ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
"28" жовтня 2008 р. Справа № 3/134 (13/137а/21а)
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Чернігівської області
14000 , м.Чернігів тел. 7-44-62
проспект Миру, 20
іменем України
ПОСТАНОВА
« 28 » жовтня 2008 року справа № (13/137а/21а)-3/134
11 год. 15 хв.
За позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області м.Чернігів, вул.Щорса, 12
до Прилуцької районної санітарно-епідеміологічної станції м.Прилуки, провул.Партизанський, 16
про стягнення 8117,52 грн.
Суддя В. М. Репех
За участю секретаря судового засідання Карнабеда Т.О.
Представники сторін :
від позивача: Маценко В. П. –головний спеціаліст-юрисконсульт Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області, довіреність № 1 від 08.01.2008р.
від відповідача: не з”явився
СУТЬ СПОРУ:
Позивач заявив позов про стягнення з Прилуцької районної санітарно-епідеміологічної станції до Державного бюджету 2705,84 грн. необґрунтовано одержаної виручки та штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки 5411,68 грн., всього 8117,52 грн.
Відповідач проти позову заперечував, посилаючись на відсутність своєї вини в порушенні.
Приймаючи до уваги, що:
06 грудня 2006 року головним державним інспектором з контролю за цінами в м.Прилуки була проведена перевірка дотримання державної дисципліни цін при формуванні та застосуванні тарифів на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби в Прилуцькій районній санітарно-епідеміологічній станції ( м.Прилуки, провулок Партизанський, 16 ), про що було складено акт перевірки № 004894.
По результатам перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами було встановлено, що за період з 01.01.2006р. по 31.01.2006р. Прилуцька районна санітарно-епідеміологічна станція в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2003р. № 1351 “Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби” при наданні платних послуг до фіксованих розмірів тарифів, встановлених вищевказаною постановою, нараховувала непередбачені законодавством націнки в розмірі 20 %, внаслідок чого сума необгрунтовано одержаної виручки склала 768,63 грн.
Крім того, за період з 11.05.2006р. по 06.06.2006р. Прилуцькою районною санітарно-епідеміологічною станцією в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2006р. № 662 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 15.10.2002р. № 1544 і від 27.08.2003р. № 1351” застосовувались тарифи в завищених розмірах, в результаті чого сума необґрунтовано одержаної виручки склала 1937,21 грн.
Загальна сума необґрунтовано одержаної виручки Прилуцькою районною санітарно-епідеміологічною станцією за період з 01.01.2006р. по 06.06.2006р. становить 2705,84 грн.
Відповідно до ст.14 Закону України від 3 грудня 1990 року N 507-XII “Про ціни і ціноутворення” вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації.
За результатами акту перевірки 12 грудня 2006 року заступником начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області прийнято рішення № 68 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, відповідно до якого вирішено вилучити у Прилуцької районної санітарно-епідеміологічної станції в доход державного бюджету 2705,84 грн. необґрунтовано одержаної виручки та стягнути штраф у сумі 5411,68 грн.
Нараховану суму необґрунтовано одержаної виручки та штрафу згідно рішення від 12.12.2006р. № 68 відповідач оскаржив в установленому законом порядку.
Прилуцька районна санітарно-епідеміологічна станція зверталась до господарського суду Чернігівської області з позовом до Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області про визнання нечинним рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 12.12.2006р. № 68. Постановою суду від 25.07.2007р. у справі № 8/176 у задоволенні позову відмовлено.
За результатами апеляційного оскарження апеляційна скарга Прилуцької районної санітарно-епідеміологічної станції залишена без задоволення, а постанова господарського суду Чернігівської області від 25.07.2007р. –без змін.
При таких обставинах, суд вважає, що доводи позивача заслуговують на увагу, оскільки ґрунтуються на вимогах закону, відповідають фактичним обставинам справи.
Заперечення відповідача не можуть бути прийняті до уваги, оскільки позовні вимоги повністю підтверджуються матеріалами справи.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 72, 86, 158, 160-163, 167, 186, 254, 255, пунктом 6 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Прилуцької районної санітарно-епідеміологічної станції ( м.Прилуки, провул.Партизанський, 16, р/р 35221002000528 УДК в Чернігівській області ) в доход державного бюджету ( Державний бюджет Прилуцького району р/р 31119106700379 МФО 853592 код 22822145, адміністративні штрафи та інші санкції КБК 21081100 ) 2705,84 грн. необґрунтовано одержаної виручки та штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки 5411,68 грн., всього 8117,52 грн.
Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Суддя В. М. Репех
Повний текст постанови підписаний