Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 117/1428/2012
ПОСТАНОВА Іменем України
"05" квітня 2012 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді: О.В. Копичинського
З секретарем: Є.Ф. Кузьменко
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_1 в інтересах малолітньої дитини до Уютненської сільської ради Сакського району АР Крим про спонуку субєкта владних повноважень виконати певні дії, з участю Служби у справах дітей Сакської районної державної адміністрації як третьої особи на стороні малолітньої дитини без права заявляти самостійні вимоги на предмет спору,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в інтересах малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до Уютненської сільради Сакського р-ну АРК., який згідно ч.1 ст.51 КАС України в судовому засіданні в усній формі було уточнено і доповнено вимогами:
-про спонуку надати їй та її малолітній дитині безоплатно у власність одну на двох земельну ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку та господарсько-побутових будівель на території Уютненської сільради АРК.;
-про спонуку надати їй список земельних ділянок різного призначення із зазначенням їх розмірів, які були надані чи продані фізичним особам, які не є мешканцями Уютненської сільради АРК., а також іноземним і юридичним особам, із зазначенням адрес їх мешкання.
Позов мотивований тим, що Уютненська сільрада Сакського р-ну АРК. відмовила надати їй з малолітньою дитиною у приватну власність земельну ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку та господарсько-побутових будівель з підстав відсутності вільних земельних ділянок на території Уютненської сільради АРК., про що зазначено в рішенні 29 сесії Уютненської сільради АРК. 5 скликання від 04.07.08р. №438.
У звязку з цим вона зверталася до Уютненської сільради АРК. із заявою про надання їй списку земельних ділянок різного призначення із зазначенням їх розмірів, які були надані чи продані фізичним особам, які не є мешканцями Уютненської сільради АРК., а також іноземним і юридичним особам, із зазначенням адрес їх мешкання, з ціллю оскаржити до суду рішення про надання цим особам земельних ділянок. Але Уютненська сільрада АРК. відмовила їй у наданні цієї інформації, що і стало поводом для звернення до суду за даним позовом.
У судовому засіданні позивачка підтримала зазначені позовні вимоги, які просила задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечувала з тих підстав, що на території Уютненської сільради Сакського р-ну АРК. відсутні вільні земельні ділянки, а інформація про надання земельних ділянок у приватну власність фізичним і юридичним особам є конфіденційною тому, що на них оформлено право власності.
Представник 3-ї особи визнала позовні вимоги в частині спонуки субєкта владних повноважень надати позивачці з малолітнім сином безоплатно у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку та господарсько-побутових будівель на території Уютненської сільради АРК., а позов в іншій його частині не підтримала з тих підстав, що вони не зачіпають права малолітньої дитини.
Вислухавши пояснення сторін, представника 3-ї особи, вивчивши і дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність відмовити у задоволені позову з наступних підстав.
1.Позов в частині спонуки субєкта владних повноважень надати у приватну
власність земельну ділянку.
Судом встановлено, що позивачка в своїх інтересах і в інтересах своєї малолітньої дитини зверталася до Уютненської сільради Сакського р-ну АРК. з приводу надання їм безоплатно у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку та господарсько-побутових будівель на території Уютненської сільради АРК., у чому їй було відмовлено, а.с.4,12.
Перевіряючи правомірність і обґрунтованість зазначених дій і обставин, суд дійшов наступного.
Статтею 12 ЗК України передбачено повноваження сільських, селищних, міських рад по розпорядженню землею, які, в межах своєї компетенції передають землі у власність або надають в користування і вилучають їх.
Згідно п.34 ст.26 Закону України від 21.05.97р. «Про місцеве самоврядування в Україні» - до повноважень сільської, селищної, міської ради відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин, які розглядаються виключно на пленарних засіданнях ради.
Відповідно вимог ч.6 ст.118 ЗК України - громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовані розміри.
До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та висновки конкурсної комісії (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
Згідно ч.7 даної статті Кодексу - Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко - економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст.39 даного Кодексу - використання земель житлової та нежитлової забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови.
З пояснень сторін і матеріалів справи судом встановлено, що заява позивачки про надання їй безоплатно в приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку та господарсько-побутових будівель на території Уютненської сільради АРК. була розглянута на 29 сесії 2-го пленарного засідання Уютненської сільради Сакського р-ну АРК. 5 скликання від 04.07.08р., по якій було прийнято рішення №438 про відмову у задоволені заяви з підстав відсутності вільних земельних ділянок на території Уютненської сільради Сакського р-ну АРК., а.с.3.
Але позивачка не надала жодних доказів у спростування даних обставин, чим не виконала вимоги ч.1 ст.71 КАС України, відповідно до яких кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги. Судом таких доказів не встановлено при розгляді справи.
