Постанова № 22095968, 21.02.2012, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2012
Номер справи
2а-0870/12170/11
Номер документу
22095968
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2012 року (11 год. 15 хв.) Справа № 2а-0870/12170/11

м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Шари І.В.

при секретарі судового засідання Тарасенко В.І.

за участю представників:

позивача не зявився

відповідача не зявився

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Південного районного центру зайнятості м. Запоріжжя до Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми «Полімер», м. Запоріжжя про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

ВСТАНОВИВ:

22 грудня 2011 року Південний районний центр зайнятості м. Запоріжжя (далі - позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду (далі-суд) із позовом до Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми «Полімер», м. Запоріжжя (далі ПП ВКФ «Полімер», відповідач), у якому просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в розмірі 42 627,47 грн.

07 лютого 2012 року представник позивача подав заяву про зменшення розміру позовних вимог, відповідно до якої просить стягнути з відповідача недоїмку зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в розмірі 11 200,83 грн. та пеню в розмірі 7 011,38 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III (далі за текстом Закон № 1533-III) та зазначає, що заборгованість була самостійно визначена відповідачем у звіті за 2010 рік.

Представник позивача у судове засідання не зявився, 21.02.2012 надіслав на адресу суду клопотання, в якому просить розглянути справу без його участі та зазначив, що на позовних вимогах наполягає.

Відповідач в судове засідання не зявився, про причини неявки суду не повідомив, клопотання про розгляд справи без його участі суду не надсилались. Про дату, час та місце проведення судового розгляду справи повідомлявся належним чином.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі сторін, за наявними у справі матеріалами.

У звязку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Розглянувши подані документи і матеріали судом встановлені наступні обставини.

У відповідності до приписів ст. 6 Закону № 1533-ІІІ ПП ВКФ «Полімер» 27.08.1997 було зареєстровано як платника збору до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за реєстраційним №85100139.

Згідно поданої відповідачем Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2010 рік відповідач самостійно визначив, що за вказаний період сума заборгованості підприємства зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття становить 35640,74 грн.(рядок 9), пеня - 8986,73 грн. (рядок 10), а сума страхових внесків, строк сплати яких не настав 1040,61 грн.(рядок 11)

21 грудня 2011 року на підставі направлення №356 від 21 грудня 2011 року, виданого директором Південного міжрайонного центру зайнятості, фахівцями центру зайнятості була проведена планова перевірка ПП ВКФ «Полімер», за результатами якої було складено Акт від 21.12.2011 №216. Проведеною перевіркою було виявлено недоїмку зі сплати страхових внесків у розмірі 1106,50 грн. У звязку із несвоєчасною сплатою та не в повному обсязі страхових внесків відповідачу донарахована пеня в розмірі 2657,51 грн.

У відповідності до п. 9.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, яка затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18 грудня 2000 року, при надходженні документів із сплати недоїмки, спочатку сплачується недоїмка минулих років, потім послідовно: пеня за цю недоїмку, недоїмка за перший строк платежу поточного року, пеня за цю недоїмку і т.д.

З урахуванням матеріалів перевірки позивачем було прийнято рішення від 03.01.2012 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, в тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, відповідно до якого з відповідача було стягнуто заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 29605,82 грн., пеню в розмірі 11644,24 грн. та відповідачу було запропоновано сплатити заборгованість самостійно в 10-денний термін з дня отримання рішення.

В добровільному порядку відповідач суму заборгованості не сплатив, рішення не оскаржив у звязку із чим позивач звернувся до суду.

Після надходження позову до суду позивачем були уточнені (зменшені) позовні вимоги у звязку з тим, що рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 21.10.2009 по адміністративній справі №2а-5284/09/0870 з відповідача було стягнуто в рахунок погашення існуючої заборгованості суму недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у розмірі 18404,00 грн. та суму пені у розмірі 4632, 86 грн.

Загальна сума, яку просить стягнути позивач, складає різницю 18 212,21 грн., яка включає недоїмку в сумі 11 200,83 грн. та пеню в сумі 7 011,38 грн.

Розглянувши та проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі виходячи з наступного.

Відповідно до приписів ст. 8 Закону №1533-ІІІ Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Приписами ч. 2 ст. 12 Закону №1533-ІІІ визначено, що функції робочих органів Виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду, що передбачено п. 5 частини 2 ст. 12 Закону.

Відповідно до ч. 3 Розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464-VI, який набрав чинності з 01.01.2011, з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 2 ст. 4 Закону №1533-ІІІ роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня реєстрації у виконавчій дирекції Фонду.

Згідно з ч.2 ст.6 Закону №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний:

1) своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок;

2) вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством;

3) допускати посадових осіб територіального органу Пенсійного фонду до проведення перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за наявності направлення на перевірку та посвідчення осіб, надавати їм передбачені законодавством документи та пояснення з питань, що виникають у процесі перевірки;

Відповідно до п. 7 прикінцевих та перехідних положень Закону України №2464-VI суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.35 Закону №1533-ІІІ роботодавець зобов'язаний подавати виконавчій дирекції Фонду в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про: прийняття на роботу працівників; розмір заробітної плати, використання робочого часу працівників, у тому числі прийнятих за направленням державної служби зайнятості з наданням роботодавцю дотації за рахунок коштів Фонду на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; виплату застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами.

Згідно з приписами ст.38 Закону №1533-ІІІ роботодавець несе відповідальність за: порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення; несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених цим Законом; подання недостовірних відомостей про використання коштів Фонду.

За порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду накладається штраф у розмірі наданої Фондом суми, використаної з порушенням.

Своєчасно не сплачені фінансові санкції та адміністративні штрафи стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку, встановленому законом.

Строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення", адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.

Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду - центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.

Як передбачено статтею 39 Закону, спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, заснованими на законі і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

У відповідності до ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Південного районного центру зайнятості м. Запоріжжя до Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми «Полімер» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття - задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми «Полімер», (69063, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 24, код ЄДРПОУ: 13606170 р/р №26008177801001 ЗОД «Райфайзен Банк Аваль», МФО 313827) на користь Південного районного центру зайнятості (69104, м. Запоріжжя, вул. Комарова, 11, ЄДРПОУ 35888544, р/р №37170001004280, код платежу 50040100 банк одержувача: ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015, одержувач Південний районний центр зайнятості м. Запоріжжя, ЄДРПОУ 20482573) суму недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у розмірі 11200,83 грн. (одинадцять тисяч двісті гривень 83 копійки).

Стягнути з Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми «Полімер», (69063, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 24, код ЄДРПОУ: 13606170 р/р №26008177801001 ЗОД «Райфайзен Банк Аваль», МФО 313827) на користь Південного районного центру зайнятості (69104, м. Запоріжжя, вул. Комарова, 11, ЄДРПОУ 35888544, р/р №3717930590003, код платежу 50040500 банк одержувача: ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015, одержувач Південний районний центр зайнятості м. Запоріжжя, ЄДРПОУ 20482573) пеню у розмірі 7011,38 грн. (сім тисяч одинадцять гривень 38 копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя (підпис)І.В. Шара