ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 лютого 2012 р. Справа №2а-14383/11/0170/16 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Александрова О.Ю., при секретарі Сидельової М.В.,
за участю представників:
від позивача (Алуштинський міський центр зайнятості) - ОСОБА_1, довіреність № 06/01-125 від 17.01.12, посвідчення № 1512;
від відповідача – не з’явився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Алуштинського міського центру зайнятості
до Кримського республіканського виробничого підприємства "Кримтролейбус"
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
Алуштинський міський центр зайнятості звернувся з позовом до Кримського республіканського виробничого підприємства "Кримтролейбус" про стягнення 26447,57грн. заборгованості зі страхових внесків на випадок безробіття. Вимоги мотивовані тим, що відповідач не здійснює своєчасне перерахування в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», страхових внесків. На час звернення до суду відповідно до наданих документів його заборгованість склала 26431,85 гривень та пеня у розмірі 15,72 гривень, яку позивач просить стягнути з відповідача.
У судовому засіданні, яке відбулось 15.02.12р. представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач письмового заперечення на позов суду не надав, явку представника у судове засідання не забезпечив, про день та час проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в неї матеріалами.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача судом встановлено наступне.
Кримське республіканське виробниче підприємство "Кримтролейбус" зареєстроване як платник внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у Алуштинському міському центрі зайнятості за № 10600020.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533 від 02.03.2000р. є законом, який визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі по тексу - Закон).
У відповідності до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» роботодавці зобов’язані своєчасно сплачувати страхові внески у розмірах, встановлених Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування».
Відповідно до п. 5 ст. 8 Закону кошти Фонду не включаються до складу Державного бюджету України.
Згідно ч. 2 ст. 12 Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості АР Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, районні в містах центри зайнятості.
Порядок нарахування і сплата внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття визначені Інструкцією про порядок нарахування та сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття і обліку їх надходження у Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000р., зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. № 30/5221.
Частиною 1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» і пунктом 9.1 Інструкції визначена відповідальність роботодавця за несвоєчасність сплати й неповну сплату страхових внесків.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 зазначеного Закону не сплачені в строк страхові внески, пеня й штраф стягуються в доход Фонду зі страхувальника в безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Статтею 39 цього ж Закону передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Згідно ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості стягує з підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів і недоїмок у державний бюджет фонду сприяння зайнятості населення.
У відповідності зі ст. 67 Конституції України кожний зобов'язаний оплачувати податки й збори в порядку й розмірах, установлених законом.
Судом встановлено, що Алуштинським міським центром зайнятості було проведено планову перевірку відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 23.03.2006 року по 31.10.2009 року.
За результатами перевірки складено акт № 104 від 09.10.2009 року, в якому зазначено про те, що на момент перевірки встановлено заниження фонду оплати праці для роботодавців, у зв'язку з невірним поданням розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків до ФЗДССУВБ. По результатам звірки бухгалтерських документів відповідача та звітних даних був виявлений прихований фонд оплати праці у розмірі 26431,85 гривень, у зв'язку з чим донараховано страхових внесків на суму 343,61 гривень. Платником несвоєчасно та не в повному обсязі сплачувались страхові внески до ФЗДССУВБ, в результаті чого виявлена недоїмка зі сплати страхових внесків у сумі 23842,40 гривень, та нарахована пеня у розмірі 436,32 гривень.
На підставі акту № 104 від 09.10.2009 року директором Алуштинського міського центру зайнятості прийняте рішення № 5 від 08.12.2009 року про стягнення з відповідача простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків у тому числі штрафу у розмірі 26431,85 гривень та пені у сумі 436,32 гривень.
Зазначене рішення отримане відповідачем 18.12.09 року, що підтверджується поштовим повідомленням №17025.
За таких обставин за відповідачем утворилась недоїмка зі сплати штрафу у розмірі 26431,85 грн., та пені з урахуванням часткового погашення, у розмірі 15,72 гривень, яку просить стягнути позивач.
Таким чином, сума заборгованості відповідача, яка підлягає стягненню становить 26447,57 грн.
У порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, відповідачем не надані докази сплати заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
За таких умов, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
У судовому засіданні, яке відбулось 15.02.2012 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 20.02.2012 року.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Кримського республіканського виробничого підприємства "Кримтролейбус" (95000 АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, 78 ЄДРПОУ 03328391) заборгованість зі сплати штрафу у розмірі 26431,85 грн., та пені у розмірі 15,72 гривень, а всього 26447,57 гривень.
Постанова набирає законної сили, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку справу не було подано, через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Александров О.Ю.