Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
27 жовтня 2011 року <Час проголошення >№ 2а-13337/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С. при секретарі судового засідання Шмігелю Т.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомКиївського міського центру зайнятості
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Жуйдемен»
простягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив стягнути з відповідача штраф у розмірі 11962,04 грн.
Не зважаючи на належне повідомлення про час та місце розгляду справи відповідач явку своїх представників у судові засідання не забезпечив, з урахуванням чого адміністративна справа відповідно до ч.ч. 4, 6 ст.128 КАС України розглядається у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
05.04.2011 за результатами проведення перевірки дотримання законодавства України про зайнятість населення Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості складено Акт №8-ш (далі Акт перевірки), яким встановлено порушення ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»внаслідок не подання до Голосіївського районного центру зайнятості м. Києва звіту за формою №4-ПН.
Згідно з абз. 1 ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
З матеріалів справи видно, що відповідно до наказу №20 від 15.11.2010 по ТОВ«Жуйдемен»ОСОБА_1 була звільнена з 15.11.2010 на підставі п.1 ст. 40 КЗпП України у звязку зі скороченням працівників.
Як встановлено Актом перевірки, ТОВ«Жуйдемен»було подано звіт за формою № 4-ПН (план) про заплановане звільнення ОСОБА_1, проте звіт за формою № 4-ПН (факт) про звільнення ОСОБА_1 всупереч ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»подано не було. Доказів зворотного відповідачем суду не надано.
Відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Згідно з пп. «г»п. 8 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №47 від 24.06. 1991 (далі Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення), Інспекції надається право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення" і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону.
За таких умов, враховуючи, що відповідно до довідки про річну заробітну плату ОСОБА_1, копія якої залучена до матеріалів справи, її річна заробітна плата становила 11962,04 грн., листом Київського міського центру зайнятості №08-5105 від 08.06.2011 ТОВ«Жуйдемен»було запропоновано у добровільному порядку сплатити штраф у розмірі 11962,04 грн.
Відповідно до п. 10 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення дії працівників інспекції можуть бути оскаржені до вищестоящого за підпорядкованістю органу, а також до суду в порядку, встановленому чинним законодавством.
Доказів оскарження дій працівників Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості щодо застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 11962,04 грн. суду не надано, проте відповідна сума штрафу на момент розгляду справи залишається не сплаченою, а відтак суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, з урахуванням чого суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Київського міського центру зайнятості задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Жуйдемен»(03056, м. Київ, вул. Вадима Гетьмана, 27, поверх 12; ідентифікаційний код 32587961) на користь Київського міського центру зайнятості штраф у розмірі 11962,04 грн. (одинадцять тисяч девятсот шістдесят дві гривні 04 коп.).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
СуддяК.С. Пащенко