Постанова № 22467620, 08.11.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2011
Номер справи
2а/0570/15758/2011
Номер документу
22467620
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 листопада 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/15758/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ушенка С. В.

при секретарі          Проніні Д.С.,

          за участю

          представника позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю),

          представника позивача - ОСОБА_2 (за довіреністю),

          представника позивача - ОСОБА_3 (за довіреністю),

          представника відповідача - ОСОБА_4 (за довіреністю),

          представника відповідача - ОСОБА_5 (за довіреністю),

          розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Новоазовської районної державної адміністрації до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області про скасування п. 6.3. та п. 6.4. вимоги від 19.08.2011р. № 05-08-08-15/9619, -

ВСТАНОВИВ:

Новоазовська районна державна адміністрація звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області про часткове скасування акту ревізії від 10.08.2011р. № 08-13/027, часткове скасування вимоги від 19.08.2011р. № 05-08-08-15/9619 та скасування п. 6.3. та п. 6.4. вимоги від 19.08.2011р. № 05-08-08-15/9619.

          Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20.10.2011р. позовну заяву Новоазовської районної державної адміністрації в частині часткового скасування акту ревізії від 10.08.2011р. № 08-13/027 та часткового скасування вимоги від 19.08.2011р. № 05-08-08-15/9619 залишено без розгляду.

В обгрунтування свого позову позивач зазначив, що КРУ в Донецькій області відповідно до п. 2.3 плану роботи на ІІІ квартал 2011 року з 13.07.2011р. по 03.08.2011р. проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Новоазовської районної державної адміністрації за період роботи з 01.09.2007р. по 01.07.2011р. За результатами проведеної ревізії складено акт від 10.08.2011 року № 08-13/027. Згідно вищезазначеного акту КРУ в Донецькій області в низці порушень фінансово-бюджетної дисципліни зазначено, зокрема, введення до структури райдержадміністрації посад начальників відділів в кількості 6 штатних одиниць, а саме: відділ у справах молоді та спорту з 2 штатними одиницями - начальник відділу та головний спеціаліст у 2007-2011р.р.; відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури з 2 штатними одиницями - начальник відділу та головний спеціаліст за період з 01.02.2008р. по 01.07.2011р.; відділ житлово-комунального господарства з 2 штатними одиницями - начальник відділу та головний спеціаліст за період з 01.02.2008р. по 01.07.2011р.; відділ охорони здоров’я з 1 штатною одиницею - начальник відділу за період з 01.02.2008р. по 07.10.2008р., та з 2 штатними одиницями - начальник відділу та головний спеціаліст за період з 07.10.2008р. по 01.04.2009р.; відділ з питань надзвичайних ситуацій з 1 штатною одиницею - начальник відділу у 2007-2011р.р.; архівний відділ з 1 штатною одиницею - начальник відділу у 2007-2008р.р., замість введення посад - завідуючих сектором у кількості 3 штатних одиниць і 3 штатних одиниць головного спеціаліста у відповідних періодах.

Оскільки законодавчі акти, що передбачають введення до структури райдержадміністрації посад начальника відділу у справах молоді та спорту, відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури, відділу житлово-комунального господарства, відділу охорони здоров’я, відділу з питань надзвичайних ситуацій, архівного відділу без урахування чисельності штатних одиниць відділу відсутні, утворення у складі Новоазовської РДА відділів з чисельністю менш ніж 3 одиниці призвело до встановлення завищених окладів та до проведення зайвих витрат на оплату праці коштів загального фонду за КПКВ 7751010 «Здійснення виконавчої влади у Донецькій області», КЕКВ 1110 «Оплата праці працівників бюджетних установ» в загальній сумі 38081,46 грн. (за вересень - грудень 2007р. - 2918,81 грн., 2008р. - 14417,90 грн., за 2009р. - 8902,47 грн., за 2010р. - 8742,21 грн., січень - червень 2011р. - 3100,07 грн.) та до зайвої сплати внесків до державних цільових фондів по зайво виплачених сумах по оплаті праці за КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату» в загальній сумі 13806,07 грн. (за вересень-грудень 2007р. - 1056,61 грн., 2008р. - 5219,28 грн., за 2009р. - 3222,69 грн., за 2010р. - 3182,16 грн., січень-червень 2011р. - 1125,33 грн.), чим порушено п. 4 ст. 51 Бюджетного кодексу України, ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України» та абз. 3 п. 29 «Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ».

