Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №2-4553/2011
№2/0812/689/2012
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2012 рокум. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючого судді:Холода Р.С.,
при секретарі:Луньовій С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду до відповідача з вищевказаними позовними вимогами.
В обґрунтування своїх вимог представник позивача зазначає, що Управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському районну за заявою відповідача була призначена та надавалася субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, згідно з п. 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою КМУ від 21.10.1995 № 848 (далі Положення). Для призначення субсидії громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці. Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. В результаті проведеної державними соціальними інспекторами перевірки достовірності та повноти інформації, наданої відповідачем, встановлено що заявник в декларації про доходи та майновий стан від 14.10.2010 року не вказав наявність у своїй власності кількох автомобілів ЗІЛ НОМЕР_1, 2001 року випуску; ВАЗ 21063, 1991 року випуску та HONDA CIVIC. Згідно підпункту 4 п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», субсидія не призначається у разі наявності у володінні особи, на яку відкрито особовий рахунок та осіб, які зареєстровані разом з нею у житловому приміщенні більш ніж одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).
Під час подання заяви про призначення субсидії, заявник повинен задекларувати наявність у володінні усіх автомобілів, транспортних засобів (механізмів), але відповідачем це зроблено не було.
У заяві на призначення субсидії відповідач власноруч ставив свій підпис усвідомлюючи, що надання неточних чи неповних відомостей про доходи та майновий стан, тягне за собою відповідальність за законодавством України, та одночасно давав згоду на отримання інформації відносне себе та членів своєї сімї, повязаної з наданням субсидії.
Надання відповідачем при призначенні субсидії недостовірної інформації про доходи та майновий стан призвело до неправомірного призначення субсидії та надміру нарахованих бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії за періоди з 01.10.2010 року по 31.12.2010 року та з 01.01.2011 року по 30.04.2011 року у розмірі 910 гривень 84 копійок.
При виявленні надміру нарахованих та виплачених коштів субсидій, відповідно до Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого спільними наказами Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29.12.1997 року №39/283/90/5, органи праці та соціального захисту населення повідомляють одержувачів житлової субсидії про припинення надання житлової субсидії, необхідність і терміни сплати суми надміру виплачених коштів. У разі неповернення добровільно у встановлені терміни надміру виплачених коштів, подають позовні заяви до суду.
Відповідач був повідомлений управлінням про необхідність повернення надміру нарахованих бюджетних коштів за призначену субсидію, але не сплатив в добровільному порядку надміру виплачені йому кошти. Враховуючи викладене, стягнення зазначеної суми надміру виплачених бюджетних коштів по призначеній житловій субсидії повинно бути здійснено в примусовому порядку.
Представник позивача у судове засідання не зявилася, надала заяву в якій просить розглянути справу у її відсутність та у заочному порядку, позовні вимоги підтримує та просила задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 169, 224-233 ЦПК України, суд вважає можливим, за згодою позивача, розглянути справу у відсутності відповідача та постановити заочне рішення.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Управлінням праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації за заявою ОСОБА_1 надавалася субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Згідно з п.6 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою КМУ від 21.10.1995 року №848 (в редакції Постанови КМУ від 22.09.1997 року №1050 із змінами та доповненнями) субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла наймачу, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.
В результаті проведеної державними соціальними інспекторами перевірка достовірності та повноти інформації, наданої відповідачем, встановлено, що заявник в декларації про доходи від 14.10.2010 року не вказував наявність у своїй власності кількох автомобілів - ЗІЛ НОМЕР_1, 2001 року випуску; ВАЗ 21063, 1991 року випуску та HONDA CIVIC.
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. До сукупного доходу одержувачів допомоги включається нарахована заробітна плата, в тому числі за понаднормову роботу, за роботу в святкові та вихідні дні і роботу за сумісництвом, а також відсоткові надбавки, щорічна винагорода з фонду матеріального заохочення та інші доходи.
У заяві на призначення субсидії відповідач власноруч ставив свій підпис усвідомлюючи, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відповідальність за законодавством України та одночасно давала згоду на отримання інформації відносно себе та членів своєї сім'ї, пов'язаної з наданням субсидії.
Надання відповідачем при призначенні субсидії недостовірної інформації про доходи призвело до надміру нарахованих бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії за період від 01.10.2010 року по 31.12.2010 року та з 01.01.2011 року по 30.04.2011 року у розмірі 910 (дев'ятсот десять) гривень 84 (вісімдесят чотири) копійок.
При виявленні надміру нарахованих та виплачених коштів субсидій відповідно до Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого спільними наказами Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29.12.1997 року №39/283/90/5, органи праці та соціального захисту населення повідомляють рекомендованим листом одержувачів житлової субсидії про припинення надання житлової субсидії, необхідність і терміни сплати штрафу у розмірі суми надміру виплачених коштів.
Відповідач ОСОБА_1 був повідомленим управлінням про необхідність повернення в одинарному розмірі надміру нарахованих бюджетних коштів за призначену субсидію, але не сплатив в добровільному порядку надміру виплачені їй кошти.
Згідно з п.7 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про Державне мито»від 21.01.1993 № 7-93 з наступними змінами та доповненнями, управління звільняється від сплати державного мита.
На підставі викладеного, керуючись Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою КМУ від 21.10.1995 року №848, ст.ст.88, 208, 209, 212-215, 224 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Цивільний позов Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради (р/р 35410037004273 ГУДКУ в Запорізькій області м. Запоріжжя ЄДРПОУ 37573838, МФО 813015) надміру виплачені кошти у вигляді державної допомоги за призначену субсидію в розмірі 910 гривень (девятсот десять) 84 (вісімдесят чотири) копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 214 (двісті чотирнадцять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Р.С. Холод