ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
_________________
І м е н е м У к р а ї н и
РІШЕННЯ
29 березня 2012 р. Справа 12/18/2012/5003
за позовом: Хмільницької міської ради (22000, Вінницька обл., м. Хмільник, вул. Столярчука, 10, код ЄДРПОУ 04051247)
до: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент. код НОМЕР_1)
до: Відділу Держкомзему у м. Хмільнику (22000, Вінницька обл., м. Хмільник, вул. Столярчука, 10)
про спонукання укласти договір в редакції позивача та його реєстрацію.
Головуючий суддя Кожухар М.С.
Cекретар судового засідання Матущак О.В.
Представники
позивача: не з"явився
1-го відповідача : не з"явився
2-го відповідача : ОСОБА_2 - за дорученням
ВСТАНОВИВ :
Хмільницька міська рада Вінницької області звернулась до господарського суду Вінницької області з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому просила суд: визнати укладеним між Хмільницькою міською радою та ФОП ОСОБА_1 договір оренди землі в редакції позивача; зобов'язати відділ Держкомзему у м. Хмільнику зареєструвати договір оренди землі в редакції Хмільницької міської ради.
Позовні вимоги мотивовано наступним.
24.11.2011 року рішенням 16 сесії Хмільницької міської ради 6 скликання «Про надання ФОП ОСОБА_1 в оренду земельної ділянки по вул. АДРЕСА_2, №НОМЕР_2, №НОМЕР_3, №НОМЕР_4, №НОМЕР_5»визначено: п.2. «Надати в користування на умовах оренди ФОП ОСОБА_1 земельну ділянку у м. Хмільник, вул. АДРЕСА_2, №НОМЕР_2, №НОМЕР_3, №НОМЕР_4 №НОМЕР_5 площею 0,08058 га. За основним цільовим призначенням земельну ділянку віднести до земель сільськогосподарського призначення; п. 3. Укласти з фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 договір оренди землі терміном до 01.11.2016 року; п. 4. Встановити орендну плату в розмірі 16 953 грн. 59 коп. щорічно яка підлягає щорічній індексації відповідно до коефіцієнту індексації, розрахованого центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Відповідно п.5 прийнятого рішення ФОП ОСОБА_1 було зобов'язано протягом двох місяців з дати прийняття рішення укласти договір оренди землі з Хмільницькою міською радою, здійснивши його державну реєстрацію та надати один примірник Хмільницькій міській раді.
Прийняте рішення не оскаржено та є чинними.
На теперішній час розпорядником земель на території міста Хмільника є Хмільницька міська рада.
Відповідачем використовується земельна ділянка площею 0,8058 га, розташована за адресою: АДРЕСА_2, №НОМЕР_2, №НОМЕР_3, №НОМЕР_4, №НОМЕР_5 НОМЕР_5 без оформлення правовстановлюючих документів, якими, у відповідності до положень діючого законодавства України, у даному випадку повинен бути договір оренди земельної ділянки, укладений з Хмільницькою міською радою.
Вимоги рішень Хмільницької міської ради не виконані, договір оренди земельної ділянки не укладено у встановленому порядку не зареєстровано.
07.12.2011 року відповідачу було надіслано пропозиції, щодо укладання договору оренди та проект відповідного договору.
Незважаючи на факт існування рішення Хмільницької міської ради, відповідач відмовляється підписати запропонований позивачем проект договору оренди, не пропонуючи при цьому для підписання свій проект договору.
Законодавчо визначено, що підставою для сплати орендної плати за користування земельною ділянкою є договір, яким земельну ділянку надано у користування.
У зв'язку з відсутністю укладеного договору міському бюджету завдаються збитки внаслідок ненадходження в повному обсязі коштів до міського бюджету.
Ухвалою суду від 03.02.2012 р. порушено провадження у даній справі з призначенням судового засідання на 06.03.2012 р.
В судовому засіданні 06.03.2012р. представник позивача підтримав подану 27.02.2012р. заяву про зміну предмету позову, де просить спонукати Фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 укласти договір в редакції позивача та зареєструвати його у встановленому законодавством порядку.
