ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 січня 2012 р. Справа №2а-118/12/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим
до ОСОБА_1
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
03.01.12р. до суду надійшов названий адміністративний позов, яким позивач просить суд сягнути з платника податків заборгованість зі сплати земельного податку з фізичних осіб розміром 3324,59грн.
В обґрунтування позовних вимог, позивачем зазначено про наявність несплаченої відповідачем заборгованості по зобовязанням зі сплати земельного податку з фізичних осіб сумою 3324,59грн. У добровільному порядку заборгованість відповідачем не сплачена, а тому позивач вимушений звернутись до суду. За вказаних обставин, позивач просив суд постановити рішення згідно якого: стягнути заборгованість з відповідача в розмірі заборгованості по платежам до бюджету в зазначеній сумі.
Справи про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений Кодексом адміністративного судочинства України строк оскарження, відповідно до п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України розглядаються в порядку скороченого провадження.
Ухвалою суду від 10.01.12р. в адміністративній справі відкрито скорочене провадження, запропоновано відповідачу в термін до 31.01.12р. надати суду заперечення проти позову, всі необхідні документи та докази або заяву про визнання позову, доведено до відома сторін про розгляд справи суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами.
Відповідач, повідомлений належним чином, до канцелярії суду заперечення на адміністративний позов чи заяву про визнання позову не надав (а.с.18).
Беручи до уваги вимоги ч.11 ст.35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи, вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечень проти позову, порядок їх подання, а також наслідки неподання такого заперечення, з огляду на що, суд вважає за можливе розглянути справи в порядку скороченого провадження, відповідно до приписів, встановлених статтею183-2 КАСУкраїни.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом зясовано, що позивач, з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу", є державним органом виконавчої влади, та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, звернувся з адміністративним позовом про стягнення податкової заборгованості відповідача, що виникла внаслідок несвоєчасної сплати до державного бюджету податків та обовязкових платежів. Відповідні права органу державної податкової служби надано положеннями ст.20 Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 відповідно до договору купівлі-продажу будівлі (приміщення будови), яке підлягає продажу на відкритих торгах від 25.08.06р., рішення Постійно діючого третейського суду при товарній біржі "Фінансовий капітал", зареєстрованого у Джанкойському міжміському бюро реєстрації та технічної інвентаризації, про що свідчить відповідний витяг, є власником нежитлової будівлі, матеріального складу, розташованого на земельній ділянці площею 2000кв.м., на яку оформлено права землекористувача відповідно до рішення Чапаївської сільської ради від 21.05.08р. №05 (а.с.6-7, 8, 10-11).
З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України, як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією зі сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.
На вимогу положень статті 271 Податкового кодексу України базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом та площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Відповідно до статті 269 ПКУкраїни платниками податку за земельні ділянки є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.
Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю згідно положень статті 285 ПК України є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
З положень п.286.5 ст.286 ПК України нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Встановлені судом з матеріалів справи фактичні обставини свідчать про те, що податковим повідомленням-рішенням від 23.06.11р. №0268401700 ОСОБА_1 визначено суму податкового зобовязання за платежем земельний податок з фізичних осіб Чапаєвська сільрада (а.с.4), від отримання якого ОСОБА_1, відмовився, про що свідчить акт відмови від підпису податкового повідомлення рішення від 23.06.11р. №35 (а.с.5).
Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо. Зміна платником податку, податковим агентом або представником платника податку чи контролюючим органом встановленого строку сплати податку та збору забороняється, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
На вимогу норм пунктів 36.1.,36.2.,36.3. статті 36ПКУкраїни податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Так, виконанням податкового обов'язку за правилами п.38.1. статті 38 ПКУкраїни визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до пп.14.1.175. п.14.1 ст.14 ПК України податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Заходи впливу контролюючого органу на платника податків, що не виконує приписи податкового законодавства, кореспондовані з положень статті 67 Конституції України, визначено положеннями п.59.1. ст.59 Податкового кодексу України, відповідно яких, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно до пп.14.1.153. п.14.1. ст.14 ПКУкраїни податкова вимога письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Податковою вимогою від 31.08.11р. №5 повідомлено ОСОБА_1 про наявність станом на 31.08.11р. суми податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобовязаннями по платі за землю (код платежу 13050313) розміром 3324,59грн. (а.с.12), про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, отримане відповідачем 10.09.11р.(а.с.12).
Матеріали справи не містять доказів на підтвердження обставин оскарження відповідачем податкової вимоги від 31.08.11р. №5, через що наявні матеріали справи свідчать про її чинність на час розгляду справи.
Заявлена до стягнення сума заборгованості також підтверджується відомостями облікової картки платника податків (а.с.14).
Приписами п.57.5 ст.57ПК України на фізичних осіб платників податків покладено обовязок сплати податків і зборів, що встановлені цим Кодексом, через установи банків та поштові відділення.
Відповідно до пункту 87.11 статті87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Органом стягнення за приписами пп.14.1.137 п.14.1 ст.14 ПК України є державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України. Контроль за дотриманням податкового законодавства та іншого законодавства покладено на контролюючі органи, до складу яких також входить позивач, оскільки є органом державної податкової служби у системі органів виконавчої влади, що забезпечує реалізацію єдиної державної податкової політики на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, приймаючи до уваги, що розмір суми податкового боргу по податку на додану вартість відповідачем відповідно до ст.71 КАСУкраїни не спростовуються, доказів, на підтвердження погашення зобовязань зі сплати податкової заборгованості відповідач не надав, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги про стягнення коштів у сумі податкового боргу по платі за землю, розмір якої підтверджено належним чином, ґрунтується на положеннях Податкового кодексу України, а тому суд знаходить підстави для її задоволення.
Відповідно до ч.4ст.94 КАСУкраїни, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями94,159,160,161,162,163,183-2,186,254 КАСУкраїни, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_2, на користь місцевого бюджету Чапаєвської сільської ради Совєтського району АР Крим, в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку (платі за землю) сумою 3324,59грн., що підлягає зарахуванню на р/р33212813700301 в Головному управлінні Казначейства в АРКрим, МФО824026, код в ЄДРПОУ 34740431, код платежу13050300.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя О.В.Папуша