ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/487/12
09:00 год.
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Чернівецького транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Чернівецькій області до приватного підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансової санкції,-
ВСТАНОВИВ:
Чернівецький транспортний прокурор в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Чернівецькій області звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 510,00 грн.
Відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження даної справи, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового відправлення 10.03.2012 р. (а.с. 19).
У десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, відповідач письмових заперечень не надав.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 (58003, АДРЕСА_1) зареєстрований як фізична особа-підприємець 16.11.2006 р. виконавчим комітетом Чернівецької міської ради (а. с. 17).
22.12.2011 р. спеціалістами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області здійснено рейдову перевірку транспортного засобу марки «ВАЗ», серійний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1 та використовувався ним для перевезення пасажирів, про що складено акт за № 004083 ( а. с. 9).
Перевіркою виявлено порушення абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема: встановлено факт експлуатації водієм легкового автомобіля, обладнаного розпізнавальним ліхтарем «Таксі», без наявності ліцензійної картки на транспортний засіб.
ОСОБА_1 з актом був ознайомлений, в поясненнях зазначив, що ліцензійна картка на стадії виготовлення, про що свідчить підпис та зроблено відповідний запис в акті.
Як вбачається із матеріалів справи, 11.01.2012 р. відповідачу було направлене повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», яке отримано останнім власноручно 17.01.2012 р., про що свідчить відмітка про вручення рекомендованого поштового відправлення (а. с. 11).
На підставі висновків проведеної перевірки та згідно аб. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області від 06.02.2012 р. № 004191 до відповідача було застосовано фінансову санкцію у сумі 510,00 грн. (а. с. 8).
Копію постанови від 06.02.2012 р. № 004191 направлено ОСОБА_1 для добровільної сплати фінансової санкції, яку отримано останнім власноручно 14.02.2012 р., про що свідчить відмітка про вручення рекомендованого поштового відправлення (а. с. 10).
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначаються Законом України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 р. № 2344-III (далі - Закон № 2344-III ).
Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються ст. 3 Закону № 2344-III.
Згідно ст. 60 Закону № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Порядок стягнення у вигляді штрафу та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Статтею 6 Закону № 2344-III та п. 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 (далі Порядок № 1567) встановлено, що державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Згідно зі ст. 1 Закону України № 2344-III автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власні кошти перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Статтею 39 Закону № 2344-III визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п. б ч. 6 ст. 39 Закону N 2344-III документами, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, а саме для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Судом встановлено, що територіальним управлінням головної державної інспекції в ході перевірки виявлено факт експлуатації відповідачем легкового автомобіля обладнаного як таксі без наявності ліцензійної картки.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 60 Закону N 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пункт 28 Порядку передбачає, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Як слідує з матеріалів справи, сума застосованої фінансової санкції до Державного бюджету на зазначений у постанові рахунок впродовж 15 днів після отримання копії постанови відповідачем не перераховано.
Винесена постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалась в судовому порядку.
Судом з достовірністю встановлено наявність з боку відповідача порушень вимог чинного законодавства в частині своєчасного перерахування фінансових санкцій, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню повністю.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не довів належними та допустимими доказами відсутності або погашення ним в добровільному порядку фінансової санкції в сумі 510,00 грн.
Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 183-2, 160, 256 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (58003, АДРЕСА_1) на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області (м. Чернівці, вул. М. Терези, буд. 64 А) в дохід Державного бюджету суму несплаченої фінансової санкції в сумі 510,00 грн. (ЕКПО 23246436, банк одержувач: в УДК в Чернівецькій області, МФО 856135, р/р 31111106700002, код платежу 21081100)
3.Постанову звернути до негайного виконання.
Відповідно до ч. 1 та 3 ст. 254 КАС України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.
Суддя В.К. Левицький