Постанова № 22470373, 28.03.2012, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2012
Номер справи
898/12/2070
Номер документу
22470373
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 березня 2012 р. № 2-а- 898/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Чудних С.О.,

при секретарі судового засідання Король Д.О.,

за участю представників сторін:

представника позивача - Нікіфорова О.О.,

представника відповідача - Зуєнко М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості до Центру соціальної адаптації для осіб без постійного місця проживання про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій з урахуванням збільшенням суми позовних вимог просить суд стягнути з Центру соціальної адаптації для осіб без постійного місця проживання на користь Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості штрафні санкції в розмірі 55609,62 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що 20.10.2010 року інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості здійснена перевірка Центру соціальної адаптації для осіб без постійного місця проживання. При перевірці інспекцією було виявлено порушення п. 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” в частині не надання даних до Харківського МЦЗ про фактичне вивільнення працівників - ОСОБА_3, ОСОБА_4 за формою 4-ПН. За результатами вищевказаної перевірки, був складений акт перевірки № 155 від 20.10.2011 року та видано припис № 39 від 20.10.2011 року, яким зобовязано відповідача, сплатити штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного працівника, вивільненого з порушенням вимог чинного законодавства про зайнятість населення. Проте, даний припис не виконаний, штраф не перерахований.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, надав заперечення на позов, в яких виклав свою позицію по справі.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Вирішуючи спір, суд бере до уваги, що відповідно до ст. 12 закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на органи державної служби зайнятості, які мають право діяти від імені Фонду. Харківський обласний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду та при реалізації повноважень, передбачених Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", звертаючись до суду з позовом про стягнення штрафу, виступає суб'єктом владних повноважень.

Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначені Законом України "Про зайнятість населення".

Вказаним законом встановлено, що підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності, їх службові особи зобов'язані сприяти проведенню державної політики зайнятості.

Відповідно до ч. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" від 23.02.2006 р. N 3483-IV, при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Судом встановлено, що 20.10.2011 року інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості здійснена перевірка Центру соціальної адаптації для осіб без постійного місця проживання.

За результатами вищевказаної перевірки, був складений акт перевірки № 155 від 20.10.2011 року висновками якого встановлено порушення п. 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” в частині не надання даних до Харківського МЦЗ про фактичне вивільнення працівників за формою 4-ПН (факт) (а.с.14).

З посиланням на вказаний акт перевірки, позивачем було видано припис №39 від 20.10.2011року (а.с.15).

Акт перевірки та припис були надіслані Харківським обласним центром зайнятості на адресу відповідача, однак було повернуто поштою конверт з відміткою про причини повернення "за закінченням терміну зберігання" (а.с.17).

Судом встановлено, що згідно наказу №34 від 31.12.2010 р. В.о. директора Центру соціальної адаптації для осіб без постійного місця проживання ОСОБА_1 було звільнено з займаної посади з 31.12.2010 року практичного психолога ОСОБА_3 та бухгалтера ЦСА ОСОБА_4 (а.с.23).

Однак, відповідачем не було виконано приписи ч. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", а саме в десятиденний строк після вивільнення вказаних працівників не було направлено списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів, що не заперечується уповноваженим представником відповідача в судовому засіданні.

Відповідно до ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Як вбачається з архівних довідок заробітна плата ОСОБА_3 за 2010 рік склала суму у розмірі 31186,37 грн., та заробітна плата ОСОБА_4 за 2010 рік склала суму у розмірі 24432,25 грн. (а.с.71,72).

Відповідно до припису № 39 від 20.10.2011 року, відповідачу, з дня вручення припису, наданий п'ятнадцятиденний термін для перерахування на розрахунковий рахунок Харківського обласного центру зайнятості штрафу у розмірі річної заробітної плати за кожного працівника, вивільненого з порушенням вимог чинного законодавства про зайнятість населення.

Станом на час розгляду справи припис №39 від 20.10.2011 року відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржений, є чинним, проте кошти в сумі 55609,62 грн. відповідачем на користь позивача не відшкодовані.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту оплати штрафу у розмірі 55609,62 грн., доказів відсутності обовязку по оплаті даного штрафу до суду не надав, за таких обставин, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позов Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості до Центру соціальної адаптації для осіб без постійного місця проживання про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Центру соціальної адаптації для осіб без постійного місця проживання (61050, м.Харків, майдан Руднева, буд.30, код ЄДРПОУ 23336174) на користь Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості (61068, м.Харків, вул. Броненосця Потьомкіна, б.1 "а", р/р 37172300900001, у ГУДСКУ у Харківській області, код 03491277, МФО 851011) штрафні санкції в розмірі 55609,62 грн. (п'ятдесят п'ять тисяч шістсот дев'ять гривень 62 коп.).

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст виготовлено 02.04.2012р.

Суддя С.О. Чудних