Ухвала суду № 22475896, 02.04.2012, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
02.04.2012
Номер справи
12/13б/2011
Номер документу
22475896
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

______ УХВАЛА

Іменем України

02.04.12 Справа № 12/13б/2011.

Суддя Палей О.С, розглянувши матеріали за заявою

боржника Приватного підприємства "Аукціонний Центр", м. Луганськ

про банкрутство

ліквідатор та повноважний і компетентний представник банкрута у судове засідання не прибули, незважаючи на той факт, що про час та місце розгляду справи були судом повідомлені належним чином за ухвалою від 27.02.2012;

обставини справи: банкрутство за спрощеною процедурою, встановленою ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; судова процедура ліквідації.

Розглянувши матеріали справи, суд

встановив:

Постановою від 28.03.2011 судом було визнано банкрутом боржника - Приватне підприємство "Аукціонний Центр", ідентифікаційний код 34202093, місто Луганськ, квартал Гайового, будинок 2, квартира 3 - та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців, тобто до 28.09.2011 року; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Пурик Світлану Олександрівну, ліцензія НОМЕР_1 від 09.12.2010 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_2, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1.

За ухвалою від 26.09.2011 судом було продовжено строк проведення ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора на два місяці - до 28.11.2011, за ухвалою від 28.11.2011 ще на три місяці, до 28.02.2012, а за ухвалою від 27.02.2012 ще на три місяці, тобто до 28.05.2012.

Ухвалою від 10.11.2011 суд звільнив арбітражного керуючого Пурик Світлану Олександрівну, ліцензія НОМЕР_1 від 09.12.2010 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_2, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, від виконання обовязків ліквідатора банкрута, у звязку із невиконанням обовязків по проведенню ліквідаційної процедури банкрута, покладених на неї судом; призначив ліквідатором банкрута колишнього голову ліквідаційної комісії Приватного підприємства "Аукціонний Центр" ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_3, що мешкає за адресою: АДРЕСА_2, на яку поклав обовязки із проведення ліквідаційної процедури банкрута.

За ухвалою від 06.02.2012 судом було звільнено колишнього голову ліквідаційної комісії Приватного підприємства "Аукціонний Центр" ОСОБА_1, від виконання обовязків ліквідатора у справі та призначено ліквідатором у справі арбітражного керуючого Пазір Оксану Вікторівну, ліцензія НОМЕР_4 від 27.10.2010, ідентифікаційний номер НОМЕР_5, що мешкає за адресою: АДРЕСА_3, на якого покладено обовязки із проведення ліквідаційної процедури банкрута; судом також було зобов'язано арбітражного керуючого Пурик Світлану Олександрівну передати протягом п'яти днів з дати отримання даної ухвали ліквідатору Пазір Оксані Вікторівні печатку та штампи банкрута, всю наявну документацію по даній справі за актом приймання передачі, копію якого надати до матеріалів справи, а ліквідатора Пазір О.В. завершити проведення ліквідаційної процедури, подати до суду звіт про роботу та ліквідаційний баланс банкрута, відповідно до вимог ст.ст. 32, 51 Закону.

В судове засідання як 27.02.2012, так і 02.04.2012 ліквідатор Пазір О.В. не прибула, причини незявлення не повідомила, витребувані судом документи не надала.

Арбітражний керуючий Пурик С.О. вкотре не надала витребувані судом докази приймання передавання печатку та штампів банкрута, всієї наявної документації по даній справі знову призначеному ліквідатору.

Як встановлено ч. 2 ст. 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно ч. 3 ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Статтею 25 Закону визначені повноваження ліквідатора, а саме зазначено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:

приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження;

виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;

здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством;

аналізує фінансове становище банкрута;

виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;

очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;

пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту;

має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута;

з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту;

заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими;

з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника;

вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;

передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;

реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;

повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів;

здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

У ч.ч. 6, 8 ст. 31 Закону зазначено, що при реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.

Відповідно до ч. 11 ст. 30 Закону ліквідатор не рідше одного разу на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Згідно ч. 1 ст. 32 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:

показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації);

відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;

копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна;

реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;

документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Як вбачається з матеріалів справи, з дати винесення судом постанови від 28.03.2011 про визнання банкрутом боржника - Приватного підприємства "Аукціонний Центр" і до цього часу судом було замінено 3 арбітражних керуючих, на яких суд покладав обовязки із проведення ліквідаційної процедури у цій справі, неодноразово продовжувався строк проведення ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора, проте до цього часу, всупереч вимогам Закону, були здійснені лише наступні дії.

Здійснено публікацію оголошення про визнання боржника банкрутом в офіційному виданні газеті «Голос України»від 21.04.2011 року № 73(5073).

2 рази надавалися поточні звіти ліквідатором Пурик С.О.: від 17.05.2011 № 12/13б/2011 та від 22.06.2011 № 12/13б/2011.

Після цього, звіти про проведення ліквідаційної процедури ліквідаторами не надавалися.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що робота по ліквідації банкрута практично не ведеться, ліквідатори в судові засідання регулярно не прибували, вимоги суду не виконували. Неодноразова заміна ліквідаторів не змінила ситуацію у справі, тому суд дійшов висновку, що провадження у справі вкотре зайшло у глухий кут.

Враховуючи викладене суд дійшов висновку про необхідність припинення провадження у справі на підставі ст. 40 Закону про банкрутство (за відсутністю інших підстав для такого припинення), скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.

Керуючись ст. 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 80, 86, 87 ГПК України, суд

ухвалив:

1.Провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Аукціонний Центр", ідентифікаційний код 34202093, місто Луганськ, квартал Гайового, будинок 2, квартира 3, припинити.

2.Мораторій на задоволення вимог кредиторів скасувати.

3.Ухвалу надіслати:

ѕборжнику (91021, м. Луганськ, кв. Гайового, буд. 2, кв. 3);

ѕарбітражному керуючому Пурик С.О. (АДРЕСА_1);

ѕколишньому голові ліквідаційної комісії Приватного підприємства "Аукціонний Центр" Петриченко В.В. (АДРЕСА_2);

ѕліквідатору Пазір О.В. (АДРЕСА_3);

ѕВідділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Луганській області;

ѕкредитору - Відкритому акціонерному товариству "Укртелеком" в особі Центру телекомунікаційних послуг Луганської філії ВАТ "Укртелеком" (91016, м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 1);

ѕДПІ в Артемівському районі м. Луганську (м. Луганськ, вул. Тімірязева, 12 А) до выдома;

ѕАртемівському ВДВС Луганського МУЮ (м. Луганськ, вул. Ліньова, 106) до відома;

ѕДержавному реєстратору виконавчого комітету Луганської міської ради Луганської області;

ѕАртемівському районному суду (м. Луганськ; вул. Тімірязва, 1А) до відома.

Суддя О.С. Палей