ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2011 року 10:00 Справа № 2а-0870/7967/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., за участю секретаря судового засідання Богомаз Г.А.,
та представників:
позивач:не зявився
відповідач:не зявився
розглянувши судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Авто Інтер»
про стягнення коштів за податковим боргом,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
29 вересня 2011 року Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м.Запоріжжя (далі позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Авто Інтер» (далі відповідач) в якій просить стягнути з відповідача податкову заборгованість перед бюджетом у розмірі 145312,25грн.
Ухвалою суду від 03 жовтня 2011 року відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 18 жовтня 2011 року.
За клопотанням позивача провадження у справі зупинялося до 07.11.2011 для надання додаткових доказів.
Ухвалою суду від 07.11.2011 провадження у справі поновлено з 07.11.2011.
Позивач у судове засідання не зявився, надав суду клопотання про розгляд справи без його участі та зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання повторно не зявився, письмові заперечення на позов не направив, про причини неявки суду не повідомив. Повістки про виклик до суду направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців, проте повернуті на адресу суду з відміткою: «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.
Відповідно до положень статті 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Згідно з ч. 1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Запорізький окружний адміністративний суд, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс Авто Інтер» (код ЄДРПОУ 35672703) зареєстроване виконавчим комітетом Запорізької міської ради як юридична особа - 17.01.2008 за юридичною адресою: 69124, м.Запоріжжя, вул. Рубана, б.15 кв.56 та є платником податків і зборів, передбачених чинним законодавством.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, передбачений обовязок платників податків сплачувати податки та збори у строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Як встановлено з матеріалів справи, ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання порушення податкового законодавства, за результатами якої складено акт від 02.11.2010 №398/1510/35672703 та винесено податкове повідомлення рішення від 16.11.2010 №0003111510/0, яким нараховано до сплати 510 грн. фінансових санкцій з податку на прибуток.
Зазначене податкове повідомлення - рішення отримане відповідачем 20.11.2010, про що свідчить підпис уповноваженої особи на поштовому повідомленні про вручення кореспонденції.
Доказів оскарження в апеляційному або судовому порядку податкового повідомлення рішення від 16.11.2010 №0003111510/0 відповідачем не надано.
Крім того, ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя проведені невиїзні документальні перевірки відповідача з питання порушення податкового законодавства, за результатами якої складені наступні акти:
- від 11.03.2010 №93/16-35672703 та винесено податкове повідомлення рішення від 08.04.2010 №0001151520/0, яким нараховано до сплати податку на додану вартість 146095 грн. 50 коп., у тому числі: 97397 грн. основного платежу та 48698 грн. 50 коп. штрафних (фінансових) санкцій. Зазначене податкове повідомлення - рішення було направлене відповідачу, проте повернуто поштою у звязку із спливом терміну зберігання, про що податковою складено акт від 13.05.2010 №181. У день складання акту податкове повідомлення рішення від 08.04.2010 №0001151520/0 розміщено на дошці податкових оголошень. Доказів оскарження в апеляційному або судовому порядку податкового повідомлення рішення від 08.04.2010 №0001151520/0 відповідачем не надано;
- від 23.03.2010 №109/16/35672703 та винесено податкове повідомлення рішення від 28.04.2010 №0000881520/0, яким нараховано до сплати 340 грн. штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість. Зазначене податкове повідомлення - рішення було направлене відповідачу, проте повернуто поштою у звязку із спливом терміну зберігання, про що податковою складено акт від 01.06.2010 №199. У день складання акту податкове повідомлення рішення від 28.04.2010 №0000881520/0 розміщено на дошці податкових оголошень. Доказів оскарження в апеляційному або судовому порядку податкового повідомлення рішення від 28.04.2010 №0000881520/0 відповідачем не надано;
- від 08.04.2010 №130/16/35672703 та винесено податкове повідомлення рішення від 17.05.2010 №0001081520/0, яким нараховано до сплати 250 грн. податку на додану вартість, у томі числі 80 грн. основного платежу та 170 грн. штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість. Зазначене податкове повідомлення - рішення було направлене відповідачу, проте повернуто поштою у звязку із спливом терміну зберігання, про що податковою складено акт від 23.06.2010 №215. У день складання акту податкове повідомлення рішення від 17.05.2010 №0001081520/0 розміщено на дошці податкових оголошень. Доказів оскарження в апеляційному або судовому порядку податкового повідомлення рішення від 17.05.2010 №0001081520/0 відповідачем не надано;
- від 06.07.2010 №224/16/35672703 та винесено податкове повідомлення рішення від 13.08.2010 №0001791520/0, яким нараховано до сплати 170 грн. штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість. Зазначене податкове повідомлення - рішення було направлене відповідачу, проте повернуто поштою у звязку із спливом терміну зберігання, про що податковою складено акт від 20.09.2010 №331. У день складання акту податкове повідомлення рішення від 13.08.2010 №0001791520/0 розміщено на дошці податкових оголошень. Доказів оскарження в апеляційному або судовому порядку податкового повідомлення рішення від 13.08.2010 №0001791520/0 відповідачем не надано.
