ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 грудня 2011 р. (10:10) Справа №2а-14031/11/0170/19 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Кузнякової С.Ю. , при секретарі Устіновій І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості,
Суть спору:Державна податкова інспекція в м. Сімферополь АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АРК з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 880,01 грн., адміністративний позов мотивований тим, що відповідачем не була сплачена узгоджена сума податку з доходів фізичних осіб за податковим повідомленням-рішенням № 0004851701/0 від 11.06.2009 року у сумі 880,01 грн.
У судове засідання представники сторін не зявились, повідомлені належним чином про час, дату судового розгляду справи. Позивач надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представника позивача та відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 рішенням виконавчого комітету Сімферопольської міської ради зареєстровано як суб'єкта підприємницької діяльності 25.09.2003 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с. 10) та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осі-підприємців (а.с.9).
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 знаходится на обліку, як платник податків у Державній податковій інспекції в м. Сімферополь АР Крим, що підтверджується довідкою від 15.10.2003 року № 11494 (а.с. 11).
Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п.п.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Суд зазначає, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, що визначає порядок та підстави сплати податків, їх адміністрування податковими органами.
Але враховуючи, що позивач в позові зазначає про порушення, вчинені відповідачем до 01.01.2011 року, суд перевіряє відповідність висновків позивача законодавству, що діяло на момент існування спірних правовідносин.
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб у 2009 році передбачений Законом України “Про податок з доходів фізичних осіб" № 889-IV від 22.05.2003 року зі змінами та доповненнями, в якому встановлені спеціальні правові режими оподаткування юридичних та фізичних осіб.
Позивачем Державною податковою інспекцією в м. Сімферополь проведена документальна виїзна позапланова перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства фізичною особою-підприємцем Якубовою Зєніє за період з 01.04.2006 року по 21.04.2009 року, перевіркою встановлено порушення п.п. 6.3.3 п. 6.3 ст. 6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", а саме неправомірне застосування соціальної пільги, в результаті чого донараховано податку з доходів фізичних осіб у сумі 880,01 грн.
За результатами перевірки було складено акт перевірки № 4619/17-1/НОМЕР_1 від 27.05.2009 року (а.с. 14-19) на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004851701/0 від 11.06.2009 року на суму 880,01 грн. (а.с. 12), яке було направлено на адресу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та отримано відповідачем 11.06.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 13).
Судом встановлено, що відповідно до пунктів 1.2, 1.3 ст. 1 Закону України “ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з вимогами ст. 6 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 - III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідачу була виставлена перша податкова вимога № 1/4171 від 26.06.2009р. (а.с. 21), про неможливість вручення податкової вимоги було складено акт (а.с. 21 зворотній бік).
Згідно ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога була розміщена на дошці податко вих вимог 22.06.2010 року.
Державною податковою інспекцією в м. Сімферополь відносно відповідача була прийнята друга податкова вимога № 2/2839 від 23.07.2010 року (а.с. 22), про неможливість вручення податкової вимоги було складено акт (а.с. 22 зворотній бік).
Згідно ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога була розміщена на дошці податко вих вимог 03.08.2010 року.
Судом встановлено, що податковий борг з податку з доходів фізичних осіб у сумі 880,01 грн. станом на день розгляду справи відповідачем не погашений.
На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати фізичною особою-підприємцем податку з доходів фізичних осіб Якубовою Зєніє є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.
Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги, що податковий борг у розмірі 880,01 грн. відповідачем станом на день розгляду справи не сплачений, суд вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 880,01 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 158, 159, 160, 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 95011, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 880,01 грн., перерахувавши до місцевого бюджету Центрального району м. Сімферополя (р/р 33219800700005 в ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026, код податку 5211010107).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузнякова С.Ю.