Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
28 березня 2012 року Справа № 0870/2826/12
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Дмитро Вікторович, розглянувши матеріали адміністративного
позову: ОСОБА_1
до: Державної виконавчої служби Шевченківського району
про: визнання незаконними дії , -
ВСТАНОВИВ:
27.03.2012 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла скарга ОСОБА_1 (далі - позивач) до державної виконавчої служби Шевченківського району, у якому позивач просить суд:
- визнати дії виконавчої служби Шевченківського району незаконними у відношенні ОСОБА_1;
- зобов’язати виконавчу службу Шевченківського району зупинити виконавче провадження у відношенні ОСОБА_1;
- повернути стягнені кошти з ОСОБА_1 у розмірі 861,49 грн.;
- стягнути з виконавчої служби Шевченківського району моральну шкоду у розмірі 5000,00 грн. на користь ОСОБА_1 за образу честі, діловій репутації відповідно до ст.. 87 Закону України «Про виконавче провадження».
Зазначена позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), з наступних підстав.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
За приписами ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Із даних норм вбачається, що із зверненням до Запорізького окружного адміністративного суду позивач повинна звернутись із адміністративним позовом, а не зі скаргою.
З п. 2 ст. 106 КАС України вбачається, що у позовній заяві зазначаються ім’я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
У поданій скарзі не зазначено інформація щодо номерів засобів зв’язку позивача, для можливості суду повідомити позивача про час, місце та дату телефонним зв’язком.
Пунктом 3 частини 1 статті 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються ім’я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Як вбачається із даної скарги найменування відповідача позивачкою зазначено невірно, повинно бути Шевченківський відділ державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції (далі – Шевченківський ВДВС Запорізького МУЮ). Також позивачем не зазначено чи відомо відповідачу інформація щодо номерів засобів зв’язку відповідача.
З п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, зокрема, вбачається, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п’ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про, зокрема:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов’язання відповідача – суб’єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов’язання відповідача – суб’єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача – суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень.
Тобто, позивачу потрібно викласти свої позовні вимоги у відповідності до ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
У скарзі позивачем зазначено, що з неї Шевченківським ВДВС Запорізького МУЮ стягуються кошти із заробітної плати на виконання постанови від 25.10.2011, винесеної на підставі виконавчого листа, виданого Запорізьким окружним адміністративним судом 28.07.2011. Виконавчий лист отримано Шевченківським ВДВС Запорізького МУЮ, за результатами постанови від 16.06.2011 в адміністративній справі за позовом Веселівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення отриманої допомоги по безробіттю.
Тобто, позивачем не надано доказів (постанови Шевченківського ВДВС Запорізького МУЮ від 25.10.2011; виконавчого листа, виданого на підставі постанови від 16.06.2011 в адміністративній справі за позовом Веселівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення отриманої допомоги по безробіттю) в обґрунтування зазначеного.
У відповідності до приписів ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд звертає увагу позивача на те, що 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір» (із змінами і доповненнями) № 3674-VI від 08 липня 2011 року (далі – Закон № 3674-VI).
Згідно з пунктом 14 Інструкції «Про порядок обчислення та справляння державного мита», затвердженої Наказом Головної державної податкової інспекції України №15 від 22.04.1993 (зі змінами та доповненнями) при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж.
Частиною 1 статті 4 Закону № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч. 2. ст. 4 Закону № 3674-VI ставки судового збору, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, встановлюються у таких розмірах:
- майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат
- немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
У відповідності із ст. 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» від 22 грудня 2011 року № 4282-VI мінімальну заробітну плату з 1 січня 2012 року установлено у розмірі 1073,00 гривня.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Суд звертає увагу позивача, що державне мито сплачується за наступними реквізитами:
Реквізити для сплати судового збору за подачу позовної заяви:
Отримувач коштів Державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя
МФО 813015
ЄДРПОУ 38025423
Банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області
р/р 31215206784006
код бюджетної класифікації 22030001
Призначення платежу: судовий збір, код 35450335,
прізвище, ініціали, ідентифікаційний номер
Крім того, ч. 2 ст. 181 КАС України встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Для вирішення питання щодо відкриття провадження у справі суду не надано доказів саме коли позивач дізналась про порушення своїх прав.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені позивачем шляхом надіслання на адресу суду з урахуванням вимог пункту 4 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів (затверджених Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 12 грудня 2007 року N 1149) та фактичного отримання судом до встановленої дати:
- доказів сплати судового збору за подання позовної заяви,
- уточненого адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.ст. 105, 106 КАС України у двох примірниках (другий для вручення відповідачу);
- доказів, що підтверджують обставини, викладені в позовній заяві також у двох примірниках.
Керуючись ст.ст. 106, 108, 160 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до державної виконавчої служби Шевченківського району про визнання незаконними дії – залишити без руху.
2. Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви до 25 квітня 2012 року.
3. Роз’яснити, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, ОСОБА_1 не усуне недоліки заяви, її буде повернуто заявнику з усіма доданими до неї матеріалами.
4. Копію цієї ухвали надіслати ОСОБА_1.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) Д.В. Татаринов
25 квітня 2012 року