Постанова № 22339903, 20.03.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2012
Номер справи
2а/0570/2559/2012
Номер документу
22339903
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 березня 2012 р. справа № 2а/0570/2559/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10-20

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді

при секретаріКусти Ю.Ф.

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., при секретарі судового засідання Кусти Ю.Ф., розглянувши у відкритому судовому засіданні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом заступника прокурора Донецької області прокурор м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» м. Донецьк

до відповідача: Колективного підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 6» м. Костянтинівка

про: стягнення суми штрафу в розмірі 5100 грн. за Постановою № 02/15-05-214 від 13.09.2011 року

за участю

представників сторін:

прокурор: Ноздрьов С.В.

від позивача: ОСОБА_1 за довір.

від відповідача: ОСОБА_2 дир.

Заступник прокурора Донецької області прокурор м. Донецька звернувся до суду в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» м. Донецьк з позовом до Колективного підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 6» м. Костянтинівка про стягнення суми штрафу в розмірі 5100 грн. за Постановою № 02/15-05-214 від 13.09.2011 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 06 вересня 2011 року Державним інспектором з енергетичного нагляду на Колективному підприємстві Житлово-експлуатаційна контора № 6» проведено перевірку виконання припису Краматорського відділення ІДЕН у Донецькій області № 02/15-03-094 від 18 травня 2011 року про усунення порушень законодавства про теплопостачання. 13 вересня 2011 року прийнято Постанову № 02/15-05-214 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 5100 грн., в звязку з невиконанням Припису № 02/15-03-094 від 18 травня 2011 року.

Вищевказана сума штрафу не сплачена відповідачем у строк передбачений законодавством, в звязку з чим позивач просить стягнути зазначену суму заборгованості у судовому порядку.

Прокурор у судовому засіданні адміністративний позов підтримав, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні визнала позовні вимоги у повному обсязі, про що надала відповідну заяву.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представників позивача та відповідача, суд ВСТАНОВИВ

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України “Про електроенергетику” здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству енергетики та вугільної промисловості України в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням “Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України за № 929 від 07.08.1996 року, та діє у складі державного підприємства “Національна енергетична компанія Укренерго” та його територіальних структурних підрозділів.

Головною метою діяльності Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” є забезпечення цілісності обєднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій з найменшими витратами для країни, а до основних напрямків діяльності здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України “Про електроенергетику” та Положення “Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії”.

Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на субєктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок та теплових мереж.

Відповідно до ст. 5 Закону України “Про електроенергетику” до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації обєктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Частиною 1 статті 9 зазначеного Закону передбачено, що державний нагляд в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади з державного енергетичного нагляду.

Відповідно до ч. 5 ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” центральний орган виконавчої влади з державного енергетичного нагляду під час здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) має право, зокрема, застосовувати в установленому порядку санкції до субєктів господарювання за правопорушення в електроенергетиці.

Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора № 6» м. Костянтинівка діє на підставі статуту, та внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Приписом державного інспектора з енергетичного нагляду Краматорського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донецькій області ОСОБА_3 № 02/15-03-094 від 18.05.2011 року, на підставі статті 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, статті 14 Закону України “Про теплопостачання” відповідача зобовязано вчинити певні дії.

Припис № 02/15-03-094 від 18.05.2011 року отримано уповноваженою особою відповідача 19.05.2011 року, що підтверджується відповідною відміткою у тексті Припису.

06.09.2011 року Краматорським відділенням ІДЕН у Донецькій області проведено перевірку виконання субєктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державною енергетичного нагляду, а саме: Припис № 02/15-03-094 від 18.05.2011 року, за наслідками якої складено Акт № 02/15-03-009 від 06.09.2011 року.

Зазначеним Актом встановлено невиконання вимог Припису № 02/15-03-094 від 18.05.2011 року, а саме пунктів 3, 4, 5. Акт перевірки № 02/15-03-009 від 06.09.2011 року отримано уповноваженою особою відповідача, що підтверджується відповідною відміткою у тексті Акту.

На підставі зазначеного Акту перевірки прийнято Постанову № 02/15-05-214 від 13 вересня 2011 року, якою на КП «Житлово-експлуатаційна контора № 6» накладено штрафу у розмірі 5100 грн. за не виконання Припису № 02/15-03-094 від 18.05.2011 року, а саме пунктів 3, 4, 5. Зазначена Постанова отримана уповноваженою особою відповідача 23.09.2011 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до п. 5 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на субєктів господарської діяльності штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення штрафи у розмірі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 31 Закону України “Про теплопостачання” субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 15 днів з моменту отримання постанови про його накладення, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

На теперішній час сума штрафу відповідачем не сплачена, доказів оскарження у судовому порядку Постанови про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання № 02/15-05-214 від 13 вересня 2011 року суду не надано.

Представником відповідача у судовому засіданні надано заяву відповідно до якої відповідач визнає позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову (ст. 112).

На підставі викладеного позовні вимоги заступника прокурора Донецької області прокурор м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» м. Донецьк до Колективного підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 6» м. Костянтинівка про стягнення суми штрафу в розмірі 5100 грн. за Постановою № 02/15-05-214 від 13.09.2011 року підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов заступника прокурора Донецької області прокурор м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» м. Донецьк до Колективного підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 6» м. Костянтинівка про стягнення суми штрафу в розмірі 5100 грн. за Постановою № 02/15-05-214 від 13.09.2011 року, задовольнити.

Стягнути з Колективного підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 6» (85108, Донецьк область, м. Костянтинівка, пр. Ломоносова, 101 А, р/р 26007000120043 в ПАО «Укрсоцбанк», МФО 300023, ЄДРПОУ 23190411) до державного бюджету суму штрафу у розмірі 5100 грн.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 20 березня 2012 року.

Повний текст постанови складено та підписано 26 березня 2012 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Олішевська B.В.