Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
31 січня 2012 року <Час проголошення > № 2а-19486/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу
За позовом Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та
фондового ринку в місті Києві та Київській області
до Відкритого акціонерного товариства «Київоздоббуд»
про стягнення заборгованості в розмірі 1 700 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Територіальне управління Державної комісії цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області (надалі –ТУ ДКЦПФР, позивач) звернулося до суду з позовною заявою про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Київоздоббуд»(надалі ВАТ «Київоздоббуд», відповідача) штрафних санкцій у розмірі 1700 грн.
Ухвалою суду від 03.01.2012 року відкрито скорочене провадження у адміністративній справі, встановлено строк подання заперечення проти позову для відповідача до 31 січня 2012 року.
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за юридичною адресою.
У зв’язку з неподанням відповідачем відзиву на позов, справа вирішується у порядку передбаченому статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, адміністративний суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з Акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 09.08.2011 року № 1232-КУ вбачається, що ВАТ «Київоздоббуд»порушив вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та розділу V «Положення про розкриття інформації емітентам цінних паперів»ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 15 р. І, п. 1, 1.5, 1.13, 1.14, 1.15 гл. 2 р. V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.06 №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.07 за №97/13364 (зі змінами та доповненнями)(далі - Положення №1591), а саме: подання недостовірної інформації ВАТ «Київоздоббуд»у регулярній річній інформації за 2010 рік до територіального органу Комісії за місцезнаходженням емітента в електронній та паперовій формах:
1. У формі «Інформацію про державну реєстрацію емітента»не вірно вказано розмір зареєстрованого та сплаченого статутного капіталу.
2. У формі «Інформація про випуски акцій»вказано скасований випуск акцій.
3. В аудиторському висновку, який наведений у формі «Опис бізнесу» не вірно відображено дані про статутний капітал та вказано скасований випуск акцій.
4. В аудиторському висновку, який наведений у формі «Опис бізнесу», не вірно відображено інформацію про дії, які відбулися протягом звітного року та можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів, визначених частиною першою ст.41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок».
5. В аудиторському висновку не вірно відображено дані про статутний капітал та вказано скасований випуск акцій.
6. У формі «Опис бізнесу»не повністю розкрито інформацію про основні види продукції та послуг, що їх виробляє або надає емітент. 7. У формі «Інформація щодо вартості чистих активів емітента»не вірно вказано розмір статутного капіталу.
8. У фінансових формах не вірно вказано розмір статутного капіталу.
9. Не вірно заповнений Ш розділ форми «Звіт про фінансові результати».
10. У формі «Інформація про основні засоби емітента (за залишковою вартістю)»дані не збігаються з балансом.
11. Відсутня форма «Відомості щодо особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, що виникла протягом звітного періоду».
12. В аудиторському висновку не вірно відображено інформацію про дії, які відбулися протягом звітного року та можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів, визначених частиною першою ст.41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок».
Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" - регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
До розгляду справи ВАТ «Київоздоббуд»подало письмові пояснення по справі про правопорушення на ринку цінних паперів від 17.08.2011р. (вх.№12624/09-20 від 17.08.2011р.).
ВАТ «Київоздоббуд»опублікувало недостовірну інформацію у регулярній річній інформації за 2010 рік в офіційному друкованому виданні.
Закон України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” одним із основних повноважень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є накладання адміністративних стягнень, штрафних та інших санкцій за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Статтею 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином за невиконання Акту про правопорушення у відношенні до ВАТ «Київоздоббуд»було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 18.08.2011 року №1200-КУ, відповідно до якої до товариства застосовано штраф у розмірі 1700 грн. Згідно постанови штраф мав бути перерахований товариством протягом 15 днів з моменту отримання постанови на вказаний у постанові ДКЦПФР від 18.08.2011 р. № 1200-КУ рахунок в органах Державного казначейства України.
На момент звернення до суду зазначена сума штрафу товариством не сплачена.
Згідно ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 1700 грн. Відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення Відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Статтею 183-2 КАС України встановлено, що суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Зважаючи на всі викладені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163, 183-2 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Київоздоббуд»(03039, м.Київ, вул. Ізюмська,5, код ЄДРПОУ 05503214) до Державного бюджету України на р/р відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106, штраф у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 копійок).
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду в порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку є остаточному.
Суддя К.С. Винокуров