки в розрахунку розміру призначеної субсидії;

-виявлення неправильних відомостей в довідках про доходи, виданих юридичними особами.

Відповідно до п.2 Порядку в разі виявлення при перевірках подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, відділи (управління) субсидій вживають таких заходів:

-припиняють надання субсидії і позбавляють права на її призначення на наступний термін;

-повідомляють рекомендованим листом отримувачів житлової субсидії про припинення надання житлової субсидії, необхідність і терміни повернення в подвійному розмірі надміру виплачених коштів ;

-подають позовні заяви до суду про стягнення у подвійному розмірі надміру виплачених коштів (при неповерненні їх добровільно у встановлені терміни);

-повідомляють надавачів послуг про припинення надання субсидії;

Терміни повернення надміру виплачених коштів встановлюються відділом (управлінням) субсидій в кожному конкретному випадку з урахуванням матеріального стану отримувача су бсидії, але не менше місяця з дня отримання повідомлення.

Відповідно до п.З Порядку в разі виявлення помилки, допущеної працівником відділу (управління) субсидій в розрахунку розміру призначеної субсидії відділ (управління) субсидій повідомляє отримувача субсидії про розмір недоплачених чи переплачених коштів.

Суми субсидій надміру перерахованих внаслідок допущеної помилки повертаються на підставі заяви громадянина про добровільне повернення коштів в тих випадках, коли субсидія на наступний термін не призначається.

Якщо заявнику призначається житлова субсидія на наступний термін, суми субсидій, що були надміру перераховані внаслідок допущеної помилки розрахунку розміру раніше призначеної субсидії, враховуються при призначенні субсидії на новий термін.

Відповідно до п.4 Порядку в разі виявлення при перевірках неправильних відомостей в довідках про доходи, виданих юридичними особами, в результаті чого були надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, відділи (управління) субсидій стягують надміру виплачені кошти із зазначених юридичних осіб у претензійно-позовному порядку відповідно до цивільного законодавства України.

Відповідно до п.5 Порядку повернені кошти зараховуються на рахунок відділів (управлінь) субсидій для подальшого їх перерахування надавачам послуг.

Відповідно до п.6 Порядку до посадових осіб, винних у надмірному нарахуванні субсидій вживаються заходи, передбачені чинним законодавством.

При виявленні в діях громадян чи посадових осіб ознаків злочину, відділи (управління) субсидій подають відомості та наявні матеріали до правоохоронних органів.

Відповідно до п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 p. N 1050) та змінами внесеними відповіднодо постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2006 року 1703 " Про спрощення порядку надання надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Тому Управління праці та соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області прохає стягнути з ОСОБА_1 надміру нарахованих коштів як допомога одинокій матері у сумі 2110,80 грн.

В судовому засіданні Представник Позивача на вимогах наполягає та прохає позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявилася, про час та місце судового засідання була повідомлена своєчасно, судовою повісткою з повідомленням, заяву про розгляд справи за її відсутності не подавала.

Звертаючи увагу, що Відповідач не зявилася, у відповідності до вимог ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача повідомленої належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у справі даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

На підставі чого судом було постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.

Суд, заслухавши Представника позивача та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Так, Сектором державних соціальних інспекторів Управління ході вибіркової перевірки правильності та повноти інформації наданої заявниками для призначення соціальних допомог проведена перевірка особової справи утримувачки ОСОБА_1. відповідно до заяви якої від 22.05.2009 року та поданих особисто нею документів, в т.ч. витягу НО №007563 з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження згідно з частиною першою статті 135 СК України (відомості про батька записані за заявою матері) для отримання допомоги, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Оріхівського районного управління юстиції Запорізької області, Управлінням, відповідно до ст.ст.18-1 18-3 Розділ V-А Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми»(далі Закон) та п.п. 33-38 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім2ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 рок №1751 (з відповідними змінами та доповненнями) (далі-Порядок), їй було призначено допомогу як одинокій матері на сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та проводилися відповідні виплати у розмірі встановленому чинним законодавством.

Однак, в ході перевірки встановлено, що ОСОБА_1 в 2010 році звернулася до Оріхівського районного суду Запорізької області з позовом до ОСОБА_2 про визнання батьківства.

