Постанова № 22373414, 15.03.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2012
Номер справи
2а-14616/11/1370
Номер документу
22373414
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 березня 2012 р. № 2а-14616/11/1370

Львівський обласний центр зайнятості

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.,

при секретарі Макар Г.В.

за участю:

представника позивача Мочурад І.І.

представників відповідача Хомяк Н.М.

представника третьої особи Квасниці М.Р.

розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Львівського обласного центру зайнятості до Дошкільного навчального закладу №13 м. Самбора, третя особа - Відділ освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради про стягнення штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Львівський обласний центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до Дошкільного навчального закладу №13 м. Самбора, третя особа - Відділ освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради про стягнення штрафних санкцій в сумі 9224,96 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідачем в порушення вимог до п.5 ст.20 Закону України “Про зайнятість населення” після вивільнення працівника, не повідомлено в письмовій формі державну службу зайнятості щодо очікуваного та фактичного вивільнення працівника. У звязку із наведеним просить стягнути з відповідача штраф у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника, який становить 9224,96 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просить його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав повністю.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Львівський обласний центр зайнятості (надалі Львівський ОЦЗ) є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, який, відповідно п.п. ф п. 4, п.п. л п. 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого Кабінетом Міністрів України УРСР від 24.06.1991 року № 47 здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установи і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”має право стягувати штрафи з підприємств, установ і організацій усіх форм власності у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, передбаченого п. 5 ст. 20 цього Закону.

Як вбачається з матеріалів справи 25.10.2011 року Львівським обласним центром зайнятості було проведено перевірку щодо дотримання вимог чинного законодавства про зайнятість населення Дошкільним навчальним закладом №13 м. Самбора. За результатами перевірки складено акт № 126 від 25.10.2011 року, яким встановлено, порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” в частині подання інформації про фактичне вивільнення ОСОБА_4 Інформація за формою № 4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" була подана до Самбірського міськрайонного центру зайнятості 01.07.2011, фактично вивільнено 31.08.2011, тобто до спливу двомісячного строку. Порушення вимог п. 4 ст. 20 цього Закону, а саме подання інформації не в повному обсязі про наявність вільних робочих місць (форма 3-ПН) та про прийнятих працівників (форма 5-ПН) до державного центру зайнятості.

Пункт 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” передбачає, що при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів (форма 4-ПН).

На підставі акта № 126 від 25.10.2011 Львівським обласним центром зайнятості винесено припис від 25.10.2011 року № 126 про стягнення штрафних фінансових санкцій згідно із п. 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” у розмірі річної заробітної плати ОСОБА_4 та надано місячний термін для інформування про вжиті заходи щодо його виконання.

Річна заробітна плата ОСОБА_4, відповідно до виданої Відділом освіти Виконавчого комітету Самбірської міської ради від 25.10.2011 року довідки становить 9224, 96 грн.

Згідно з приписом норми п.п. ф п. 4 Положення про державну службу зайнятості вбачається, що державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Вживає заходів до запобігання незаконному використанню робочої сили.

Відповідно до п.п. л п. 8 зазначеного вище Положення державна служба має право стягнути відповідно до Закону “Про зайнятість населення”штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників.

31.10.2011 року Львівським обласним центром зайнятості була виставлена вимога №13-3645/0-11, у якій зазначено, що у місячний термін після отримання вимоги необхідно сплатити в добровільному порядку штраф у розмірі 9224,96. Вказана вимога була залишена відповідачем без задоволення, штраф відповідачем не сплачено.

З урахуванням викладеного, та беручи до уваги те, що суми штрафних санкцій відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, позов визнав повністю, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 71, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Дошкільного навчального закладу №13 м. Самбора на користь Львівського обласного центру зайнятості штраф у розмірі 9224, 96 грн. на рахунок Самбірського міськрайонного центру зайнятості 37175975900016, банк одержувача Головне управління державного казначейства у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 25263002, надходження від застосування штрафних санкцій, код платежу 50040500.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяР. Брильовський

повний текст постанови виготовлено 20.03.2012 р.