Ухвала суду № 22284344, 21.03.2012, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.03.2012
Номер справи
2а-1313/12/1070
Номер документу
22284344
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

21 березня 2012 року           № 2а-1313/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали

за позовомБроварської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби

доОСОБА_1,

прозобов’язання вчинити певні дії, – В С Т А Н О В И В:

До Київського окружного адміністративного суду звернулася Броварська об’єднана державна податкова інспекція Київської області Державної податкової служби, з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про зобов’язання ОСОБА_1 задекларувати свої доходи, внесені на розрахунковий рахунок Броварської міської громадської організації «Прозоре суспільство» (код за ЄДРПОУ 37285172) у вигляді благодійної допомоги, разових та періодичних внесків, шляхом подачі до Броварської ОДПІ Київської області ДПС декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати у порядку адміністративного судочинства.

З огляду на приписи вказаної правової норми, розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку про те, що цей позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з таких підстав.

З позовної заяви вбачається, що 08.12.2011 року працівниками Броварської ОДПІ Київської області ДПС проведена позапланова невиїзна перевірка Броварської міської громадської організації «Прозоре суспільство»(код за ЄДРПОУ 37285172) за період з 11.01.2011 року по 30.09.2011 року.

За результатами перевірки було виявлено надходження коштів на розрахунковий рахунок у вигляді благодійної допомоги, разових та періодичних внесків особами, які є засновниками та членами організації, а саме ОСОБА_1 було внесено 237000, 00 гривень, у тому числі разових внесків на суму 128500, 00 гривень та благодійної допомоги на суму 108500, 00 гривень.

Відповідно до відомостей з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПА України, відомості про суми виплачених доходів відповідачу за період з 01.01.2009 року по 30.06.2011 року відсутні.

У зв’язку з тим, що ОСОБА_1 не подає до Броварської ОДПІ Київської області ДПС декларації про свій майновий стан та доходи за минулі роки у порядку, встановленому законом, позивач був змушений звернутися до суду з даним позовом про зобов’язання відповідача задекларувати свої доходи шляхом подачі до Броварської ОДПІ Київської області ДПС декларації про майновий стан і доходи.

Згідно пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Аналіз положень пункту 8 статті 3, частини 4 статті 50, статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України свідчить, що суб’єкт владних повноважень може звернутись до суду з адміністративним позов лише у випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до частини четвертої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України, громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень:

1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;

2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;

3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України;

4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо);

5) в інших випадках, встановлених законом.

Так, позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про зобов’язання задекларувати доходи та подати декларацію про майновий стан.

Статтями 10 та 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено вичерпний перелік випадків, в яких орган державної податкової служби вправі звертатися до суду, а саме: з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках –коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна та у передбачених законом випадках із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.

Згідно з пунктом 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позовні вимоги полягають у спонуканні відповідача подати податкову декларацію.

Згідно з пунктом 179.1 статті 179 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу або інших законів України.

Відповідно до частини 1 статті 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, звернення податкових органів з позовною заявою про зобов’язання фізичної особи задекларувати доходи, не передбачено чинним законодавством, у зв’язку з чим не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з вимогами пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись статтями 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

У Х В А Л И В :

1.           Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби до ОСОБА_1 про зобов’язання ОСОБА_1 задекларувати свої доходи, внесені на розрахунковий рахунок Броварської міської громадської організації «Прозоре суспільство» (код за ЄДРПОУ 37285172) у вигляді благодійної допомоги, разових та періодичних внесків, шляхом подачі до Броварської ОДПІ Київської області ДПС декларації про майновий стан і доходи.

2.          Роз’яснити позивачу, що відповідно до частини п’ятої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

3.           Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.

Згідно з частиною третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                                 Шевченко А.В.