Внаслідок допущеного порушення Новоазовській РДА завдано матеріальної шкоди (збитків) в розмірі 51 887,53 грн.

На підставі цього акту відповідачем 19.08.2011р. винесено вимогу про усунення порушень, встановлених під час ревізії.

В зв’язку із незгодою з вищезазначеними порушеннями позивачем 19.08.2011р. вих. №26/0777 на адресу відповідача надіслано заперечення до акту ревізії фінансово-господарської діяльності, на яке отриманий висновок від 01.09.2011р. № 05-08-08-15/10186.

Новоазовська райдержадміністрація вважає, що згідно п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» від 12.03.2005р. №179, у складі апарату районних державних адміністрацій, їх самостійних управлінь, відділів та інших структурних підрозділів можуть утворюватись (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу) відділи з чисельністю працівників не менш як 3 одиниці та сектори з чисельністю працівників не менш як 2 одиниці, у зв`язку з чим ця Постанова не визначає мінімальну чисельність працівників структурних підрозділів (наприклад, архівного відділу та відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації тощо), а встановлює критерії для формування відділів та секторів в апараті райдержадміністрації, відділів та секторів у складі управлінь, секторів у відділах райдержадміністрації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2007р. № 996 «Про затвердження рекомендаційних переліків управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій» затверджено рекомендаційний перелік управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрацій та встановлено що відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури, відділ житлово-комунального господарства, відділ охорони здоров’я, архівний відділ та відділ з питань надзвичайних ситуацій є відділами райдержадміністрації, а не відділами апарату райдержадміністрації.

Згідно із типовими положеннями про зазначені структурні підрозділи районної державної адміністрації, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України, граничну чисельність, фонд оплати праці працівників, кошторис та штатний розпис відділів затверджує голова районної державної адміністрації.

Згідно ст. 5 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій». Згідно розпоряджень голови Новоазовської райдержадміністрації від 21.09.2007р. № 706, від 30.01.2008р. № 30, від 07.10.2008р. № 256 «Про упорядкування структури райдержадміністрацій», відділ у справах молоді та спорту, відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури, відділ житлово-комунального господарства, відділ охорони здоров’я, архівний відділ та відділ з питань надзвичайних ситуацій є відділами райдержадміністрації (виконують функції відділів), а не відділами апарату райдержадміністрації та не входять до структури апарату місцевої райдержадміністрації, тобто вказані відділи здійснюють функції, які не притаманні апарату райдержадміністрації та не діють у складі інших підрозділів.

Стаття 42 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» передбачає, що управління, відділи та інші структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій здійснюють керівництво галузями управління, несуть відповідальність за їх розвиток, тобто діють поряд з апаратом місцевої державної адміністрації.

В судовому засіданні представники позивача надали пояснення, аналогічні викладеним в позові, позовні вимоги підтримали і просять задовольнити позов в повному обсязі, скасувавши п. 6.3. та п. 6.4. вимоги від 19.08.2011р. № 05-08-08-15/9619.

Представники відповідача в судовому засіданні заперечували проти позову, надали письмові заперечення і пояснення, в яких зазначили, що у п. 2 Додатку 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2007р. № 996 «Про затвердження рекомендаційних переліків управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій» наведено перелік управлінь, відділів та інших структурних підрозділів, які можуть утворюватись у складі районних державних адміністрацій.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України №179 від 12.03.2005р. встановлено, що у складі апарату райдержадміністрацій, їх самостійних управлінь, відділів та інших структурних підрозділів можуть утворюватися відділи з чисельністю не менш 3 одиниці та сектори з чисельністю працівників не менш як 2 одиниці. В ході ревізії встановлено, що відділи не були створені як самостійні – вони не є юридичними особами, не мають самостійного балансу, реєстраційних рахунків в органах Державного казначейства, печатки, тощо. Наведені відділи створені замість введення посад головних спеціалістів, внаслідок чого їх начальникам зайво нараховані кошти на загальну суму 38081,46 грн. Крім того, райдержадміністрацією зайво нараховані та сплачені 13806,07 грн. внесків до фондів на суму зайво сплаченої заробітної плати. Просять у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, повно, об`єктивно та всебічно дослідивши в судовому засіданні всі обставини справи і оцінивши їх наявними доказами і їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Позивач – Новоазовська районна державна адміністрація (ідентифікаційний код 05420445; 87600, Донецька область, Новоазовський район, м. Новоазовськ, вул. Леніна, 6) зареєстроване Новоазовською районною державною адміністрацією Донецької області 21.05.1997р. як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи.

