Постанова № 22088988, 27.02.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2012
Номер справи
2а/0570/1179/2012
Номер документу
22088988
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 лютого 2012 р. справа № 2а/0570/1179/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11год. 35хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Шинкарьової І.В.

при секретаріЗаднепровської О.В.

за участю

представника позивачаАнищенко А.О.,

представника відповідачаПетрова А.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Аріс» до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про визнання бездіяльності податкового органу та зобовязання вчинити певні дії, -

встановив:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Аріс», звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про визнання бездіяльності податкового органу з приводу відмови у видачі довідки за результатами зустрічної звірки господарських відносин ТОВ «Аріс» з ТОВ «Торговий дім «Євразресурс «Україна» за період липня 2011 року та зобовязання Державну податкову інспекцію у Ворошиловському районі м. Донецька надати до ТОВ «Аріс» довідку встановленої форми про результати зустрічної звірки з питань господарських відносин ТОВ «Аріс» з ТОВ «Торговий дім «Євразресурс «Україна» за період липня 2011 року.

В обґрунтування позову посилається на те, що посадовими особами Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька порушені вимоги Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Податкового кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1232, якою затверджений Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається субєкту господарювання у десятиденний термін. Документи, зазначені в запиті для проведення зустрічної звірки, надані до ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька 06.10.2011року. Всупереч Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок в частині інформування субєкта господарювання про результати проведення зустрічних звірок, ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька не запросило повноважного представника ТОВ «Аріс» для підписання й отримання довідки, а також не надіслала довідку ТОВ «Аріс» рекомендованим листом із повідомленням про вручення. Таким чином, з моменту надходження до відповідача копії відповідних документів щодо взаємовідносин ТОВ «Аріс» з ТОВ «Торговий дім «Євразресурс «Україна», а саме з 06.10.2011 року до моменту призначення проведення перевірки (з 21.140.2011 року) зустрічна звірка повинна була вже проведена, а також складена довідка за результатами цієї звірки. Що не було зроблено податковим органом.

Отримання довідки за результатами зустрічної звірки для підприємства є вкрай необхідним. Однак ТОВ «Аріс» визнає обовязковим дотримання вимог чинного податкового законодавства, не відмовляється від вчинення усіх необхідних дій та виконання усіх законних вимог щодо надання документів і пояснень в рамках дотримання зазначених в позові положень законодавства.

При викладених обставинах, вважає позивач, витребування з підприємства копій документів фінансово-господарського призначення з метою проведення зустрічної звірки та її не проведення - є втручання в господарську діяльність підприємства державною податковою інспекцією.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.

Представник відповідача, що діяв за довіреністю, у судовому засіданні позов не визнав, надав письмові заперечення до матеріалів справи, в яких зазначив, що на виконання завдань покладених на податковий орган, відповідачем було направлено позивачу запит №39945/10/23-213-4 від 19.09.2011 року про надання інформації та її документального підтвердження для проведення зустрічної звірки, в тому числі з ТОВ «Торговий дім «Євразресурс «Україна» за період липень 2011 року.

Позивачем були надані документи перелічені в листі, однак не в повному обсязі. Яких мабудь пояснень з приводу не надання запитуємих документів позивачем не надано.

Відповідно до п.6 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1232, якою затверджений Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, у разі отримання від субєкта господарювання інформації, визначеної у запиті та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження субєкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.

Проте відповідачем запитуємі документи не було отримано в повному обсязі, тому зустрічна звірка не проводилася. У звязку з не проведенням зустрічної звірки, відповідач не запрошував повноважного представника позивача для підписання та отримання довідки та така не надсилалася рекомендованим листом з повідомленням про вручення, в звязку з її відсутністю у податкового органу. Надана позивачем інформація та документи у подальшому біли використані під час проведення документальної позапланової виїзної перевірки позивача по взаємовідносинам в тому числі з підприємством ТОВ «Торговий дім «Євразресурс «Україна» за період з 01.06.2011 року по 31.07.2011 року, про що складений акт перевірки.

