Постанова № 22290185, 13.03.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.03.2012
Номер справи
2а-1353/12/2670
Номер документу
22290185
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13 березня 2012 року № 2а-1353/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Патратій О.В. при секретарі судового засідання Кічік О.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомУправління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м.Києва

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Кін-дза-дза"

простягнення заборгованості у розмірі 9 224,67грн.

за участю представників сторін:

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Управління Пенсійного фонду України в Соломянському районі міста Києва (далі позивач, УПФУ в Соломянському районі м. Києва) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кін-дза-дза»(далі відповідач) про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 9224,67 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги статті 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який набрав чинності з 01.01.2011 року. Як зазначав позивач, відповідачем не було сплачено недоїмку з єдиного внеску за вересень-жовтень 2011 року, внаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі 9224,67 грн. Підставою для звернення до суду стало невиконання відповідачем вимоги про сплату недоїмки, яка надсилалась у встановленому законом порядку.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 лютого 2012 року відкрито скорочене провадження у справі, враховуючи предявлення позивачем вимоги, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно частини 3 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачу було встановлено строк до 24 лютого 2012 року для подання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову.

Ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 лютого 2012 року була надіслана відповідачу за адресою, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та згідно абз. 2 ч. 3 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала вважається врученою відповідачу.

У строк, встановлений ч. 3 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач не подав до канцелярії суду заперечення проти позову чи заяви про визнання позову. Враховуючи вищенаведене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, які мають значення для вирішення справи по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Як встановлено судом, відповідач ТОВ «Кін-дза-дза»(код ЄДРПОУ 33343570) зареєстроване як юридична особа 25.01.2005 року Соломянською районною у м. Києві державною адміністрацією та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду у Соломянському районі міста Києва і відповідно до ст. ст. 4, 7, 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 р. № 2464-VІ, який набрав чинності з 01 січня 2011 року (далі Закон № 2464-VІ), є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та несе обов'язки з нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску в установлені строки в повному обсязі.

Згідно визначення, наведеного у статті 1 Закону, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок (п. 10 ч. 1 ст. 1).

Відповідно до пп. 1, 2, 4 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VІ платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики;

Частиною 2 ст. 9 Закону № 2464-VІ передбачено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Відповідно до п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 р. за № 1014/18309, страхувальники, крім зазначених у пунктах 3.3-3.4 цього розділу, а також страхувальники, зазначені в пункті 3.2, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію його, як підприємця), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Кін-дза-дза» станом на день розгляду справи має заборгованість по єдиному внеску. Згідно витягу з картки особового рахунку платника єдиного внеску - відповідача, станом на 16.02.2012 року розмір несплаченого останнім єдиного соціального внеску становить 9224,67 грн.

Вказана заборгованість утворилась на підставі самостійно поданих ТОВ «Кін-дза-дза»звітів по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за вересень та жовтень 2011 року, що підлягали сплаті та які не були сплачені відповідачем своєчасно.

Згідно з частиною восьмою статті 9 Закону № 2464-VІ платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань (ч. 9 ст. 9 Закону).

Частинами 11, 12 статті 9 вказаного Закону передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Згідно з ч. 2, 3 ст. 25 Закону № 2464-VІ у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобовязані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VІ територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

Як вбачається з матеріалів справи, УПФУ у Соломянському районі було винесено вимогу про сплату відповідачем боргу № Ю-1154 від 01.12.2011 р. на суму 9 224,67 грн., яка була направлена відповідачу за адресою, яку внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак була повернута поштовим відділенням з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Відтак, вимога про сплату боргу не була вручена відповідачу з незалежних від позивача причин.

Суду не надано доказів оскарження відповідачем зазначеної вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а відтак заборгованість по вимозі вважається узгодженою.

Доказів сплати відповідачем суми заборгованості станом на день розгляду спору суду не надано.

Беручи до уваги встановлені судом обставини, враховуючи те, що суму єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 9224,67 гривень відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність вказаної заборгованості підтверджується карткою особового рахунку платника єдиного внеску відповідача станом на 16.02.2012 року; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Суд вважає за необхідне розяснити відповідачу, що відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України дана постанова підлягає негайному виконанню.

Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 1832, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кін-дза-дза» (код ЄДРПОУ 33343570, адреса: 03049, м. Київ, вул. Стадіонна, будинок 13, квартира 132) на користь Управління Пенсійного фонду України в Соломянському районі м. Києва (код ЄДРПОУ 26063727, адреса: 03151, місто Київ, вулиця Керченська, будинок 5-А) заборгованість у розмірі 9224,67 гривень (девять тисяч двісті двадцять чотири грн. 67 коп.) з яких:

- 6526,37 грн. підлягають перерахуванню на рахунок № 37191023002629 в ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019;

- 6,61 грн. підлягають перерахуванню на рахунок № 37194086002629 в ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019;

- 2292,85 грн. підлягають перерахуванню на рахунок № 37197083002629 в ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019;

- 398,84 грн. підлягають перерахуванню на рахунок № 37197072002629 в ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019;

3. Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 1832, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя О.В. Патратій