ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
06 березня 2012 року 16:33 № 2а-834/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кротюка О.В. при секретарі судового засідання Шевченко Я.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПрокурора Святошинського району м.Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва
до Відкритого акціонерного товариства "Київський санітарно-технічний завод"
простягнення заборгованості у розмірі 103 346,74грн. Обставини справи:
Прокурор Святошинського району міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва (далі –позивач) з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Київський санітарно-технічний завод»(далі –відповідач, ВАТ «КСТЗ») про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі 103 346,74 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що відповідач має заборгованість перед Пенсійним фондом України у заявленому розмірі, яка виникла в зв’язку з несплатою відповідачем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Відповідач проти позову заперечив з огляду на те, що відповідач погасив борг перед Пенсійним фондом України.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
ВАТ «КСТЗ»(код ЄДРПОУ 01412450) є юридичною особою, платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” № 2464-VI від 08.07.2010 (далі - Закон), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно частини 1 пункту 1 статті 4 Закону, платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Отже, відповідач є платником єдиного внеску в розумінні цього Закону.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 6 Закону, на платників єдиного внеску покладено обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Згідно ч.12 вказаної статті, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Частинами 2, 4 статті 25 Закону визначено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Оскільки єдиний внесок згідно звітів ВАТ «КСТЗ»(за липень у розмірі 24800,17 грн., серпень у розмірі 28968,92 грн., вересень 2011 року у розмірі 27996,65 грн.) у встановлені строки відповідачем самостійно не був сплачений, позивачем було направлено вимогу № Ю-85 від 03.11.2011 на суму 157601,29 грн. (у тому числі недоїмка зі сплати єдиного внеску у розмірі 126484,36 грн., штраф у розмірі 14783,06 грн. та пеня у розмірі 16333,87 грн.). Суми штрафу та пені нараховані відповідачу згідно рішень позивача № 1988 від 07.07.2011 (штраф –5328,29 грн., пеня –4207,64 грн.), № 3491 від 12.10.2011(штраф – 9330,44 грн., пеня – 12126,23 грн.) про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску та № 3493 від 12.10.2011 (штраф –124,33 грн.) про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску.
При цьому суд не приймає покликання відповідача на сплату ним єдиного внеску за звітами за липень, серпень, вересень місяці 2011 року та на журнал банківських проводок, оскільки, по-перше, з того ж журналу вбачається, що платежі проводились не на всю суму, визначену у звітах, зокрема, за серпень, вересень 2011 року, а по-друге, у зв’язку з наявністю недоїмки у відповідача за попередні періоди, поточні платежі зараховувалися в рахунок погашення такої недоїмки. Таке право надано органам Пенсійного фонду України ст. 25 Закону, відповідно до ч. 6 якої, за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Крім того, суд не приймає до уваги посилання відповідача на наявність судових рішень з тих самих підстав, між тими ж сторонами і про той самий предмет з огляду на те, що предметом спору у вказаних справах (рішеннях) було стягнення з відповідача заборгованості з єдиного внеску за інші періоди (що вбачається із самих рішень суду, а також наданої позивачем таблиці «Заходи претензійно-правового характеру, які вживались до ВАТ «КСТЗ»).
Таким чином, матеріалами справи підтверджено, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі 81765,74 грн., штрафу у розмірі 9454,77 грн. та пені у розмірі 12126,23 грн. (враховуючи часткову сплату відповідачем сум єдиного внеску, штрафів та пені згідно вимоги № Ю-85 від 03.11.2011).
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Представник відповідача належних доказів сплати заявленої заборгованості суду не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивач, як суб’єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог.
З урахуванням викладеного, суд прийшов висновку про можливість в даному випадку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути в рахунок погашення боргу з відповідача заявлену заборгованість.
Керуючись ст. ст. 69, 71, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Київський санітарно-технічний завод» (03148, м. Київ, вул. Сім’ї Сосніних, 7, код ЄДРПОУ 01412450) на користь Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва (03148, м. Київ, вул. Корольова, 5-А) суму заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі 81765 (вісімдесят одна тисяча сімсот шістдесят п’ять) грн. 74 коп., штрафу у розмірі 9454 (дев’ять тисяч чотириста п’ятдесят чотири) грн. 77 коп. та пені у розмірі 12126 (дванадцять тисяч сто двадцять шість) грн. 23 коп.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги та набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В.Кротюк
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –12.02.2012.