Постанова № 22118949, 17.01.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.01.2012
Номер справи
2а-12897/11/2670
Номер документу
22118949
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. № <Внутрішній Номер справи >

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 січня 2012 року< Час проголошення >№ 2а-12897/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Винокурова К.С., судді Головань О.В., Кротюк О.В. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу

За позовом Північної міжрайонної державної податкової інспекції у Кривому Розі

Дніпропетровської області

до Державної виконавчої служби України

Третя особа Державне підприємство «Криворізька теплоцентраль»

про визнання дій протиправними, скасування постанови № 27177702 від 13.07.2011

року

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Північна міжрайонна державна податкова інспекція у Кривому Розі Дніпропетровської області (далі Північна МДПІ у м.Кривий Ріг, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом про визнання незаконними дії державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України (далі ДВС України, відповідач) по зупиненню виконавчого провадження № 27177702 по примусовому виконанню виконавчого листа від 23.05.2011 р. № 2а-10552/09/1270 про стягнення податкового боргу з державного підприємства "Криворізька теплоцентраль" (код ЄДРПОУ 00130850) в розмірі 35698443,12 грн. на користь Північної МДПІ у м.Кривому Розі та скасування постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України по зупиненню виконавчого провадження № 27177702 по примусовому виконанню виконавчого листа від 23.05.2011 р. № 2а-10552/09/1270 про стягнення податкового боргу з державного підприємства "Криворізька теплоцентраль" (код ЄДРПОУ 00130850) в розмірі 35698443,12 грн. на користь Північної МДПІ у м.Кривому Розі.

Ухвалою суду від 15.09.2011 р. було відкрито провадження у справі, поновлено строк звернення до суду та призначено справу до попереднього судового розгляду 15.11.2011 р.

Ухвалою суду від 06.12.2011 р. було закінчено підготовче провадження у справі та призначено до судового розгляду колегією суддів на 17.01.2012 р.

Представник позивача у судове засідання не зявився, через Відділ документального обігу та контролю надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, про розгляд справи у письмовому провадженні та просить задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідач проти позову заперечував у повному обсязі та надав письмове обґрунтування, яке викладене у письмових запереченнях та залучене судом до матеріалів справи.

У звязку з поданням позивачем клопотання про розгляд справи за його відсутності, справа відповідно до ч.4 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України розглядається в порядку письмового провадження на основі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення виходячи з наступного.

ВСТАНОВИВ:

Закон Україна “Про виконавче провадження” від 21.04.1999 р. № 606-XIV (зі змінами та доповненнями) (далі Закон № 606) визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.

Відповідно до статті 1 Закон № 606 виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до статті 3 Закон № 606 примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.

Статтею 18 Закон № 606 встановлено вимоги до виконавчого документа.

Статтею 19 Закону України “Про виконавче провадження” визначено підстави для відкриття виконавчого провадження.

Положеннями ст. 25 Закон № 606 встановлено, що державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.

Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, на виконанні у відділу державної виконавчої служби рішень Державної виконавчої служби України (далі - Відділ ДВС) знаходиться виконавчий лист № 2а-10522/09/0470 виданий Дніпропетровським окружним адміністративним судом 23.05.2011р. про стягнення з Державного підприємства «Криворізька теплоцентраль»податкового боргу в сумі 3 5698 443,12 грн. на користь Північної МДПІ у м.Кривий Ріг Дніпропетровської області.

На підставі даного виконавчого листа Дніпропетровського окружного адміністративного суду державним виконавцем, відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Маєвською Д.В., винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 27177702 від 20.06.2011 р.

Супровідним листом від 19.07.2011 р. за № 9152-0-33-11-20/1 Відділом ДВС на адресу позивача була направлена постанова про зупинення виконавчого провадження від 13.07.2011 р. № 27177702. Зокрема, державний виконавець Відділу ДВС зупинив виконавче провадження на підставі п.15 ч.1 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження».

На думку позивача, відповідач, прийнявши постанову про зупинення виконавчого провадження від 13.07.2011 р., порушив його право як стягувача на належне виконання виконавчого листа Дніпропетровського окружного адміністративного суду № 2а-10552/09/0470, боржником, так як внесення ДП «Криворізька теплоцентраль»до реєстру підприємств ПЕК не впливає на його обовязок своєчасно та в повному обсязі сплачувати податки відповідно до положень Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетними та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ (далі Закон № 2181).

Проте суд не погоджується з таким твердженням позивача, оскільки відповідно до п. 15 ч.1 ст. 37 Закон № 606 виконавче провадження підлягає обовязковому зупиненню у разі внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".

В матеріалах справах міститься виписка відповідно до якого зазначено, що Державне підприємство «Криворізька теплоцентраль»внесено до вищезазначеного реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», яка безпосередньо подається до Державної виконавчої служби Міністерстві юстиції України

З постанови про зупинення виконавчого провадження у справі вбачається, що вона відповідає вимогам норм Закону України «Про виконавче провадження», то відповідно підстави для визнання незаконною та скасування постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Маєвської Д.В. про зупинення виконавчого провадження № 27177702 від 13.07.2011 р. відсутні.

За таких обставин, підстав для задоволення позовних вимог суд не вбачає.

Частиною першою статті 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Витрати, які підлягають розподілу відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративних позовних вимог відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя К.С. Винокуров

Суддя О.В. Головань

О.В. Кротюк

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 30.01.2012.