Постанова № 22254220, 26.03.2012, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2012
Номер справи
2а/2470/280/12
Номер документу
22254220
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

26 березня 2012 року м. Чернівці Справа № 2а/2470/280/12

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Скакун О.П., розглянувши у порядку скороченого провадження матеріали за адміністративним позовом Прокурора м. Чернівці в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Чернівці-2004” про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Чернівці в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області звернувся з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Чернівці-2004” про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.

01.02.2005 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Чернівці-2004” внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців виконавчим комітетом Чернівецької міської ради. 05 липня 2011 року за результатами здійснення рейдової перевірки, яку провели посадові особи територіального управління Голоавтотрансінспекції, було виявлено перевезення пасажирів Товариством з обмеженою відповідальністю “Чернівці-2004” по маршруту №9 з порушенням розкладу руху, у водія ОСОБА_1 відсутня індивідуальна контрольна книжка водія про робочий час і час відпочинку, про що складено акт № 003786 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. 02 вересня 2011 року територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області винесено постанову № 3907 про застосування фінансових санкцій, передбачених абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, до відповідача в сумі 1700 грн. На вимогу постанови № 3907 від 02 вересня 2011 р. фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 1700 грн. відповідачем погашені не були та на момент винесення судового рішення не сплачені.

Згідно ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

На адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.

Поштове відправлення з повідомленнями про розгляд справи, яке було адресоване відповідачу за його юридичною адресою, не повернулося.

Згідно результату пошуку поштових відправлень від 23.03.12 р., встановлено, що повідомлення вручене адресату особисто 23.02.12 р. за адресою вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Згідно п.2 ст.121 Конституції України до основних функцій прокуратури віднесено представництво інтересів держави в судах у випадках, визначених законом. Однією із форм представництва є, у відповідності до ч.3 ст.36-1 Закону України “Про прокуратуру ”, звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

Відповідно до статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Згідно п. 6.3 Наказу Міністерства транспорту та звязку України «Про затвердження Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів», водій, що керує ТЗ, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку.

За результатами перевірки встановлено відсутність індивідуальної контрольної книжки водія про робочий час і час відпочинку.

Згідно абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Пунктом 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567, передбачено, що одним із органів державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція та її територіальні управління в областях.

Згідно вимог статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт ” та пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, державний контроль здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до пункту 27 зазначеного Порядку, у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Відповідно до пункту 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

На момент розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Постанова про застосування штрафної санкції відповідачем не оскаржувалась в адміністративному чи судовому порядку. відповідач не з’явився, заперечень проти позову не надав.

За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов Прокурора м. Чернівці в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Чернівці-2004” про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн. підлягає задоволенню.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Чернівці-2004” (ід.код 33337001) фінансові санкції у сумі 1700 грн.

3. Постанова підлягає негайному виконанню.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.П. Скакун

Інформацію про процесуальні права і обов’язки осіб, які беруть участь в розгляді адміністративної справи див. на звороті.