Відповідач - Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області, відповідно до ст. 7 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», є юридичною особою, має самостійний кошторис, поточні та вкладні (депозитні) рахунки в банках, печатку із зображенням Державного герба України і з своїм найменуванням.

За приписами ст. 2 зазначеного Закону, головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб’єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Відповідачем, КРУ в Донецькій області, проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності Новоазовської районної державної адміністрації за період з 01.09.2007 року по 01.07.2011 року. Результати ревізії відображені у акті № 08-13/027 від 10.08.2011 року.

В ході ревізії серед інших порушень відповідачем встановлено, що у складі Новоазовської РДА, в порушення п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» від 12 березня 2005р. №179, створені: відділ у справах молоді та спорту - штатна чисельність складає 2 особи (начальник відділу та головний спеціаліст); відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури - штатна чисельність складає 2 особи (начальник відділу та головний спеціаліст); відділ житлово-комунального господарства - штатна чисельність складає 2 особи (начальник відділу та головний спеціаліст); відділ охорони здоров’я - штатна чисельність складає 1 особа (начальник відділу); відділ з питань надзвичайних ситуацій - штатна чисельність складає 1 особа (начальник відділу) та архівний відділ - штатна чисельність складає 1 особа (начальник відділу). Також в акті ревізії відповідачем зазначено, що указом Президента України від 03.04.2005р. № 593 «Про вдосконалення структури місцевих державних адміністрацій» з метою підвищення ефективності здійснення місцевими державними адміністраціями своїх повноважень, дано доручення Кабінету Міністрів України затвердити відповідно до частини 3 ст. 5 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» примірні переліки управлінь, відділів та інших структурних підрозділів, які повинні утворюватися у складі місцевих райдержадміністрацій. Додатком 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2007р. №996 «Про затвердження рекомендаційних переліків управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій» затверджено рекомендаційний перелік відділів та інших структурних підрозділів апарату, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів. Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2005р. №179 «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» установлено, що у складі апарату районних державних адміністрацій, їх самостійних управлінь, відділів та інших структурних підрозділів можуть утворюватись (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу) відділи з чисельністю працівників не менш як 3 одиниці та сектори з чисельністю працівників не менш як 2 одиниці. У разі недоцільності утворення у складі апарату місцевих державних адміністрацій, їх управлінь, відділів та інших структурних підрозділів, зазначених в абзацах першому та другому цього пункту, для виконання окремих функцій вводяться посади відповідних спеціалістів. Оскільки законодавчі акти, що передбачають введення до структури райдержадміністрації посад начальника відділу у справах молоді та спорту, відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури, відділу житлово-комунального господарства, відділу охорони здоров’я, відділу з питань надзвичайних ситуацій, архівного відділу без урахування чисельності штатних одиниць відділу відсутні, утворення у складі Новоазовської РДА відділів з чисельністю менш ніж 3 одиниці призвело до встановлення завищених окладів та до проведення зайвих витрат на оплату праці коштів загального фонду за КПКВ 7751010 «Здійснення виконавчої влади у Донецькій області», КЕКВ 1110 «Оплата праці працівників бюджетних установ» в загальній сумі 38081,46 грн. (за вересень - грудень 2007р. - 2918,81 грн., 2008р. - 14417,90 грн., за 2009р. - 8902,47 грн., за 2010р. - 8742,21 грн., січень - червень 2011р. - 3100,07 грн.) та до зайвої сплати внесків до державних цільових фондів по зайво виплачених сумах по оплаті праці за КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату» в загальній сумі 13806,07 грн. (за вересень-грудень 2007р. - 1056,61 грн., 2008р. - 5219,28 грн., за 2009р. - 3222,69 грн., за 2010р. - 3182,16 грн., січень-червень 2011р. - 1125,33 грн.), чим порушено п. 4 ст. 51 Бюджетного кодексу України, ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України» та абз. 3 п. 29 «Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002р. № 228.

