Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2012 р. № 2а-1946/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
за участю:
секретаря судового засідання Бугари Д.Р.,
представника позивача Лободи Н.В.,
представник відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Міхаелєр та партнери»про стягнення податкового боргу,-
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекції у Франківському районі м. Львова звернулася до суду з вказаним вище адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Міхаелєр та партнери», в якому просить суд стягнути з відповідача суму податкового боргу в розмірі 2551 грн. 00 коп.
Суд, відповідно до ухвали від 28.03.2012 року, в порядку статті 55 КАС України допустив заміну первинного позивача Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова її правонаступником Державною податковою інспекцією у Франківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби.
Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача податкової заборгованості з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства, а також невжиттям відповідачем заходів щодо погашення вказаної вище заборгованості.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві. Додатково пояснив, що податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом є узгодженим, у встановлені строки до бюджету не сплачені. Просить позов задовольнити.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Заяв про розгляд справи без участі уповноваженого представника не подав, а тому суд ухвалив розглядати справу без участі уповноваженого представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити, з наступних підстав.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Міхаелєр та партнери», код ЄДРПОУ 34355063, що знаходиться за адресою: 79000, м. Львів, вул. Тургенєва, 72, зареєстроване як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, та взяте на облік як платник податків в ДПІ у Франківському районі м. Львова з 28.04.2006 року за № 25142/29-207, що підтверджується довідкою ДПІ у Франківському районі м. Львова про взяття на облік платника податків від 13.02.2012 року № 6 (форма № 4-ОПП).
Як вбачається з матеріалів справи податковий борг відповідача складається з податку на додану вартість та з податку прибуток, що підтверджується довідкою ДПІ у Франківському районі м. Львова б/н, б/д, про суми податкового боргу платника податків (з врахуванням сум пені, нарахованої на суми несплаченого податкового боргу та розстрочених/відстрочених сум) станом на 23.02.2012 року.
Cудом також встановлено, що податковий борг ТзОВ «Міхалєр та партнери»складають штрафи і фінансові санкції, визначені ДПІ у Франківському районі м Львова у зв'язку з порушенням підприємством пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181, про що податковим органом складено наступні акти про порушення податкового законодавства та винесено податкові повідомлення-рішення:
-акт №1576/15-2/34355063 від 06.05.2010р. з питань неподання податкової звітності з ПДВ за січень 2010р., лютий 2010р. березень 2010р.;
-податкове повідомлення-рішення №00038915.30/0 від 20.05.2010р., яким визначено підприємству податкове зобов'язання у розмірі 510 грн. 00 коп.;
-акт №3256/15-2/34355063 від 09.07.2010р., з питань неподання податкової звітності з ПДВ за квітень 2010р. та травень 2010р.;
-податкове повідомлення-рішення №0005601530/0 від 23.07.2010р., яким визначено підприємству податкове зобов'язання в розмірі 340 грн. 00 коп.
-акт №3670/15-2/34355063 від 11.08.2010р., з питань неподання податкової звітності з ПДВ за червень 2010р.;
-податкове повідомлення-рішення №0006961530/0 від 17.08.2010р. яким визначено підприємству податкове зобов'язання в розмірі 170 грн. 00 коп.
-акт №4325/15-2/34355063 від 20.09.2010р., з питань неподання податкової звітності з ПДВ за липень 2010р.;
-податкове повідомлення-рішення №0009261530/0 від 11.10.2010р., яким визначено підприємству податкове зобов'язання у розмірі 170 грн. 00 коп.
-акт №5845/15-2/34355063 від 07.12.2010р.. з питань неповернення свідоцтва податковому органу згідно з актом про анулювання реєстрації платника ПДВ від 14.09.2010р. №544.
-податкове повідомлення-рішення № 0011971530/0 від 16.12.2010р., яким визначено податкове зобов'язання в розмірі 170,00 грн.
-акт №5589/15-2/34355063 від 09.11.2010р., з питань неподання податкової звітності за серпень 2010р., вересень 2010р.
-податкове повідомлення-рішення №0011161530/0 від 19.11.2010р.. яким визначено підприємству податкове зобов'язання в розмірі 340,00 грн.
Податковий борг підприємства по вказаному платежу становить 1700 грн. 00 коп.
Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалися.
Судом встановлено, що податковий борг ТзОВ «Міхаелєр та партнери» по податку на прибуток (далі - ПнП) складають фінансові санкції, визначені ДПІ у Франківському районі м. Львова у зв'язку з порушенням підприємством пп. 4.1.4 н.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 12.2000 № 2181, Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 №334 94-ВР, розділу ІІ Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI, про що податковим органом складено акти про порушення податкового законодавства та винесено податкові повідомлення-рішення:
-акт №3102/15-1/34355063 від 25.06.2010р. з питань неподання податкової звітності з ПнП за 9 місяців 2008 року;
-податкове повідомлення-рішення №0008621510/0 від 23.07.2010р., яким визначено підприємству податкове зобов'язання в розмірі 170 грн. 00 коп.
-акт №4432/15-1/34355063 від 22.09.2010р. з питань неподання податкової звітності з ПнП за 2009р., І квартал 2010р., І півріччя 2010р.;
- податкове повідомлення-рішення №0013371510/0 від 27.10.2010р.. яким визначено податкове зобов'язання в розмірі 510 грн. 00 коп.;
-акт №6310/15-1/34355063 від 30.12.2010р. з питань неподання податкової звітності за 9 місяців 2010р.
-податкове повідомлення-рішення №0021391510/0 від 31.12.2010р., яким визначено податкове зобов'язання в розмірі 170,00 грн.
-акт №2116/15-1/34355063 від 04.10.2010р. з питань неподання податкової звітності 2010р.
-податкове повідомлення-рішення №0007171510 від 05.10.2011р., яким визначено податкове зобов'язання в розмірі 1 грн. 00 коп.
Податковий борг підприємства по вказаному платежу становить 851 грн. 00 коп.
Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалися.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобовязані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи і подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості субєкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Як вбачається з положень п.п. 41.1, 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень є органами стягнення.
Відповідно до ст. 54 Податкового кодексу України податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, а податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 вказаного Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму
грошового зобовязання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
На виконання п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, яка зазначає про те, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкову вимогу, ДПІ у Франківському районі м. Львова, на адресу відповідача направлялась перша податкова вимога форми від 25.06.2010 року № 1/998 та друга податкова вимога від 18.08.2010 року № 2/1292. Проте, податкові вимоги залишились без задоволення, борг відповідачем не сплачено.
Таким чином, суд дійшов висновку, що сума податкового боргу відповідача є узгодженою та становить 1700 грн. 00 коп. (ПДВ) + 851 грн. 00 коп. (податок на прибуток) = 2551 грн. 00 коп.
Враховуючи наведене вище, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, а з відповідача слід стягнути на користь бюджету суму податкового боргу у розмірі 2551 грн. 00 коп.
Керуючись наведеним вище та ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Міхаелєр та партнери» (код ЄДРПОУ 34355063) на користь бюджету суму податкового боргу в розмірі 2551 грн. 00 коп. (дві тисячі пятсот пятдесят одна гривня).
3. Судові витрати відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню зі сторін не підлягають.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 30 березня 2012 року.
Суддя Гулик А.Г.