Податковий орган звертає увагу суду, що він не відмовляв позивачу в видачі такої довідки, а лише повідомив листом №53708/10/23-2 від 19.12.2011 року про те, що зустрічна звірка позивача з ТОВ «Торговий дім «Євразресурс «Україна» не здійснювалася, тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Представник відповідача просив в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аріс» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Донецької міської ради 22.12.1999 року, ідентифікаційний код 30623536, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. (а.с.22)

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Як зазначено в позовній заяві та встановлено в ході судового розгляду, 27.09.2011 року вхід. №1172/1 позивач отримав запит про подання інформації та її документального підтвердження для проведення зустрічної звірки від ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька (вих.№39945/10/23-213-4 від 19.09.2011 року), в якому податковий орган на підставі п.п.20.1.6 п.20.1 ст.20 та п.п.62.1.3 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України просить керівника ТОВ «Аріс» в десятиденний термін надати інформацію та копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою) та скріплені печаткою про фінансово-господарську діяльність підприємства щодо взаємовідносин: з ТОВ «Метінвест-Холдінг», з ДП «Кларксов» Компанія з обмеженою відповідальністю «Кларксон Інветментс», з ТОВ «Торговий дім «Євразресурс Україна», з ПАТ «Єнакієвський металургійний завод» за період липень 2011 року. (а.с.7)

Позивачем на виконання зазначеного запиту супровідним листом №3298 від 06.10.2011 року надано на імя заступника начальника ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька Трибунської Г.В. вичерпний перелік копій документів згідно правовідносин з ТОВ «Торговий дім «Євразресурс Україна» за період липень 2011 року, на якому є відмітка податкового органу, що документи отримані к.348 та підпис виконавця. (а.с.8)

Статтею 20 Податкового кодексу України передбачені права органів державної податкової служби, зокрема відповідно до п.20.1.4 проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом та п.п.20.1.6 для здійснення функцій, визначених податковим законодавством, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом.

Пунктом 21.1 ст.21 кодексу передбачено, що посадові особи контролюючих органів зобов'язані, зокрема, дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами; забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій; забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень.

В п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України зазначено, що контролюючими органами є:

п.п.41.1.1. органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби;

п.п.41.1.2. митні органи - щодо мита, акцизного податку, податку на додану вартість, інших податків, які відповідно до податкового законодавства справляються у разі ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або територію спеціальної митної зони або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної території України або території спеціальної митної зони.

Згідно п.41.2 ст.41 кодексу, Розмежування повноважень і функціональних обов'язків між контролюючими органами визначається цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.

В п.41.4 ст.41 кодексу передбачено, що інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків, у тому числі на запит правоохоронних органів.

Статтею 42 Податкового кодексу передбачене листування з платником податків, а саме:

Податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.

Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Згідно п.61.1 ст.61 кодексу визначений термін податковий контроль, а саме це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.

Статтею 62 Податкового кодексу передбачені способи здійснення податкового контролю.

Податковий контроль здійснюється шляхом:

ведення обліку платників податків;

інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби;

перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Відповідно до п.73.3 ст.73 кодексу органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.

Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби;

2) для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок;

3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;

4) щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної;

5) у разі проведення зустрічної звірки;

6) в інших випадках, визначених цим Кодексом.

Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин або його посадовій особі.

Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.

Порядок отримання інформації органами державної податкової служби за їх письмовим запитом визначається Кабінетом Міністрів України.

Аналогічні вимоги викладені в Постанові Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1245 «Про затвердження Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом».

З метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. (п.73.5 ст.73 Податкового кодексу)

Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Суд бере до уваги, що відповідно до п.74.2 ст.74 Податкового кодексу України зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.