Зазначені порушення встановлені шляхом перевірки штатних розписів на відповідність вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2005р. № 179 «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» та особових рахунків працівників установи (стор. 12 акту ревізії).

За результатами ревізії, на підставі п. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» та п.п. 46, 49 «Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006р. № 550, відповідачем 19.08.2011р. винесено вимогу №05-08-08-15/9619, пунктами 6.3. та 6.4. якої зобов`язано позивача внести зміни до структури райдержадміністрації та штатного розпису в частині встановлення посадових окладів відповідно чинного законодавства; стягнути з осіб, винних у безпідставній виплаті заробітної плати, шкоду у порядку та розмірі, встановленому ст. ст. 130-136 Кодексу законів про працю України; здійснити корегування розрахунків з державними цільовими фондами по незаконно виплачених сумах по оплаті праці в сумі 13806,07 грн.

Позивач не погодився із вимогою відповідача від 19.08.2011р. №05-08-08-15/9619 в зазначеній частині та звернувся до суду з вимогою про її скасування в цій частині.

Відповідно до п. 35 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. № 550, результати ревізії оформляються актом, який складається на паперовому носії державною мовою і повинен мати наскрізну нумерацію сторінок.

Згідно з п. 3 цього Порядку, акт ревізії - документ, який складається особами, що проводили ревізію, фіксує факт її проведення та результати.

Якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом контрольно-ревізійної служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об’єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотнього інформування (п. 46 зазначеного Порядку).

Пунктом 7 частини 1 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» встановлено, що контрольно-ревізійні управління в областях мають право пред’являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів.

Відповідно до п. 10 ч.1 зазначеної статті, ті ж органи мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Організацію, повноваження та порядок діяльності місцевих державних адміністрацій визначає Закон України «Про місцеві державні адміністрації».

Відповідно до ст. 5 цього Закону, склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій.

У межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих державних адміністрацій, їх голови визначають структуру місцевих державних адміністрацій.

Частиною 3 статті 5 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» передбачено, що рекомендаційні переліки управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, а також типові положення про них затверджуються Кабінетом Міністрів України.

На виконання вимог зазначеної норми Закону України «Про місцеві державні адміністрації» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 1 серпня 2007 року № 996«Про затвердження рекомендаційних переліків управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій» (додаток 3 до постанови).

Розділом 2 додатку 3 зазначеної постанови КМУ передбачено, що відділ у справах молоді та спорту, відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури, відділ житлово-комунального господарства, відділ охорони здоров’я, відділ з питань надзвичайних ситуацій та архівний відділ є відділами райдержадміністрації, а не віднесені, як вважає відповідач, до структури апарату, яка вказана у розділі 1 цього додатку.

Пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України № 179 від 12.03.2005р. «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій», на порушення якого вказує відповідач, передбачає, що відділи з чисельністю працівників не менш як 3 одиниці можуть утворюватися у складі апарату районних державних адміністрацій, їх самостійних управлінь, відділів та інших структурних підрозділів.

Частина 2 наведеного пункту (який був доповнений нею постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2007 р. № 156) передбачає, що у разі недоцільності утворення у складі апарату місцевих державних адміністрацій, їх управлінь, відділів та інших структурних підрозділів, для виконання окремих функцій вводяться посади відповідних спеціалістів.

Таким чином, обмеження щодо мінімальної кількості працівників встановлюються тільки для відділів, які створюються у складі апарату районних державних адміністрацій, їх самостійних управлінь, відділів та інших структурних підрозділів. Відділ у справах молоді та спорту, відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури, відділ житлово-комунального господарства, відділ охорони здоров’я, відділ з питань надзвичайних ситуацій та архівний відділ не створені у складі наведених підрозділів, а є самостійними відділами (структурними підрозділами) саме у складі райдержадміністрації, у зв`язку з чим суд приходить до висновку, що на них зазначені обмеження не розповсюджуються.