- від 06.07.2010 №225/16/35672703 та винесено податкове повідомлення рішення від 13.08.2010 №0000043200/0, яким нараховано до сплати 510 грн. штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість. Зазначене податкове повідомлення - рішення було направлене відповідачу, проте повернуто поштою у звязку із спливом терміну зберігання, про що податковою складено акт від 20.09.2010 №330. У день складання акту податкове повідомлення рішення від 13.08.2010 №0000043200/0 розміщено на дошці податкових оголошень. Доказів оскарження в апеляційному або судовому порядку податкового повідомлення рішення від 13.08.2010 №0000043200/0 відповідачем не надано.
Також, ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання порушення податкового законодавства, за результатами якої складено акт від 25.01.2010 №24/1510/35672703 та винесено податкове повідомлення рішення від 25.01.2010 №0000231530/0, яким нараховано до сплати 1 190 грн. фінансових санкцій з комунального податку. Зазначене податкове повідомлення - рішення було направлене відповідачу, проте повернуто поштою у звязку із спливом терміну зберігання, про що податковою складено акт від 07.04.2010 №83/15. У день складання акту податкове повідомлення рішення від 25.01.2010 №0000231530/0 розміщено на дошці податкових оголошень. Доказів оскарження в апеляційному або судовому порядку податкового повідомлення рішення від 25.01.2010 №0000231530/0 відповідачем не надано.
Згідно облікової картки платника податків, яка ведеться податкової та копія якої надана до матеріалів справи, податкова заборгованість ТОВ «Транс Авто Інтер» станом на день розгляду справи ( з урахуванням переплат) становить 145312 грн. 25 коп., у тому числі:
-з податку на додану вартість - 143657 грн. 56 коп.;
-з податку на прибуток 510 грн.;
-з комунального податку 1144 грн. 69 коп.
Матеріалами справи також встановлено, що позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме згідно ст.6 Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон України від 21.12.2000 №2181-ІІІ) відповідачу були направлені перша податкова вимога №1/94 від 23.04.2009 та друга податкова вимога №2/146 від 29.06.2010, які були повернуті поштою з причин відсутності підприємства за юридичною адресою, про що податковою складені акти від 29.05.2010 №66 та від 31.07.2010 №129 відповідно.
Також, заступником начальника ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя прийнято рішення №74/35672703/24/10 від 01.09.2009 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків у рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Згідно п.5.4 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
У даному випадку, податкові вимоги були направлені боржнику на підставі Закону №2181-III від 21.12.2000, яким регулювався порядок адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів) під час виникнення податкового боргу ТОВ «Транс Авто Інтер».
Підпунктом 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181-ІІІ встановлено, що податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.
Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Таким чином, з огляду на те, що наявність податкового боргу підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, суд вважає позовні вимоги податкового органу обґрунтованими, а адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Аналіз зазначених вище вимог законодавства, наявні матеріали справи свідчать про те, що Відповідачем в порушення вимог законодавства не сплачено суму податкового зобовязання у розмірі 145312 грн. 25 коп.
Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м.Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Авто Інтер» задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Авто Інтер» (69124, м.Запоріжжя, вул. Рубана, б. 15 кв. 56, ЄДРПОУ 35672703) на користь Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (р/р 31115009700008, Одержувач: Державний бюджет Хортицького району, код платежу 11021000, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) суму податкового боргу з податку на прибуток в розмірі 510 (пятсот десять) грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Авто Інтер» (69124, м.Запоріжжя, вул. Рубана, б. 15, кв. 56, ЄДРПОУ 35672703) на користь Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (р/р 31117029700008, отримувач: Державний бюджет Хортицького району, код платежу 14010100, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 143657 (сто сорок три тисячі шістсот пятдесят сім) грн. 56 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Авто Інтер» (69124, м.Запоріжжя, вул. Рубана, б. 15, кв. 56, ЄДРПОУ 35672703) на користь Місцевого бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (р/р 33219828700008, отримувач: Місцевий бюджет Хортицького району, код платежу 16010200, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) суму податкового боргу з комунального податку в розмірі 1144 (одна тисяча сто сорок чотири) грн. 69 коп.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяЮ.П.Бойченко