справа № 0670/11935/11
категорія 11.5
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2012 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Чернової Г.В. ,
при секретарі - Шакалові А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції Житомирської області Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та стягнення матеріальної і моральної шкоди 12007,40 грн.,-
встановив:
Позивач звернулася до суду з вказаним позовом.
Під час розгляду справи було встановлено, що вказаний позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки позивач просить визнати дії відділу Державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції стосовно виконання виконавчого листа виданого Малинським районним судом Житомирської області по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів.
Відповідно до ч.1 ст.181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
У даному випадку ч.1 ст.368 ЦПК України передбачений інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень місцевих судів.
Відповідно до ст.85 Закону України "Про виконавче провадження" скарга у виконавчому провадженні щодо виконання судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
Тобто, позовна заява підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а не адміністративного.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 157,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції Житомирської області, Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та стягнення матеріальної і моральної шкоди 12007,40 грн. закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляціного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя: Г.В. Чернова