Крім того, відповідно до ст. 44 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», для правового, організаційного, матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності місцевої державної адміністрації, підготовки аналітичних, інформаційних та інших матеріалів, систематичної перевірки виконання актів законодавства та розпоряджень місцевої державної адміністрації, подання методичної та іншої практичної допомоги місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування головою місцевої державної адміністрації утворюється апарат місцевої державної адміністрації в межах виділених бюджетних коштів.

У той самий час стаття 42 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» передбачає, що управління, відділи та інші структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій здійснюють керівництво галузями управління, несуть відповідальність за їх розвиток, тобто діють поряд з апаратом місцевої державної адміністрації.

Розпорядженням голови Новоазовської районної державної адміністрації від 13.03.2003 р. №104 затверджено Положення про архівний відділ Новоазовської районної державної адміністрації, згідно якого архівний відділ Новоазовської районної державної адміністрації є структурним підрозділом районної держадміністрації, що утворюється головою районної держадміністрації, підзвітний і підконтрольний голові держадміністрації та відповідно державному архіву області, Держкомархіву. Відділ є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банку, печатку з зображенням Державного Герба України і своє найменування.

Згідно зі ст. 28 Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», для зберігання документів Національного архівного фонду, що мають місцеве значення, та здійснення управління архівною справою і діловодством на відповідній території у порядку, передбаченому законом, створюються місцеві державні архівні установи. Вони є структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій і у своїй діяльності підзвітні та підконтрольні центральному органу виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства.

Ст. 3 Типового положення про архівний відділ районної, районної у місті Києві і Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2002р. № 1616, встановлює, що основними завданнями відділу є реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території району; координація діяльності органів державної влади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у питаннях архівної справи і діловодства; внесення до Національного архівного фонду архівних документів, що мають місцеве значення, ведення їх обліку, зберігання та використання відомостей, що в них містяться; здійснення контролю за діяльністю архівних установ і служб діловодства, забезпечення додержання законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи.

Як вбачається з матеріалів справи, аналогічні положення містяться у Положенні про архівний відділ Новоазовської районної державної адміністрації, яке затверджене розпорядженням голови Новоазовської районної державної адміністрації №104 від 13.03.2003р.

Таким чином, архівний відділ своїм призначенням має не організаційно-технічне забезпечення поточної діяльності райдержадміністрації, а архівну роботу з документами місцевого значення, що є самостійною функцією.

Також, відповідно до Положення про відділ з питань надзвичайних ситуацій Новоазовської районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 25.04.2007р. № 342, відділ є структурним підрозділом районної державної адміністрації, який створюється головою районної держадміністрації і підпорядковується голові районної держадміністрації та управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Донецької обласної держадміністрації.

Крім того, відділ є органом управління територіальної підсистеми єдиної державної системи з питань запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

Розпорядженням голови Новоазовської районної державної адміністрації від 30.01.2008р. №30 шляхом реорганізації (виділення) з відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства утворений відділ житлово-комунального господарства та відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури.

Згідно Положення про відділ житлово-комунального господарства Новоазовської районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 15.08.2008р. № 425, відділ житлово-комунального господарства районної державної адміністрації є її структурним підрозділом, підзвітним і підконтрольним голові райдержадміністрації та Головному управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

Статтею 3 Типового положення про управління (відділ) житлово-комунального господарства обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.06.2004р. №777, та Положення про відділ житлово-комунального господарства Новоазовської районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 15.08.2008р. № 425, встановлено, що основними завданнями відділу є забезпечення на території області реалізації державної політики у сфері житлово-комунального господарства та міського електротранспорту; аналіз стану житлово-комунального господарства області та підготовка пропозицій до проектів обласного бюджету щодо фінансування регіональних програм розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів, інженерного захисту територій та ліквідації наслідків підтоплення населених пунктів; забезпечення в межах своїх повноважень додержання вимог нормативно-правових актів з питань житлово-комунального господарства; організація виконання державних програм, розроблення і реалізація регіональних програм розвитку житлово-комунального господарства, подання пропозицій до проектів регіональних програм соціально-економічного розвитку області щодо поліпшення комунального обслуговування населення та благоустрою населених пунктів, охорони навколишнього природного середовища, енергозбереження, стану безпеки, умов праці та виробничого середовища; сприяння органам місцевого самоврядування у вирішенні питань організації обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, організаційно-методичного забезпечення діяльності відповідних структурних підрозділів виконавчих органів відповідних рад; координація у межах своєї компетенції діяльності суб'єктів природних монополій; здійснення державного контролю за додержанням правил комунального обслуговування та благоустрою населених пунктів; вирішення інших питань у сфері житлово-комунального господарства відповідно до законодавства.

