Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
16 березня 2012 р. № 2-а- 16375/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд
в складі: головуючого судді Білової О.В.,
за участю секретаря судового засідання Романенко Т.С.,
за участю представника позивача Хищенка А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Київському районі міста Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, в якому просить суд стягнути до державного бюджету України з ФО-П ОСОБА_3 суму заборгованості з єдиного податку у розмірі 3361,08 грн. (Одержувач: Управління Державного казначейства у Київському районі м.Харкова, код ЄДРПОУ одержувача: 24134573, банк одержувача : ГУДКУ у Х/о, МФО: 851011, р/р № 33215866700004).
Ухвалою суду від 09.12.2011 року у справі було відкрито скорочене провадження.
Ухвалою суду від 31.01.12 року розгляд адміністративної справи було переведено зі скороченого провадження до розгляду за загальними правилами.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги наступним. Фізична особа підприємець ОСОБА_3 як платник податків перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Київському районі міста Харкова, з 01.01.2010 року перебував на спрощеній системи оподаткування, обліку та звітності. У звязку з систематичною несплатою відповідачем сум зобовязання з єдиного податку виникла заборгованість у розмірі 3361,08 грн.
Представник позивача - Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова Хищенко А.Ю. - в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити.
Відповідач, Фізична особа підприємець ОСОБА_3, в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень та клопотань не надав.
Враховуючи повторну неявку в судове засідання відповідача, наявність його заяви від 02.03.2012 року про відкладення розгляду справи для самостійного погашення заборгованості з єдиного податку за 2010 рік у сумі 3361,08 грн., суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача за наявними у справі доказами.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
ОСОБА_3 зареєстрований 29.11.2001 року як фізична особа підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця серії (а.с.21).
Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 перебуває на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції у Київському районі міста Харкова з 30.11.2001 року за №2261, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків. (а.с.19).
Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 у 2010 році перебував на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, що підтверджується свідоцтвом про сплату єдиного податку та копією його заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2010 рік, в якій зазначено про наявність найманого працівника ОСОБА_4 (а.с. 51, 13).
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковим законодавством, що було чинним на час існування спірних правовідносин між сторонами, було встановлено наступне.
Згідно ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року № 1251ХІІ, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків та зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року № 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.
Відповідно до ст. 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” № 727 від 03 липня 1998 року, суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно ч. 2 ст. 5 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” № 727 від 03 липня 1998 року, суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
З облікової картки платника податків судом встановлено, що відповідач, станом на 01.02.12 року мав переплату з єдиного податку у розмірі 312,71 грн.
Згідно Рішенню 7 сесії V скликання Харківської міської ради Харківської області від 09.01.2009 року “Про встановлення розміру ставок єдиного податку”, ставка з єдиного податку для фізичних осіб, які здійснюють торгівельну діяльність “ремонт та технічне обслуговування”, складає 200,00 грн., що підтверджується копією Рішення (а.с. 8-9).
З наданої до матеріалів справи довідки про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного внеску Серії М №520818 від 01.01.10 року (а.с.52), зі змісту якої вбачається, що відповідач мав трудові відносини з фізичною особою ОСОБА_4.
Відповідно до абз. 4 п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» у разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.
При здійсненні підприємницької діяльності фізична особа підприємець ОСОБА_3 не сплачував єдиний податок за 2010 рік, в результаті чого сума заборгованості склала 3361,08грн., що підтверджується обліковою карткою платника податку відповідача.(а.с.5-7).
Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання зазначеної норми Державна податкова інспекція у Київському районі міста Харкова направила на адресу відповідача першу податкову вимогу № 1/298 від 16.02.2010 року та другу податкову вимогу №2/674 від 29.03.2010 року(а.с15-18), які не були вручені.
Відповідно до абз. 4 п.п. 6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
В результаті неможливості вручити відповідачеві зазначені вимоги, податковим органом складені акти № 340 від 25.02.2010 року та № 376 від 02.04.2010 року про неможливість вручення податкових вимог. Зазначені податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень 25.02.2010 року та 02.04.2010 року відповідно(а.с15,17).
Відповідно до п.п. 10.1.1. п. 10.1 ст. 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.
Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.
Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.
На виконання вищезазначеної вимоги начальником Державної податкової інспекції у Київському районі міста ОСОБА_2 Сагайдак було винесено рішення №141 від 05.05.2010 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу(а.с.9).
Таким чином, судом встановлено, що податковим органом були вжиті всі можливі заходи з погашення податкового боргу фізичної особи - підприємця ОСОБА_3.
02.03.12 року, до судового засідання, призначеного на цю дату, відповідачем, фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3, було надано через канцелярію суду клопотання, в якому він просив відкласти судове засідання для добровільного погашення наявної заборгованості, але на час розгляду справи заборгованість ним не погашена, доказів на спростування вимог позивача до суду не надано.
На момент розгляду справи судом сума заборгованості у розмірі 3361,08 грн. відповідачем не погашена, відповідачем до суду не надано доказів на спростування вимог позивача, заява відповідача від 02.03.2012 року розцінюється судом як визнання позову відповідачем.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та позов підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 17, 50, 70, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, Код НОМЕР_1) на користь Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова (61002, м. Харків, вул. Чернишевського, 41, код 22705959) до державного бюджету на р/р № 33215866700004 Одержувач: Управління Державного казначейства у Київському районі м.Харкова, код ЄДРПОУ одержувача: 24134573, банк одержувача : ГУДКУ у Х/о, МФО: 851011, суму заборгованості у розмірі 3361.08 (три тисячі триста шістдесят одна) грн. 08 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанову в повному обсязі виготовлено 23 березня 2012 року.
Суддя Білова О.В.