Крім того, Податковим кодексом України в п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75 передбачено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

В п.78.1 ст.78 кодексу передбачені обставини за наявності яких здійснюється документальна позапланова виїзна перевірка, а саме:

- за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту;

- платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом;

- платником податків подано органу державної податкової служби уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який перевірявся органом державної податкової служби;

- виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;

- платником податків подано в установленому порядку органу державної податкової служби заперечення до акта перевірки або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли платник податків у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об'єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження;

- розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків;

- платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Документальна позапланова виїзна перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень;

- щодо платника податку подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної у разі ненадання таким платником податків пояснень та документального підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня його отримання;

- отримано постанову суду (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанову органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні;

- органом державної податкової служби вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб органу державної податкової служби нижчого рівня здійснено перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або матеріалів документальної перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Рішення про проведення документальної позапланової перевірки в цьому випадку приймається органом державної податкової служби вищого рівня лише у тому разі, коли стосовно посадових осіб органу державної податкової служби нижчого рівня, які проводили документальну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу;

- у разі отримання інформації про ухилення податковим агентом від оподаткування виплаченої (нарахованої) найманим особам (у тому числі без документального оформлення) заробітної плати, пасивних доходів, додаткових благ, інших виплат та відшкодувань, що підлягають оподаткуванню, у тому числі внаслідок неукладення платником податків трудових договорів з найманими особами згідно із законом, а також здійснення особою господарської діяльності без державної реєстрації. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали підставою для проведення такої перевірки.

Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька не здійснювалася зустрічна звірка господарської діяльності ТОВ «Аріс» з ТОВ «Торговий дім «Євразресурс Україна» за період липень 2011 року, так як документи які були витребувані у позивача були надані останнім не в повному обсязі, і таким чином зазначені взаємовідносини відображено у акті документальної позапланової перевірки №1257/23-2/30623536 від 10.11.2011 року. Акт перевірки підписаний та отриманий посадовими особами підприємства.

З метою проведення перевірки відповідачем був виданий наказ від 20.10.2011 року №1176 «Про організацію та проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Аріс» на підставі п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75, п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України. (а.с.12)

Тобто, позивач проти проведення зазначеної перевірки не заперечував, про що свідчить допуск посадових осіб податкового органу до перевірки та підписання акту за результатами перевірки.

Посадові особи органів державної податкової служби, відповідно до п.83.1 кодексу під час проведення перевірок підставами для висновків є:

документи, визначені цим Кодексом;

податкова інформація;

експертні висновки;

судові рішення;

інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на органи державної податкової служби.

Тобто, із вищенаведеного можна зробити висновок, що дії Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька є такими, що відповідають діючому законодавству, а саме податкова інформація була отримана податковим органом відповідно до вимог ст.73 Податкового кодексу України з надсиланням письмового запиту про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження. Такий запит підписаний заступником керівника органу державної податкової служби і містить перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують. Згідно з п.83.1 податкова інформація була використана податківцями під час документальної позапланової виїзної перевірки, про що складений акт №1257/23-2/30623536 від 10.11.2011 року. В кодексі передбачено право податкового органу на проведення документальної позапланової виїзної перевірки за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту. (п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78 кодексу)

Таким чином, у звязку з тим, що як встановлено у ході судового розгляду справи, зустрічна звірка з питань господарських відносин позивача з ТОВ «Торговий дім «Євразресурс Україна» за період липень 2011 року Державною податковою інспекцією у Ворошиловському районі м. Донецька не здійснювалася і відповідно довідка встановленої форми про результати такої зустрічної звірки не складалася, та факту відмови у видачі довідки зустрічної перевірки не було, так як своїм листом відповіддю від 19.12.2011 року податковий орган повідомив позивача, що зустрічна звірка взаємовідносин між ТОВ «Аріс» та ТОВ «Торговий дім «Євразресурс «Україна» не проводилася, то суд вважає, що позовні вимоги ТОВ «Аріс» задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

постановив:

В задоволені позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Аріс» до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про визнання бездіяльності податкового органу з приводу відмови у видачі довідки за результатами зустрічної звірки господарських відносин ТОВ «Аріс» з ТОВ «Торговий дім «Євразресурс «Україна» за період липня 2011 року та зобовязання Державну податкову інспекцію у Ворошиловському районі м. Донецька надати до ТОВ «Аріс» довідку встановленої форми про результати зустрічної звірки з питань господарських відносин ТОВ «Аріс» з ТОВ «Торговий дім «Євразресурс «Україна» за період липня 2011 року, відмовити.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 27 лютого 2012 року в присутності представників сторін.

Постанову у повному обсязі складено 03 лютого 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Шинкарьова І.В.