Крім того, позивачка не оскаржувала зазначене рішення субєкта владних повноважень, яке у встановленому законом порядку не визнано протиправним чи необґрунтованим.
На підставі зазначеного вище суд дійшов висновку, що зазначене рішення субєкта владних повноважень є правомірним тому, що відповідає вимогам ст.39 ЗК України.
У звязку з цим суд визнає необґрунтованими позовні вимоги про спонуку надати позивачці та її малолітній дитині безоплатно у власність одну на двох земельну ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку та господарсько-побутових будівель на території Уютненської сільради АРК.
2.Позов про оскарження дій субєкта владних повноважень щодо ненадання
інформації про розпорядження земельними ділянками.
З пояснень сторін і матеріалів справи судом встановлено, що позивачка зверталася до Уютненської сільради АРК. із заявою про надання їй списку земельних ділянок різного призначення із зазначенням їх розмірів, які були надані чи продані фізичним особам, які не є мешканцями Уютненської сільради АРК., а також іноземним і юридичним особам, із зазначенням адрес їх мешкання, а.с.4.
У відповідь на дану заяву Уютненська сільрада АРК. рекомендувала позивачці звернутися за отриманням такої інформації до МРУ Держкомзему у м. Саки та Сакському р-ні АРК., а.с.5, яке, в свою чергу, рекомендувало позивачці звернутися до Уютненської сільради АРК., а.с.6.
Перевіряючи обґрунтованість і правомірність зазначених позовних вимог, суд дійшов наступного.
Відповідно до вимог ч.1 ст.12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад, які, в межах своєї компетенції передають землі у власність або надають в користування і вилучають їх.
Але в своїй заяві про надання інформації позивачка не зазначила період, протягом якого Уютненська сільрада Сакського р-ну АРК. розглядала питання про надання фізичним і юридичним особам земельних ділянок у власність та користування.
Цей факт, на думку суду, унеможливлює надання субєктом владних повноважень повної і обґрунтованої інформації, що передбачено ст.1 Закону України від 13.01.11р. «Про доступ до публічної інформації» і ст.ст.6,19 Закону України від 13.01.11р. «Про інформацію».
Також зі смислу ст.1 Закону України від 13.01.11р. «Про доступ до публічної інформації» виходить, що Уютненська сільрада Сакського р-ну АРК. може надати лише інформацію, яка стосується її рішень про надання у власність чи користування земельних ділянок у виконання вимог ст.118 ЗК України.
Але в своїй заяві позивачка такого питання перед Уютненською сільрадою Сакського р-ну АРК. не ставила.
Крім того, запит позивачки щодо отримання інформації про адреси мешкання фізичних та юридичних осіб, яким було надано у користування і власність земельні ділянки на території Уютненської сільради Сакського р-ну АРК., на думку суду, є конфіденційною інформацією, що передбачено ст.ст.11,21 Закону України від 13.01.11р. «Про інформацію».
Але статтями 5,6,7,10 Закону України від 13.01.11р. «Про доступ до публічної інформації» та статтями 6,7,11,21 Закону України від 13.01.11р. «Про інформацію» передбачено певні обмеження щодо отримання конфіденційної інформації.
На підставі зазначеного вище суд визнає необґрунтованими і безпідставними позовні вимоги позивачки.
У звязку з чим вони не підлягають задоволенню.
*
Приймаючи до уваги зазначене вище, вимоги ст.94 КАС України, а також встановлений судом факт того, що позивачка зверталася до суду з позовом не тільки в інтересах малолітньої дитини, а ще й і в своїх особистих інтересах, суд вважає за необхідне стягнути з неї в дохід держави судовий збір у розмірі, що передбачений пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України від 08.07.11р. «Про судовий збір».
*
На підставі ст. 12,118 ЗК України, ст. 26 Закону України від 21.05.97р. «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 1,5,6,7,10 Закону України від 13.01.11р. «Про доступ до публічної інформації», ст.ст. 6,7,11,21 Закону України від 13.01.11р. «Про інформацію», та керуючись ст.ст. 11,70,71,94, ст.ст. 160-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити в задоволені позову ОСОБА_1 та ОСОБА_1 в інтересах малолітньої дитини до Уютненської сільської ради Сакського району АР Крим про спонуку субєкта владних повноважень виконати певні дії.
*
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір по справі у розмірі 32гр.19коп. в дохід держави на р/р 31219206700021, одержувач: Сакське УДКСУ АРК., ЄДРПОУ: 38006171, МФО: 824026, банк одержувач: ГУДКС України в АРК. м. Сімферополь, призначення платежу: «Судовий збір», код 22030001 пункт 1.3.
*
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського Апеляційного Адміністративного суду шляхом подачі до Сакського міськрайсуду АР Крим апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови, складеної у повному обсязі у строк, що передбачений ч.3 ст.160 КАС України.
Суддя Копичинський О. В.