Ухвала суду № 21971252, 06.03.2012, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
06.03.2012
Номер справи
26/238/09-12/264/10
Номер документу
21971252
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

06.03.12 Справа № 26/238/09-12/264/10

Кредитори:

1.Торгівельно-промислова транснаціональна корпорація “Кераміст”, (вул. Трегубова, 1, м. Запоріжжя, 69041)

2.Товариство з обмеженою відповідальністю “Фьюче ЛТД”, (м. Запоріжжя, вул. Миру, 10, 69035)

3.ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України” в особі філії АТ “Укрексімбанк” в м. Запоріжжі, (вул. Жуковського, 60, 69063)

4.Товариство з обмеженою відповідальністю “Комтес-ХХІ”, (м. Запоріжжя, вул. Виборзька, 8, 69032)

5.Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, (вул. Перемоги, 14, 69001)

6.Приватне підприємство юридична фірма “Пріма Лекс”, (м. Запоріжжя, вул. Ленська, 19, кв. 25, 69096)

7. Управління пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (69057, м. Запоріжжя, вул. Гагаріна, 2-Б)

8. Запорізький міський центр зайнятості (69035, м. Запоріжжя, вул. Дзержинського, 13)

9. Запорізьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції (69600, м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 12)

10. Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (69001, м. Запоріжжя, бул. Шевченко, 23)

11. Комунальне підприємство “Водоканал” (69002, м. Запоріжжя, вул. Артема, 61)

12. Відкрите акціонерне товариство “Запоріжжяобленерго” (69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 14)

боржник Товариство з обмеженою відповідальністю “Запорізька інвестиційно-торгівельна компанія” (код ЄДРПОУ 33610320) (вул. Немировича-Данченка, 60/38, м. Запоріжжя, 69091)

банк, здійснюючий розрахунково-касове обслуговування боржника ЗД АППБ “Аваль”, м. Запоріжжя

про банкрутство

суддя Владимиренко І.В.

Представники учасників:

від ПАТ "Державний експортний-імпортний банк України", ОСОБА_1, довіреність № 010-01/3384 від 20.05.09,

від ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, ОСОБА_2, довіреність № 15506/10-014 від 31.10.11,

від ТОВ "Фьюче ЛТД", ОСОБА_3, довіреність № 10 від 03.09.10,

від ТОВ "Комтес ХХІ", ОСОБА_3, довіреність № 7 від 03.09.10,

від ВАТ "Запоріжжяобленерго", ОСОБА_4, довіреність № 208 від 10.08.11,

від ФССНВВ та ПЗ, ОСОБА_5, довіреність № 04/71 від 10.01.12,

від Запорізького міського центру зайнятості, ОСОБА_6, довіреність № 78/01-12 від 06.01.12,

від УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, ОСОБА_7, довіреність № 10/11 від 03.01.12,

ліквідатор ОСОБА_8

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Запорізької області від 14.06.2011р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_8.

21.02.2012 року суду наданий звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, реєстр вимог кредиторів, документи, що підтверджують проведення ліквідаційної процедури.

Ухвалою суду від 21.02.2012р. для розгляду вищезазначених документів, суд призначив судове засідання на 06.03.2012р.

23.02.2012р. на адресу суду від Приватного підприємства юридичної фірми “Прима Лекс” надійшла скарга на дії ліквідатора, в якій просить суд, прийняти скаргу до розгляду, зобовязати арбітражного керуючого ОСОБА_8 провести повторні збори кредиторів на якому подати до затвердження звіт ліквідатора про проведену ним роботу, станом на дату проведення зборів, а також подати інформацію щодо процедури погашення кредиторських вимог та визнати дії ліквідатора неправомірними та такими, що порушують права кредиторів на отримання ними грошових сум в рахунок погашення кредиторських вимог та порушують право на інформацію і участь в зборах кредиторів та формуванні комітету кредиторів.

06.03.2012р. на адресу суду від ПП юридична фірма “Прима Лекс” надійшло клопотання про розгляд скарги на дії ліквідатора, в якому просить суд розглянути подану до суду 23.02.2012р. скаргу на дії ліквідатора.

Представник ПП юридична фірма “Прима Лекс” в судове засідання 06.03.2012р. не зявився, про причини неявки, суд не повідомив.

В судовому засіданні 06.03.2012р. ліквідатор надав суду заперечення на скаргу, де зазначив, що ПП юридична фірма “Прима Лекс” не входить у склад комітету кредиторів.

Відповідно до п. 11 ст. 30 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатор не рідше одного разу на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Згідно п. 9 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” При проведенні процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, створений відповідно до цього Закону.

Протоколом зборів комітету кредиторів № 4 від 20.02.2012р. затверджено звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс та оплату послуг ліквідатора.

З огляду на вищевикладене, суд відмовляє ПП юридична фірма “Прима Лекс” в задоволенні скарги на дії ліквідатора, оскільки суд не вбачає підстав в її задоволенні.

Крім того, в судовому засіданні 06.03.2012р. представником ВАТ “Запоріжжяобленерго” було надано суду заяву про визнання поточним кредитором з грошовими вимогами до боржника в сумі 60 162,32грн. та клопотання № 102-82юр від 06.03.2012р. про відкладення розгляду справи № 26/238/09-12/264/10.

Судом заява та клопотання прийняті.

Представник ВАТ “Запоріжжяобленерго” в судовому засідання надав заяву в якій просить суд не розглядати клопотання № 102-82юр від 06.03.2012р. про відкладення розгляду справи № 26/238/09-12/264/10 у звязку з тим, що ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю “Запорізька інвестиційно-торгівельна компанія” кредиторськи вимоги у сумі 60 132,62 грн. визнані та внесені до реєстру вимог кредиторів.

