Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 грудня 2011 р. справа № 2а/0570/21740/2011
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Словянської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до приватного підприємства «ПКФ «Славсервіс» про стягнення за рахунок готівки та з рахунків у банках, що обслуговують приватне підприємство «ПКФ «Славсервіс» заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 992,90 грн. та комунального податку у розмірі 1591,36 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Словянська обєднана державна податкова інспекція (надалі Словянська ОДПІ, позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з приватного підприємства «ПКФ «Славсервіс» (надалі ПП «ПКФ «Славсервіс», відповідач) заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 992,90 грн. та комунального податку у розмірі 1591,36 грн. за рахунок готівки та з рахунків у банках, що його обслуговують.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має заборгованість з податку на додану вартість у загальному розмірі 992,90 грн., яка виникла у звязку з несплатою відповідачем узгоджених сум нарахованих штрафних санкцій на підставі податкових повідомлень-рішень: від 19.10.2009 року № 3973151542/0 на суму 170,00 грн., від 08.12.2009 року № 3974191542/0 на суму 170,00 грн. та пені в сумі 652,90 грн.; з комунального податку у загальному розмірі 1591,36 грн., яка виникла у звязку з несплатою відповідачем узгоджених сум нарахованих штрафних санкцій на підставі податкових повідомлень-рішень: від 30.03.2011 року № 0000761543/0 на суму 1020,00 грн., від 23.11.2009 року № 4701551543/0 на суму 510,00 грн. та пені в сумі 61,36 грн. Приймаючи до уваги факт несплати відповідачем суми заборгованості у строк, встановлений чинним законодавством України, позивач просить стягнути наведені суми у судовому порядку.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру (ЄДР) юридичних осіб та фізичних осіб станом на 31.10.2011 року приватне підприємство «ПКФ «Славсервіс» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Словянської міської ради 19.09.2005 року, реєстраційний номер ЄДР 10003299637, ідентифікаційний код юридичної особи 33705071, юридична адреса: 84108, Донецька область, м. Словянськ, вул. Смольна, буд. 104. Підприємство перебуває на податковому обліку в Словянській ОДПІ з 26.09.2005 року за № 3488..
Як вбачається з матеріалів справи, Словянською ОДПІ застосовано до відповідача штрафні санкції за порушення податкового законодавства:
1. По податку на додану вартість:
- актом перевірки від 30.09.2009 року № 7242/15-2/33705071 за неповернення ПП «ПКФ «Славсервіс» податковому органу Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, термін повернення якої сплинув 19.09.2009 року, встановлено порушення п. 9.8 ст. 9 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (чинного на момент встановлення порушення). У звязку з цим, позивачем застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції) в сумі 170,00 грн., про що винесене податкове повідомлення-рішення від 19.10.2009 року № 3973151542/0.
- у відповідності до акту перевірки від 21.10.2009 року № 7788/15-2/33705071 за недотримання ПП «ПКФ «Славсервіс» граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість, термін подання якої сплинув 21.09.2009 року, позивачем винесене податкове повідомлення-рішення від 08.12.2009 року № 3974191542/0 на суму 170,00 грн.
При цьому, як вбачається з картки особового рахунку по податку на додану вартість, згідно з пп. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу нарахована пеня, яка станом на 04.11.2011 року не сплачена у сумі 652,90 грн.
2. По комунальному податку:
- на підставі акту перевірки від 12.10.2009 року № 7429/15-3 за недотримання ПП «ПКФ «Славсервіс» граничних строків подання податкової звітності з комунального податку, термін подання яких сплинув 09.02.2009 року, 09.05.2009 року та 09.08.2009 року, позивачем винесене податкове повідомлення-рішення від 23.11.2009 року № 4701551543/0 на суму 510,00 грн.
- відповідно до акту перевірки від 18.03.2011 року № 987/15-3 за недотримання ПП «ПКФ «Славсервіс» граничних строків подання податкової звітності з комунального податку, термін подання яких сплинув 09.11.2009 року, 09.02.2010 року, 09.05.2010 року, 09.08.2010 року, 09.11.2010 року та 09.02.2011 року, позивачем винесене податкове повідомлення-рішення від 30.03.2011 року № 0000761543 на суму 1020,00 грн.
Також, як вбачається з картки особового рахунку по комунальному податку, відповідно до пп. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу нарахована пеня, яка станом на 04.11.2011 року не сплачена у сумі 61,36 грн.
Таким чином, ПП «ПКФ «Славсервіс» має заборгованість з податку на додану вартість у сумі 992,90 грн. (170,00 грн. + 170,00 грн. + 652,90 грн.) та комунальному податку в сумі 1591,36 грн. (1020,00 грн. + 510,00 грн. + 61,36 грн.).