Дана заява прийнята судом на підставі ст.22 ГПК України.
Ухвалою суду від 06.03.2012р. розгляд справи відкладено на 29.03.2012р., в зв"язку з ненаданням сторонами витребуваних судом документів.
В судове засідання 29.03.2012 р. з"явився представник 2-го відповідача, який проти задоволення позовних вимог заперечив, з підстав викладених у відзиві на позов.
Позивач та 1-й відповідач правом участі в судовому засіданні не скористались, відзиву та витребуваних судом документів не надали.
Про дату, місце та час слухання справи повідомлені належним чином - ухвалою суду від 06.03.2012р., позивач також через представника під розписку в судовому засіданні 06.03.2012 р.
Від представника позивача ОСОБА_4 27.03.2012 р. надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, у зв"язку з проведенням 29.03.2012 р. сесії Хмільницької міської ради.
Представник 2-го відповідача проти даного клопотання не заперечив.
Разом з тим, клопотання представника позивача задоволенню не підлягає, оскільки наведені у ньому обставини не є підставою для відкладення розгляду справи, позивач не був позбавлений права і можливості направити в судове засідання іншого, крім ОСОБА_4 представника. Крім того, відкладення розгляду справи в межах передбаченого законодавством строку неможливе, а клопотання про продовження цього строку на пиідставі ч. 3 ст. 69 ГПК України сторонами не подано.
З урахуванням цього, суд відмовив у задоволенні клопотання позивача та розглянув справу за наявними матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
Представник 2-го відповідача надав письмове пояснення б/н від 29.03.2012р., в якому зазначив, що технічна документація із землеустрою на земельну ділянку площею 0,8058 га, що посвідчує право оренди на ФОП ОСОБА_1 у м. Хмільнику по вул. АДРЕСА_2 № НОМЕР_2, № НОМЕР_6, № НОМЕР_4, № НОМЕР_5, на розгляд відділу Держкомзему у м. Хмільнику Вінницької обл. не надавалась і відділом, відповідно, не погоджувалась.
Заслухавши надані в судовому засіданні пояснення представника 2-го відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
27.01.2011р. Хмільницька міська рада (5 сесія 6 скликання) прийняла рішення № 88 «Про розгляд заяви ОСОБА_1 від 16.12.2010р. про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою по вул. АДРЕСА_2, НОМЕР_5», яким вирішено, у відповідності до вимог ст.ст. 253, 26, 35, 55, 56, 120 ЗУ «Про землеустрій» надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування на земельні ділянки на яких знаходиться власне нерухоме майно, за рахунок земель запасу міста.
Також даним рішенням відповідача зобов»язано забезпечити виготовлення та подання на затвердження міською радою технічної документації в чотирьох місячний термін з моменту прийняття даного рішення.
24.11.2011 року Хмільницькою міською радою (16 сесія 6 скликання) прийнято рішення № 373 «Про надання ФОП ОСОБА_1 в оренду земельної ділянки по вул. АДРЕСА_2, №НОМЕР_2, №НОМЕР_3, №НОМЕР_4, №НОМЕР_5», яким вирішено:
1. Затвердити технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди земельної ділянки ФОП ОСОБА_1 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва по вул. АДРЕСА_2, № НОМЕР_2, № НОМЕР_4, № НОМЕР_5 в м. Хмільник, Вінницька області.
2. Надати в користування на умовах оренди ФОП ОСОБА_1 земельну ділянку у м. Хмільник, вул. АДРЕСА_2, № НОМЕР_2, № НОМЕР_3, № НОМЕР_4, № НОМЕР_5 площею 0,8058 га. За основним цільовим призначенням земельну ділянку віднести до земель сільськогосподарських підприємств.
3. Укласти з ФОП ОСОБА_1 договір оренди землі терміном до 01.11.2016 року.
