ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 березня 2012 р.
об 11 годині 45 хвилин Справа №2а-1009/12/0170/11 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Фурлетовій Г.Ю., розглянувши
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Білогірському районі АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в Білогірському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 6795,00грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у строки встановлені законодавством, не сплачені штрафні санкції, нараховані за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Представник позивача у судове засідання не з’явився, повідомлен належним чином – судовою повісткою, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності, на задоволенні позовних вимог наполягав.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, повідомлен належним чином – судовою повісткою, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 20.01.2012р. відповідачу було запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у справі.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю нез’явившихся представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
09.06.2006р. Білогірською районною державною адміністрацією АР Крим проведено державну реєстрацію фізичної особи – підприємця ОСОБА_1, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця(а.с.6).
ОСОБА_1 знаходиться на податковому обліку з 29.06.2006р., що підтверджується довідкою (а.с.10).
26.09.2011 року посадовими особами ДПІ в Білогірському районі була здійснена перевірка фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складено акт №89/01/14/23/НОМЕР_1 (а.с.20-21).
Відповідно до висновків акту перевірки №89/01/14/23/НОМЕР_1 від 26.09.2011р. перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог:
- п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України, а саме відсутність торгового патенту на фронтальній вітрині чи біля реєстратору розрахункових операцій;
- п. 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме незабезпечення відповідності грошових коштів у місці проведення розрахунків, сумі, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій;
- ч.4 ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995р. (далі Закон 481), а саме торгівля алкогольними напоями без марок акцизного збору;
- ч.10 ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995р., а саме торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими ніж мінімальні.
В акті перевірки відповідачем зазначено, що заперечень до акта перевірки немає.
За наслідками перевірки та на підставі акту №89/01/14/23/НОМЕР_1 від 26.09.2011р. позивачем прийняті:
- податкове повідомлення-рішення №0000962330 від 04.10.2011 року, яким відповідачу збільшено суму податкового зобов’язання зі збору з провадження торгівельної діяльності на суму 94,00грн. (а.с.19);
- податкове повідомлення-рішення №0000952330 від 04.10.2011р., яким відповідачу визначено штрафні санкції в сумі 1,00грн. (а.с.18);
- рішення №0000972330 від 04.10.2011р., яким до відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 6700,00грн.
Пунктом 267.6 ст.267 Податкового кодексу України визначений порядок використання торгового патенту, зокрема встановлено, що оригінал торгового патенту повинен бути розміщений:
на фронтальній вітрині магазину, а за її відсутності - біля реєстратора розрахункових операцій;
на фронтальній вітрині малої архітектурної форми;
на табличці в автомагазинах, на розвозках та інших видах пересувної торговельної мережі, а також на лотках, прилавках та інших видах торговельних точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях;
у пунктах обміну іноземної валюти;
у приміщеннях для надання платних послуг, а також у приміщеннях, в яких проводяться розважальні ігри.
Торговий патент повинен бути відкритий та доступний для огляду.
Відповідальність за порушення порядку використання торгового патенту встановлена ст. 125 Податкового кодексу України.
Відповідно до абз.2 ст.125 ПК України за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого підпунктами 267.6.1 - 267.6.3 пункту 267.6 статті 267 цього Кодексу, суб'єкти господарювання, що проводять торговельну діяльність, здійснюють торгівлю готівковими валютними цінностями, діяльність у сфері розваг та надають платні послуги сплачують штраф у розмірі збору на один календарний місяць (для діяльності у сфері розваг - у розмірі збору на один квартал).
Перевіркою встановлена відсутність торгового патенту на фронтальній вітрині чи біля реєстратору розрахункових операцій.
Таким чином фінансові санкції у розмірі 94,00грн., застосовані до відповідача податковим повідомленням-рішенням №0000962330 від 04.10.2011 року, застосовані правомірно.
Відповідно до п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі Закон №265/95-ВР (в редакції на момент прийняття рішення про застосування фінансових санкцій) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.1 ст. 17 Закону №265 у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:
вчинене вперше - 1 гривня;
вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);
за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Таким чином фінансові санкції у розмірі 1,00грн., застосовані до відповідача податковим повідомленням-рішенням №0000952330 від 04.10.2011р., застосовані правомірно.
Відповідно до ч.4 ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995р., алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до ч.10 ст.18 Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.
За порушення зазначених вимог передбачена відповідальність статтею 17 Закону №481.
До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень;
зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Рішенням позивача від 04.10.2011р. за №0000972330 до відповідача за порушення вищезазначених вимог Закону застосовані штрафні санкції у розмірі 6700,00грн. за реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору та роздрібну торгівлю підакцизними товарами за цінами, нижче мінімально допустимих.
Таким чином суд дійшов висновку про те, що фінансові санкції у розмірі 6700,00грн. застосовані до відповідача обґрунтовано та у відповідності до законодавства.
Рішення, про застосування зазначених фінансових санкцій відповідачем не оскаржувались, у відтак суми грошових зобов’язань, як визначені зазначеними рішеннями є узгодженими.
Зазначені фінансові санкції у сумі 6795,00грн. у встановлений законодавством термін відповідачем не сплачені.
Позивачем відповідачу направлено податкову вимогу №9865 від 13.12.2011 року на загальну суму 8993,82грн.(а.с.29).
Як вбачається із позовної заяви, підставою для звернення до суду є не сплата відповідачем в установлений законом строк штрафних санкцій, застосованих позивачем до відповідача рішеннями №0000962330 від 04.10.2011р., №0000952330 від 04.10.2011р., №0000972330 від 04.10.2011р.
Однією із функцій Державної податкової адміністрації України, згідно ст. 8 Закону України «Про державну податкову службу», є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів, контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролем за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Відповідно до п. 20.1.18. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 20.1.28. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом. Відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 6795,00 грн.
Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, засновані на Законі та підтверджуються матеріалами справи, а відтак підлягають задоволенню.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 06.03.2012р. У повному обсязі відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 12.03.2012р.
Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1), з розрахункових рахунків в установах банків, які обслуговують фізичну особу-підприємця ОСОБА_1, заборгованість з штрафних санкцій в сумі 6795 (шість тисяч сімсот дев’яносто п’ять) грн. 00 коп., у тому числі 6701,00грн. на користь Державного бюджету Білогірського району (ГУ ДКС в АР Крим м. Сімферополь, р/р. 31115104700067, ЄДРПОУ 34740761, МФО 824026) та 94грн. на користь місцевого бюджету Чернопольської сільської ради (ГУ ДКС в АР Крим, р/р 31418514700086, ЄДРПОУ 34710761, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.