З матеріалів справи судом встановлено, що з метою погашення заборгованості у відповідача Словянською ОДПІ приймалися заходи, передбачені нормами Закону України № 2181-ІІІ (чинного на момент встановлення порушень), а саме, боржнику надсилалися перша та друга податкові вимоги від 23.12.2008 року № 1/1052 та від 09.02.2009 року № 2/99 відповідно.
Також вбачається, що відповідно до Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 15.01.2009 року № 22296465 активи ПП «ПКФ «Славсервіс» перебувають у податковій заставі Словянської ОДПІ.
Вказані заходи не призвели до погашення заборгованості.
При цьому, у справі відсутні докази стосовно адміністративного чи судового оскарження дій та актів позивача щодо наведених податкових повідомлень-рішень, застосованої податкової застави майна відповідача, податкових вимог тощо.
У відповідності до пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (чинний на момент виникненні податкового боргу) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
За нормою пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 цього Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Отже, відповідно до наведеної норми Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за неподання податкової звітності з податку на додану вартість та комунальному податку Словянською ОДПІ до ПП «ПКФ «Славсервіс» застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 грн. за кожне неподання податкової звітності.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість будь-якій особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку. З матеріалів справи встановлено, що ПП «ПКФ «Славсервіс» видано свідоцтво платника податку на додану вартість від 25.10.2005 року № 06587097.
Реєстрація свідоцтва платника податку на додану вартість діє до дати її анулювання. Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво: якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою платника податку, - разом із наданням заяви про таке анулювання; якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
З акту перевірки від 30.09.2009 року № 7242/15-2/33705071 вбачається, що актом від 31.08.2009 року відбулось анулювання свідоцтва з податку на додану вартість відповідача, яку згідно законодавства, він повинен був повернути до податкового органу 19.09.2009 року..
Таким чином, за неповернення податковому органу свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, Словянською ОДПІ застосовані відносно ПП «ПКФ «Славсервіс» штрафні санкції у розмірі 170,00 грн., що передбачено чинним на момент встановлення цього порушення законодавством.
Податковим кодексом України (далі ПКУ) встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
З огляду на наведене, оскільки грошові зобовязання (штрафні санкції та пеня) з податку на додану вартість та комунальному податку ПП «ПКФ «Славсервіс» не сплачені в установлені строки, такі зобов'язання є податковим боргом.
Приписами Податкового кодексу України встановлені обовязки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має податковий борг в загальній сумі 2584,26 грн. (992,90 грн. + 1591,36 грн.)
Наведені розрахунки відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та підтверджені матеріалами
Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Так, механізм стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу визначений у Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1244.
Вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками органу державної податкової служби (далі - працівники) з урахуванням вимог пунктів 95.2 - 95.4 статті 95 Податкового кодексу України.
У відповідності до п. 95.5 ст. 95 Податкового кодексу України вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою органу державної податкової служби до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним органом державної податкової служби.
Беручи до уваги те, що суму заборгованості відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується даними карток облікових рахунків; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 183-2 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Словянської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до приватного підприємства «ПКФ «Славсервіс» про стягнення за рахунок готівки та з рахунків у банках, що обслуговують приватне підприємство «ПКФ «Славсервіс» заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 992,90 грн. та комунального податку у розмірі 1591,36 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «ПКФ «Славсервіс» (ідентифікаційний код юридичної особи - 33705071, юридична адреса: 84108, Донецька область, м. Словянськ, вул. Смольна, буд. 104) за рахунок готівки та з рахунків у банках його обслуговуючих (р/р 26004053602851, № 26053053601557, в Краматорській філії ПАТ КБ «ПриватБанк», МФО 335548) заборгованість:
- з податку на додану вартість (на користь Державного бюджету України - р/р 31118029700075, код платежу 14010100, одержувач УДК м. Словянську та Словянському району ОКПО 34686605, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016) у загальному розмірі 992,90 грн. (девятсот девяносто дві грн. 90 коп.), а саме: згідно податковому повідомленню-рішенню від 19.10.2009 року № 3973151542/0 в сумі 170,00 грн.; податковому повідомленню-рішенню від 08.12.2009 року № 3974191542/0 в сумі 170,00 грн.; пеню в сумі 652,90 грн.
- з комунального податку (на користь місцевого бюджету м. Словянська р/р 33210828700075, код платежу 16010200, одержувач УДК м. Словянську та Словянському району ОКПО 34686605, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016) у загальному розмірі 1591,36 грн. (одна тисяча пятсот девяносто одна грн.. 36 коп.), а саме: згідно податковому повідомленню-рішенню від 23.11.2009 року № 4701551543/0 в сумі 510,00 грн.; податковому повідомленню-рішенню від 30.03.2011 року № 0000761543 в сумі 1020,00 грн.; пеню в сумі 61,36 грн.
Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 6 грудня 2011 року.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Чучко В.М.