4. Встановити орендну плату в розмірі 16953 гри. 59 коп. щорічно, яка підлягає щорічній індексації відповідно до коефіцієнту індексації, розрахованого центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
5. Зобов'язати ФОП ОСОБА_1 протягом двох місяців з дати прийняття цього рішення.
5.1. Замовити винесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість).
5.2. Укласти договірз Хмільницькою міською радою, здійснивши його державну реєстрацію, та надати один примірник Хмільницькій міській раді.
5.3. Розробити проект озеленення та благоустрою земельної ділянки (включаючи прилеглу територію).
5.4. Укласти договір на вивіз сміття з КП «Хмільниккомунсервіс», надавши копію договору до Хмільницької міської ради.
6.Попередити землекористувача ФОП ОСОБА_1 про необхідність:
6.1. Дотримання правил благоустрою м. Хмільника.
6.2. Виконання своїх обов'язків відповідно до вимог ст. 96 Земельного кодексу України та про те, що право користування земельною ділянкою може бути припинено відповідно до вимог статей 141 та 143 Земельного кодексу України.
6.3. У разі зміни землекористувача у зв'язку з придбанням або відчуженням будівель та споруд протягом місяця звернутися до міської ради для внесення відповідних змін до документів на землекористування.
6.4. Безперешкодно надавати представникам комунальних підприємств, служб, а також інших підприємств доступ до земельних ділянок для здійснення обслуговування та ремонту мереж, які знаходяться в їхньому віданні та розташовані в межах орендованої земельної ділянки.
7. Доручити сектору з питань регулювання земельних відносин протягом десяти днів з моменту прийняття цього рішення видати заявнику чи особі, яка діє від його імені, рішення та проект договору оренди землі під підпис або направити листом з повідомленням.
8. Відділу Держкомзему у м. Хмільнику /ОСОБА_5/ внести відповідні зміни до земельно - кадастрової документації.
9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань комплексного розвитку міста, регулювання комунальної власності і земельних відносин міської ради /голова комісії Подольський Л.І./
На виконання рішення Хмільницької міської ради, позивач направив відповідачу пропозицію по укладанню договору оренди земельної ділянки № 02-12/1531 від 07.12.2011р., в якій запропонував останньому добровільно протягом 20 днів з дня отримання даної вимоги укласти договір оренди земельної ділянки з Хмільницької міською радою шляхом підписання договору оренди земельної ділянки та провести у встановленому законодавством порядку державну реєстрацію підписаного договору.
Приватне проектно-вишукувальне підприємство «Еководземпроект», на замовлення ФОП ОСОБА_1 виготовило технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди на три земельні ділянки громадянину ОСОБА_1 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
01.06.2011р. Управлінням містобудуввання та архітектури Виконавчого комітету Хмільницької міської ради складено висновок № 349 про сервітути та наявні обмеження на використання земельної ділянки з повідомленням про те, що наявні обмеження та обтяження містобудівельного характеру використання земельних ділянок не виявлені, при умові дотримання санітарних вимог щодо існуючої житлової забудови.
Наведене стверджується матеріалами справи.
Заслухавши пояснення , дослідивши і оцінивши докази по справі, суд дійшов такого висновку.
Відповідно ч.3 ст. 1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізовує повноваження, делеговані їй відповідною радою.
Згідно з ч.2 ст. 151 Господарського кодексу України порядок надання у користування природних ресурсів громадянам і юридичним особам для здійснення господарської діяльності встановлюється земельним, водним, лісовим та іншим спеціальним законодавством.
Статтею 18 Земельного кодексу далі ЗК України, визначено, що до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об'єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Категорії земель України мають особливий правовий режим. Україна за межами її території може мати на праві державної власності земельні ділянки, правовий режим яких визначається законодавством відповідної країни.
Відповідно до ст. 19 ЗК України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:
а) землі сільськогосподарського призначення;
б) землі житлової та громадської забудови;
в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;
г) землі оздоровчого призначення;
ґ) землі рекреаційного призначення;
д) землі історико-культурного призначення;
е) землі лісогосподарського призначення;
є) землі водного фонду;
ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадян чи юридичних осіб, можуть перебувати у запасі (ч. 2 ст. 19 ЗК України).