Положенням про відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 27.05.2008 р. № 258, встановлено, що відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури районної державної адміністрації є її структурним підрозділом, підзвітним і підконтрольним голові адміністрації, управлінню містобудування та архітектури обласної держадміністрації.

Розпорядженням голови Новоазовської районної державної адміністрації від 04.03.2010р. №125 затверджено Положення про відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Новоазовської районної державної адміністрації, згідно якого відділ у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації є структурним підрозділом районної держадміністрації, що утворюється головою районної держадміністрації, та підзвітний і підконтрольний голові районної держадміністрації та управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту обласної держадміністрації.

Згідно Положення про відділ охорони здоров’я Новоазовської районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 28.03.2008р. №139, відділ охорони здоров’я Новоазовської районної державної адміністрації є структурним підрозділом райдержадміністрації, що утворюється головою райдержадміністрації, та є підзвітним і підконтрольним голові райдержадміністрації та управлінню охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Відділ є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатку з зображенням Державного Герба України і своїм найменування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.11.2007р. № 1364 «Про затвердження Типового положення про відділ охорони здоров’я районної державної адміністрації», встановлено, що основними завданнями відділу є забезпечення реалізації державної політики в сфері охорони здоров'я у відповідному районі; здійснення контролю за дотриманням законодавства та державних стандартів в сфері охорони здоров'я; координація діяльності закладів охорони здоров'я незалежно від форми власності та підпорядкування, пов'язаної з наданням лікувально-профілактичної допомоги населенню району.

Як вбачається з матеріалів справи, аналогічні положення містяться у Положенні про відділ охорони здоров’я Новоазовської районної державної адміністрації.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про те, що відділ у справах молоді та спорту, відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури, відділ житлово-комунального господарства, відділ охорони здоров’я, відділ з питань надзвичайних ситуацій та архівний відділ не входять до структури апарату місцевої райдержадміністрації, а виконують самостійні функції відділів Новоазовської райдержадміністрації.

Таким чином, посилання відповідача у акті ревізії та спірній вимозі на п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» від 12.03.2005р. №179 є необґрунтованими, оскільки вказані відділи здійснюють функції, не притаманні апарату райдержадміністрації, та не діють у складі інших підрозділів.

Таким чином, позивач обгрунтовано нараховував та виплачував посадові оклади посадовим особам цих відділів на загальну суму 38081,46 грн. та сплатчував внески до державних цільових фондів у сумі 13806,07 грн.

Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 зазначеного Кодексу, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги про скасування п. 6.3. та п. 6.4. вимоги від 19.08.2011 р. № 05-08-08-15/9619 є обгрунтованими і підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати, понесені позивачем, підлягають стягненню з Державного бюджету України на його користь.

Зважаючи на наведене, керуючись, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Новоазовської районної державної адміністрації до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області про скасування п. 6.3. та п. 6.4. вимоги від 19.08.2011 р. № 05-08-08-15/9619 – задовольнити в повному обсязі.

Скасувати п.п.6.3. та п.п. 6.4. п. 6 вимоги Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області від 19.08.2011р. № 05-08-08-15/9619 «Про усунення порушень, виявлених ревізією».

Присудити з Державного бюджету України на користь Новоазовської районної державної адміністрації понесені витрати у вигляді сплати судового збору в сумі 3 (три) грн. 40 коп.

Повний текст постанови складено і підписано 14.11.2011р., її вступну і резолютивну частини проголошено в судовому засіданні 08.11.2011р. в присутності представників сторін та приєднано до матеріалів справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                       Ушенко С. В.