Рішенням Оріхівського районного суду Запорізької області від 26 квітня 2010 року по справі №2-117/2010 визнано ОСОБА_2 батьком ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 суду набрало законної сили 06.05.2010 року.

Як вбачається з матеріалів справи з травня 2010 року ОСОБА_1 не мала права на отримання допомоги як одинока мати, так як рішення суду про визнання батьківства до Управління праці та соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області не надала.

Повертати надміру нараховані кошти в добровільному порядку відповідачка не бажає, тому Позивач звернувся до суду з даним позовом.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 p. N 39/283/90/5 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 грудня 1997 р. за N 634/2438) затверджено Порядок повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями (далі - Порядок).

Відповідно п. 1 Порядку повернення бюджетних асигнувань, надміру перерахованих за призначеними субсидіями, проводиться у випадках:

-виявлення подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, в тому числі: приховування заробітку чи іншого доходу, подання фальшивих документів;

-виявлення помилки в розрахунку розміру призначеної субсидії;

-виявлення неправильних відомостей в довідках про доходи, виданих юридичними особами.

Згідно п.2 Порядку в разі виявлення при перевірках подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, відділи (управління) субсидій вживають таких заходів:

-припиняють надання субсидії і позбавляють права на її призначення на наступний термін;

-повідомляють рекомендованим листом отримувачів житлової субсидії про припинення надання житлової субсидії, необхідність і терміни повернення в подвійному розмірі надміру виплачених коштів ;

-подають позовні заяви до суду про стягнення у подвійному розмірі надміру виплачених коштів (при неповерненні їх добровільно у встановлені терміни);

-повідомляють надавачів послуг про припинення надання субсидії;

Терміни повернення надміру виплачених коштів встановлюються відділом (управлінням) субсидій в кожному конкретному випадку з урахуванням матеріального стану отримувача су бсидії, але не менше місяця з дня отримання повідомлення.

На підставі п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 p. N 1050) та змінами внесеними відповіднодо постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2006 року 1703 " Про спрощення порядку надання надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

Обовязок Відповідача подавати правдиві відомості чи подання відомостей про зміни у складі сімї, приховування обставин, що випливають на виплату державної допомоги, встановлено ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми»№ 2811-ХІІ від 21.11.1992 р. зі змінами та доповненнями.

Таким чином, Відповідач, в порушення вимог законодавства, не повідомила Позивача про рішення суду від 26 квітня 2010 року по справі №2-117/2010 про визнання ОСОБА_2 батьком ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, внаслідок чого було надмір виплачено кошти в розмірі 2110 грн. 80 коп.

При таких обставинах, суд вважає, що позов підлягає задоволенню і судові витрати покласти на сторони у відповідності до задоволених вимог.

Керуючись ст.ст. 11, 27, 31, 57, 58, 59, 60, 74, 76, 88, 167, 199, 208, 209, 213-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 11, 16, 267, 1166 ЦК України, Законом України «Про державну допомогу сімям з дітьми»,Порядком призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 року №1751 (з відповідними доповненнями та змінами), «Порядком повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого наказом МПтСП № 39\283\90\5 від 29.12.1997 року, «Положенням про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання субсидій та адресної соціальної допомоги»затвердженого наказом МПтСП № 119\167\96\114\175\266 від 21.07.1999 року, «Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 року №848 (в редакції постанови КМУ від 22.09.1997 року №1050) та змінами внесеними відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 12 грудня 2006 року 1703 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов Управління праці та соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_1 про повернення надміру нарахованих коштів як допомога одинокій матері задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області суму кошти надміру виплачені, як допомога одинокій матеріу розмірі 2110 грн. 80 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 214 грн. 60 коп. в державний бюджет Оріхівського району, 22030001, код ЄДРПОУ одержувача: 34676974; банк ГУДКУ у Запорізькій області; МФО банку: 813015; номер рахунку 31211206700211, призначення платежу: судовий збір, 37455335, п.1.1.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.

Суддя Оріхівського районного суду

Запорізької області: О.В.Плечищева