Відповідно до п. 1 ст. 123 ЗК України, надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: зміни цільового призначення земельних ділянок відповідно до закону; надання у користування земельних ділянок, межі яких не встановлені в натурі (на місцевості).
Надання у користування земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Статтею 20 ЗУ «Про землеустрій», визначено, що землеустрій проводиться в обов'язковому порядку на землях усіх категорій незалежно від форми власності в разі: а) розробки документації із землеустрою щодо організації раціонального використання та охорони земель; б) встановлення та зміни меж об'єктів землеустрою, у тому числі визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України; в) надання, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок; г) встановлення в натурі (на місцевості) меж земель, обмежених у використанні і обмежених (обтяжених) правами інших осіб (земельні сервітути); ґ) організації нових і впорядкування існуючих об'єктів землеустрою; д) виявлення порушених земель і земель, що зазнають впливу негативних процесів, та проведення заходів щодо їх відновлення чи консервації, рекультивації порушених земель, землювання малопродуктивних угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, ущільнення, забруднення промисловими відходами, радіоактивними і хімічними речовинами та інших видів деградації, консервації деградованих і малопродуктивних земель.
Заходи, передбачені затвердженою в установленому порядку документацією із землеустрою, є обов'язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, власниками землі, землекористувачами, у тому числі орендарями.
Відповідно до ст. 25 ЗУ «Про землеустрій», документація із землеустрою розробляється у вигляді програм, схем, проектів, спеціальних тематичних карт, атласів, технічної документації.
Види документації із землеустрою: а) загальнодержавні й регіональні (республіканські) програми використання та охорони земель; б) схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень; в) проекти землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень; г) проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення; ґ) проекти землеустрою щодо формування земель комунальної власності територіальних громад і проекти розмежування земель державної та комунальної власності населених пунктів; д) проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок; е) проекти землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань; є) проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь; ж) проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів; з) робочі проекти землеустрою щодо рекультивації порушених земель, землювання малопродуктивних угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами, покращання сільськогосподарських земель, підвищення родючості ґрунтів (далі - робочі проекти землеустрою); и) технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); і) технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку.
Згідно зі ст. 56 ЗУ «Про землеустрій», технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, крім поділу та об'єднання земельних ділянок, включає: а) пояснювальну записку; б) технічне завдання на складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку; в) копії заяв фізичних або клопотання юридичних осіб; г) матеріали польових геодезичних робіт і план земельної ділянки, складений за результатами кадастрової зйомки; ґ) рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди; д) акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання; е) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності; є) кадастровий план земельної ділянки; ж) перелік обмежень прав на земельну ділянку і наявні земельні сервітути.
Технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, право користування земельною ділянкою, при поділі чи об'єднанні земельних ділянок включає: а) пояснювальну записку; б) технічне завдання на складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, затверджене замовником документації; в) копії документів, що посвідчують право на земельні ділянки; г) плани земельних ділянок, які об'єднуються в одну земельну ділянку, або частини земельної ділянки, яка виділяється в окрему земельну ділянку; ґ) матеріали польових геодезичних робіт; д) акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання при поділі земельної ділянки по межі поділу; е) перелік обмежень прав на земельну ділянку і наявні земельні сервітути; є) нотаріально посвідчена згода на поділ чи об'єднання земельної ділянки заставодержателів, користувачів земельної ділянки (у разі знаходження земельної ділянки в заставі, користуванні); ж) згоду власника земельної ділянки (а щодо земель державної власності - органу, згідно з його повноваженнями здійснювати розпорядження земельною ділянкою) на поділ чи об'єднання земельних ділянок землекористувачем (крім випадків поділу земельної ділянки у зв'язку з набуттям права власності на житловий будинок, розташований на ній).
