ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2012 року <Текст >Справа № 2а-0870/11859/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., розглянувши у місті Запоріжжі у письмовому провадженні адміністративну справу
за заявою Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя
до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення 5587 гр. 95 коп. штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Запоріжжя звернулась із адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів у сумі 5587 гр. 95 коп. В позовній заяві позивач зазначив, що внаслідок проведення податковою інспекцією перевірки, складено Акт перевірки від 29.05.2010 року, яким встановлено порушення ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». На підставі Акту перевірки прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10.06.2010 р. № 0001872304, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у сумі 5587 грн. 95 коп. Нараховані фінансові санкції відповідачем не сплачені, у зв'язку з чим, позивач просить стягнути їх з відповідача у судовому порядку.
Позивач у судове засідання не зявився, подав заяву про розгляд справи без участі представника позивача. На задоволенні позову наполягає.
Відповідач у судове засідання не зявився. Про час, місця розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
В звязку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч. 4 ст. 41 КАС України не здійснюється, справа розглядається у письмовому провадженні. «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
29.05.2010 р. Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя проведена перевірка за дотриманням субєктом господарювання Фізичною особою підприємця ОСОБА_1 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складено акт № 0190/08/28/23/НОМЕР_2 від 29.05.2010 р., яким встановлено порушення вимог п.п. 1, 2, 12, 13 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст. 15 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме проведення розрахункових операцій без застосування РРО, не видача особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції, сума готівки на місці проведення розрахунків не відповідає сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, відсутня книга обліку доходів та витрат, відсутня довідка про внесення місця реалізації до Єдиного державного реєстру.
Представник відповідача акт підписав без зауважень.
На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя винесено рішення від 10.06.2010 р. № 0001872304 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 5587 гр. 95 коп. за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і порушення норм регулювання обліку готівки, а саме не проведення розрахункових операцій через РРО, невідповідність суми готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО, порушення порядку ведення обліку товарів за місцем реалізації.
Рішення відповідачем у встановленому порядку не оскаржено.
Відповідно до п. 1, 2, 12, ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Стаття 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно до ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 22. У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідачем штрафні (фінансові) санкції добровільно не сплачені, заборгованість складає 5587 гр. 95 коп.
Згідно п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 вимоги про стягнення 5587 гр. 95 коп. штрафних (фінансових) санкцій, обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України; п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України; ст.ст. 3, 17, 21, 22, 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 69065) на користь Державного бюджету Ленінського району м. Запоріжжя (р/р 31119104700006, отримувач Державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, код платежу 21080900, банк отримувача ГУДКУ у Запорізькій області, ЄДРПОУ 34677103, МФО 813015) штрафні санкції у сумі 5587 гр. 95 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст. 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О.Нестеренко