Судом заява прийнята та задоволена.

В судовому засіданні 06.03.2012р. представником ДПІ у Орджонікідзевському районі заявлено усне клопотання про відкладення розгляду справи, для можливості проведення перевірки.

Відповідно до вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують такі функції, зокрема: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів;

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Відповідно до пункту 6 частини 6 статті 111 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, якщо платником податків не подано в установлений строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом.

Позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі виникнення обставин, викладених у цій статті, за рішенням керівника податкового органу, яке оформляється наказом.

Відповідно до п 78.1. п. 78.1.7. ст. 78 Податкового Кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків;

Згідно п. 78.4. ст. 78 Податкового Кодексу України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Орджонікідзевському районі не було надано суду документів підтверджуючих проведення позапланової перевірки у відповідності до чинного законодавства.

З огляду на вищевикладене, суд відмовляє ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя в задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи, для можливості проведення перевірки.

У судовому засіданні 06.03.2012р. заслухавши ліквідатора, вивчивши подані документи: звіт та ліквідаційний баланс банкрута, судом встановлено, що ліквідатором до реєстру вимог кредиторів включено:

1.Торгівельно-промислова транснаціональна корпорація “Кераміст” з вимогами до банкрута у розмірі 1 173 241,70грн. четвертої черги задоволення.

2.Товариство з обмеженою відповідальністю “Комтес-ХХІ” з вимогами до банкрута у розмірі 21 456,25грн. четвертої черги задоволення.

3.Товариство з обмеженою відповідальністю “Фьюче ЛТД”” з вимогами до банкрута у розмірі 69 900,28грн. четвертої черги задоволення.

4.Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя з вимогами до банкрута у розмірі 965 825,99 грн. з яких: 810 009,39 грн. третьої черги задоволення; 155 816,60 шостої черги задоволення.

5.Приватне підприємство юридична фірма “Пріма Лекс” з вимогами до банкрута у розмірі 689 000,00грн. четвертої черги задоволення.

6.ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України” в особі філії АТ “Укрексімбанк” в м. Запоріжжі з вимогами до банкрута у розмірі 18 639 000,73 грн. з яких: 16 883 240,13 грн. першої черги задоволення; 1 755 760,60 грн. шостої черги задоволення.

7.Управління пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя з вимогами до банкрута у розмірі 2461,40 грн. з яких: 2461,40грн. другої черги задоволення.

8.Запорізький міський центр зайнятості з вимогами до банкрута у розмірі 230,50грн., з яких: 230,50грн. з яких: 230,50 грн. другої черги задоволення.

9.Запорізьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції з вимогами до банкрута у розмірі 185,68грн. з яких: 185,68грн. другої черги задоволення.

10.Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з вимогами до банкрута у розмірі 110,80грн. з яких: 110,80грн. другої черги задоволення.

11.Комунальне підприємство “Водоканал” з вимогами до банкрута у розмірі 1 988,11грн., з них: 1 988,11 грн. четвертої черги задоволення.

12. Відкрите акціонерне товариство “Запоріжжяобленерго” з вимогами до банкрута у розмірі 99 705,72грн., з них: 99 705,72грн. - четвертої черги задоволення.

До реєстру включено заборгованість боржника із заробітної плати працівникам, яка складає 11 471,60грн. яка є погашеною.

Розглянувши звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю “Запорізька інвестиційно-торгівельна компанія” судом встановлено, що в межах ліквідаційної процедури за рахунок реалізації майна боржника частково та повністю погашені вимоги кредиторів, а саме ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя у розмірі 200 000,00 грн.; УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя у розмірі 2 461,40 грн.; Запорізькій МЦЗ у розмірі 230,50 грн.; Запорізькому обласному відділенню Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції у розмірі 185,68грн.; Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з вимогами до банкрута у розмірі 110,80грн.; заставному кредитору ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України” в особі філії АТ “Укрексімбанк” в м. Запоріжжі у розмірі 15 127 479,53 грн., а також погашені повністю заборгованість по заробітній платі у розмірі 11 471,60 грн. та витрати та оплату послуг ліквідатора у розмірі 1 752 273,54 грн.

Інша кредиторська заборгованість залишилась не погашеною у звязку з відсутністю майна та грошових коштів у підприємства-банкрута, про що підтверджують довідки реєструючих органів, копії яких містяться в матеріалах справи.

У звязку з викладеним, суд вважає за необхідне звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.

Враховуючи що за результатами ліквідаційного балансу у банкрута не залишилось майна для здійснення своєї статутної діяльності Товариство з обмеженою відповідальністю “Запорізька інвестиційно-торгівельна компанія” (код ЄДРПОУ 33610320) - слід ліквідувати, а провадження у справі припинити.

Відповідно до п.6 ст.31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вимоги не задоволені за недостатністю майна вважаються погашеними.

Керуючись ст. 5, 31, 32, 34, 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.86 ГПК України, суд

У Х В А Л И В:

Клопотання ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя залишити без задоволення.

Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.

Банкрута товариство з обмеженою відповідальністю “Запорізька інвестиційно-торгівельна компанія” (код ЄДРПОУ 33610320) - ліквідувати.

Вимоги, не задоволені за відсутністю майна боржника вважати погашеними.

Провадження у справі припинити.

Зобовязати ліквідатора передати до архіву фінансово господарські документи банкрута.

Копію ухвали надіслати кредиторам, ліквідатору ОСОБА_8, державному реєстратору Хортицької райадміністрації, м. Запоріжжя, ДВС у Хортицькому районі м. Запоріжжя, Головному управлінню статистики у Запорізькій області, відділу з питань банкрутства ГУЮ Запорізької області.

Суддя І.В. Владимиренко