Відповідно до статті 186-1 для розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, в районах та містах обласного значення, містах Києві та Севастополі функціонують постійно діючі комісії. До повноважень Комісії належить забезпечення погодження документації із землеустрою відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
До складу Комісії входять уповноважені представники районного (міського) органу земельних ресурсів, містобудування та архітектури, природоохоронного та санітарно-епідеміологічного органу, органу охорони культурної спадщини.
Документація із землеустрою, погоджена Комісією, вважається такою, що погоджена органами, представники яких входять до її складу.
Як вбачається з матеріалів справи, технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди на чотири земельні ділянки громадянину ОСОБА_1 для ведення сільськогосподарського виробництва не погоджена відповідною комісією або визначеними законодавстівом органами. Зокрема, відсутні погодження органу Держкомзему, природоохоронного та санітарно-епідеміологічного органу.
Статтею 211 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства зокрема за укладення угод з порушенням земельного законодавства.
Відповідно до статті 15 Закону України "Про оренду землі" (із змінами у редакції Закону N 3613-VI від 07.07.2011 р.) , істотною умовою договору оренди землі зокрема є об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки).
Згідно з ч. 1 ст. 638 Цивільного кодексу України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Як вбачається із запропонованого позивачем проекту договору оренди, у ньому відсутні дані про кадастровий номер земельної ділянки. Крім того, у ньому йдеться про одну земельну ділянку, у той час як технічна документація стосується чотирьох земельних ділянок. Тобто зміст проекту договору не відповідає доданій до нього технічній документації із землеустрою.
Окрім того, в проекті договору оренди землі (редакція позивача) в п. 16. визначено цільове призначення земельної ділянки землі сільськогосподарських підприємств, яке не передбачене нормами ст. 19 Земельного кодексу України.
Відповідно до ст. ст. 4-3, 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 43 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Враховуючи вищевикладене в його сукупності, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову, оскільки укладення договору без погодження документів із землеустрою не відповідає вимогам законодавства, запропонована позивачем редакція договору не містить усіх суттєвих умов договору оренди землі та не відповідає змісту документів тезнічної документації із землеустрою.
Також суд виходить з того, що Держкомзем у м. Хмільнику не є стороною договору оренди землі, а відтак не може бути відповідачем за вимогами про спонукання укласти такий договір оренди.
Судові витрати, за таких обставин, покладаються на позивача відповідно до ст. 49 ГПК України.
Першим відповідачем не виконано викладені в ухвалах суду від 03.02.2012 р. та від 06.03.2012 р. вимоги щодо надання усіх необхідних для вирішення спору доказів по справі та забезпечення явки в судові засідання повноважного представника без пояснення причин, що вказує на їх неповажність. Це призвело до збільшення строку та значного ускладнення розгляду справи і, відповідно, збільшення державних затрат на судовий процес.
З урахуванням цього, суд вважає, що за ухилення від вчинення дій, покладених судом, з першого відповідача слід стягнути до державного бюджету по 700,00 грн. штрафу на підставі п.5 ст. 83 ГПК України.
Також під час розгляду справи судом встановлено порушення законодавства та недоліки у роботі Хмільницької міської ради і Хмільницького районного структурного підрозділу Комунального підприємства "Вінницьке обласне об"єднане бюро технічної інвентаризації", що є прідставою для направлення на їх адресу окремих ухвал відповідно до ст. 90 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 4-3,33, 43, 82, 83 (п. 5), 84, 90, 115, 116 ГПК України, -
ВИРІШИВ :
1. В позові відмовити.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) до Державного бюджету України 700 грн. штрафу за ухилення від вчинення дій, покладених судом на сторону.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
4. Направити окремі ухвали стосовно Хмільницької міської ради та Хмільницького районного структурного підрозділу Комунального підприємства "Вінницьке обласне об"єднане бюро технічної інвентаризації".
Суддя Кожухар М.С.
Повний текст рішення суду оформлено і підписано відповідно до вимог ст.84 ГПК України 03 квітня 2012 р.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу - Хмільницькій міській раді (22000, Вінницька обл., м. Хмільник, вул. Столярчука, 10)
3 - 1-му відповідачу - ФОП ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)