Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Адреса: 88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а тел.: 61-72-21
___________________________
УХВАЛА
"13" березня 2012 р. Справа № 5008/1799/2011
За заявою комунального підприємства „Великоберезнянське виробниче управління житлово-комунального господарства”, смт Великий Березний Великоберезнянського району (код ЄДРПОУ 03344444)
про визнання банкрутом в порядку процедури, передбаченої ст.ст. 1, 3-11, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”
Суддя Ремецькі О.Ф.
Представники сторін:
від заявника Івановчик І.Ю. голова ліквідаційної комісії та
ОСОБА_2 представник за довіреністю від 02.12.2011р.
від кредиторів ОСОБА_3 - представник Ужгородської МДПІ за довіреністю №5070/10/10-011 від 14.10.2011р.
від ліквідатора Дідич М.А. арбітражний керуючий
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заявник (голова ліквідаційної комісії) звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 13.12.2011р. порушено провадження у справі за №5008/1799/2011 з урахуванням особливостей застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, передбачених ст.51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та призначено до розгляду на 27.12.2011р.
Ухвалою суду від 27.12.2011р. підготовче засідання було відкладено судом на 11.01.2012р. для надання можливості заявнику подати суду письмову згоду запропонованої ним кандидатури арбітражного керуючого на призначення його ліквідатором.
Постановою Господарського суду Закарпатської області від 11.01.2012р. комунальне підприємство „Великоберезнянське виробниче управління житлово-комунального господарства”, смт Великий Березний Великоберезнянського району (код ЄДРПОУ 03344444) визнано банкрутом, припинено процедуру розпорядження майном, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Дідича Михайла Андрійовича, ліцензія НОМЕР_1 від 25.01.2010р., проживає: АДРЕСА_1.
На виконання вимог Постанови Господарського суду Закарпатської області від 11.01.2012р. у справі №5008/1799/2011 ліквідатором було подано оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, яке опубліковано у газеті «Голос України»№14 (5624) від 25.01.2012р. (копію додано до матеріалів справи).
На адресу Господарського суду Закарпатської області 23.02.2012р. надійшла заява Ужгородської міжрайонної Державної податкової інспекції, м. Ужгород про визнання кредитором на загальну суму 705379,91грн., в тому числі 531822,90грн. заборгованості по сплаті податків та 173557,01грн. неустойки.
Ліквідатором боржника подано господарському суду письмове пояснення по суті поданої до суду заяви, згідно з яким вимоги Ужгородської міжрайонної Державної податкової інспекції, м. Ужгород про визнання кредиторських вимог визнаються повністю в сумі 705379,91грн. за результатами розгляду боржника та ліквідатора відповідно до рішення останніх.
Судовим розглядом вимог кредитора встановлено наступне:
Ужгородська міжрайонна Державна податкова інспекція, м. Ужгород 23.02.2012р. звернулась до Господарського суду Закарпатської області про визнання кредитором на загальну суму 705379,91грн., які являються податковим боргом та які у судовому засіданні визнані ліквідатором та боржником у вказаному складі та розмірі.
Вимоги заявника ґрунтуються та підтверджуються виконавчими документами, податковими деклараціями та розрахунками, актами, податковими повідомленнями-рішеннями, обліковими картками та поданим суду розрахунком, доданими до матеріалів справи.
У ст. 31 Закону встановлено, що кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів, у наступному порядку:
1) у першу чергу задовольняються:
а) вимоги, забезпечені заставою; б) вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати за три місяці роботи, що передують порушенню справи про банкрутство чи припиненню трудових відносин у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи, грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, право на які виникло протягом двох років, відпрацьованих до порушення справи про банкрутство чи припинення трудових відносин, інших коштів, належних працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, що направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, що направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), право на які виникло протягом трьох останніх місяців до порушення справи про банкрутство чи припинення трудових відносин, а також вихідної допомоги, належної працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; в) витрати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що пов'язані з набуттям ним прав кредитора щодо банку, - у розмірі всієї суми відшкодування за вкладами фізичних осіб; в-1) вимоги кредиторів за договорами страхування; г) витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі: витрати на оплату державного мита; витрати заявника на публікацію оголошення про порушення справи про банкрутство; витрати на публікацію в офіційних друкованих органах інформації про порядок продажу майна банкрута; витрати на публікацію в засобах масової інформації про поновлення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з визнанням мирової угоди недійсною; витрати арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), пов'язані з утриманням і збереженням майнових активів банкрута; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їх коштів; витрати на оплату праці арбітражних керуючих (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в порядку, передбаченому ст. 27 цього Закону.
2) у другу чергу задовольняються вимоги, що виникли із зобов'язань банкрута перед працівниками підприємства-банкрута (за винятком повернення внесків членів трудового колективу до статутного фонду підприємства), крім вимог, задоволених у першу чергу, зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому Фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів). Вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою, у тому числі і вимоги кредиторів, що виникли із зобов'язань у процедурі розпорядження майном боржника чи в процедурі санації боржника;
5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного фонду підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Приймаючи до уваги те, що вказані вимоги кредитора згідно з п. 1 ст.14 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство, є конкурсними, знайшли своє підтвердження матеріалами справи, визнані у судовому засіданні боржником та ліквідатором, а отже підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів у наступному складі та розмірах з достатніх підстав.
Керуючись ст. ст. 1, 5, 14, 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.5, 86 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Визнати Ужгородську міжрайонну Державну податкову інспекцію, м. Ужгород кредитором комунального підприємства „Великоберезнянське виробниче управління житлово-комунального господарства”, смт Великий Березний Великоберезнянського району (код ЄДРПОУ 03344444) з вимогами на суму 531822,90грн. (третя черга) та на суму 173557,01грн. (шоста черга).
Суддя О.Ф. Ремецькі