ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2011 року 10:00 Справа № 2а-0870/10581/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., при секретарі Богомаз Г.А. за участю представників:
позивача: не прибув;
відповідача:не прибув;
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя
до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
11 листопада 2011 року Державна податкова інспекція у Заводському районі м.Запоріжжя (далі позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) в якій просить стягнути з відповідача податкову заборгованість перед бюджетом у розмірі 381 грн. 24 коп.
Ухвалою суду від 14.11.2011 відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 30.11.2011.
Розгляд справи відкладався до 14.12.2011 у звязку із неявкою сторін. Ухвалою суду від 14.12.2011 провадження у справі зупинено до 27.12.2011 за клопотанням позивача для надання додаткових доказів.
Ухвалою суду від 27.12.2011 провадження у справі поновлено.
Позивач у судове засідання не зявився, надав суду клопотання про розгляд справи без його участі та зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, письмові заперечення на позов не направив, про причини неявки суду не повідомив. На адресу суду повернулись ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі та повістки про виклик, які були направлені відповідачу на його юридичну адресу: 69067, м.Запоріжжя, вул.Тенісна, буд.43 з відміткою поштового відділення зв'язку: «за закінченням терміну зберігання».
Адреса відповідача підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців за №11575134 станом на 31.10.2011.
Відповідно до ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються, юридичним особам та фізичним особам підприємцям за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
За приписами ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З аналізу наведених норм КАС України, суд вважає, що ухвала про відкриття провадження та повістки про виклик вручені відповідачу належним чином.
Відповідно до положень статті 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Згідно з ч.1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) первісно зареєстрований виконавчим комітетом Запорізької міської ради як юридична особа - 08.12.2004 за юридичною адресою: 69009, АДРЕСА_1, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 31.10.2011 відповідач зареєстрований за адресою: 69067, м.Запоріжжя, вул.Тенісна, буд.43 та є платником податків і зборів, передбачених чинним законодавством.
14.12.2007 відповідачем подано до Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Запоріжжя заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 №727 на 2008 рік.
В п. 2 зазначеної заяви, як вид діяльності відповідачем вказано: інші роботи з завершення будівництва.
Ставка єдиного податку за зазначений вид діяльності складає 200 грн., яка повинна сплачуватися щомісячно не пізніше 20 числа наступного місяця.
Крім того, Фахівцями ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя були проведені перевірки відповідача з питань своєчасності сплати єдиного податку на підприємницьку діяльність фізичних осіб, про що складені наступні акти перевірок:
-№1744/1701/НОМЕР_1 від 23.07.2009 та винесено податкове повідомлення рішення від23.07.2009 №0006761701/0, яким нараховані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 240 грн.;
-№1407/1701/НОМЕР_1 від 09.10.2008 та винесено податкове повідомлення рішення від 09.10.2008 №1793611701/0, яким нараховані штрафні (фінансової) санкції у розмірі 20 грн.;
-1710/1701/НОМЕР_1 від 14.11.2008 та винесено податкове повідомлення рішення від 14.11.2008 №1797671701/0, яким нараховані штрафні (фінансової) санкції у розмірі 34 грн. 17 коп.
Податкові повідомлення рішення отримані відповідачем, про що свідчать його підписи на корінцях цих рішень та в апеляційному або судовому порядку не оскаржувалися.
Згідно розрахунку позивача та облікової картки відповідача заборгованість відповідача станом на 03.11.2011 по сплаті єдиного податку становить 381 грн. 24 коп.
Розглянувши матеріали справи та оцінивши представлені докази, суд вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного:
Відповідно до п.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 №727 із змінами та доповненнями ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Згідно із п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» 03.07.1998 №727 із змінами та доповненнями за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.
Відповідно наданих позивачем особової картки платника податку та довідки про заборгованість податковий борг відповідача по єдиному податку складає 381 грн. 24 коп., з яких 43 грн.94 коп. основний платіж, 294 грн.17 коп. штрафні санкції, 43 грн.13 коп. залишок несплаченої пені.
Вищезазначений борг виник виходячи з наступного розрахунку.
З 22.09.08 року відповідачу донараховано по 200,00 грн. відповідно до заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2008 рік
22.09.2008 р.- 200,00 грн.
20.10.2008 р.-200,00 грн.
20.11.2008 р.-200,00 грн.
На момент утворення заборгованості в обліковій картці платника податків обліковувалась переплата у розмірі 56,06 грн. 600,00 грн. (борг) - 56,06 грн. (переплата) = 543,94 грн. (борг)
20.10.2008 р. донараховано штрафних санкцій згідно акту перевірки, ППР №1793611701 від 09.10.2008 р. у розмірі 20,00 грн.
543,94 грн. (борг) + 20,00 грн. (ш/с) = 563,94 грн. (борг)
24.11.2008 р. донараховано штрафних санкцій згідно акту перевірки, ППР №1797671701 від 14.11.2008 р. у розмірі 34,17 грн.
563,94 грн. (борг) + 34,17 грн. (ш/с) = 598,11 грн. (борг)
27.05.2009 р. сплачено податкового боргу у розмірі 500,00 грн. та донараховано пені у розмірі 43,13 грн.
598,11 грн. (борг) - 500,00 грн. (сплата) + 43,13 грн. (пеня) = 141,24 грн. (борг)
03.08.2011 р. донараховано штрафних санкцій згідно акту перевірки, ППР №0006761701/0/1769 від 23.07.2009 р. у розмірі 240,00 грн. 141,24 грн. (борг) + 240,00 грн. (ш/с) = 381,24 грн. (борг)
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, далі Закон №2181-ІІІ) є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.5.4 Закону №2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, далі Закон №2181-ІІІ) є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону №2181-ІІІ, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Пункт 5.1 ст.5 Закону №2181-ІІІ зазначає, що податкове зобовязання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.1.11 ст.1 Закону 2181-ІІІ, податкова декларація, розрахунок документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обовязкового платежу).
Тобто, до заяви відповідача Про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 14.12.2007 застосовуються положення Закону №2181-ІІІ.
Даний висновок підтверджується змістом цієї заяви, в якій зокрема зазначено про перехід на спрощену систему оподаткування, а також про те що підприємцю відомі положення Порядку видачі свідоцтва про сплату єдиного податку СПД фізичною особою, граничний щомісячний термін сплати єдиного податку та сума єдиного податку.
Таким чином, сума сплати єдиного податку є узгодженою відповідачем з 14.12.2007р. дати звернення до податкового органу з заявою про застосування спрощеної системи оподаткування обліку та звітності.
Згідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який був чинним на час виникнення податкового боргу, у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» «в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Податкове зобовязання визначене відповідачем самостійно, відповідно до заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, є узгодженим.
Доказів оскарження податкових повідомлень рішень вимог відповідачем не надано, отже вони також є узгодженими.
Згідно п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Матеріалами справи також встановлено, що з метою погашення боргу ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя відповідачу направлені перша податкова вимога від 26.09.2008 №1/1187 та друга податкова вимога від 30.10.2008 №2/1359, які були отримані відповідачем.
У даному випадку, податкова вимога були направлені боржнику на підставі Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000 (далі - Закону №2181-ІІІ), яким регулювався порядок адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів) під час виникнення податкового боргу відповідача.
В подальшому податкові вимоги на адресу Відповідача не направлялись, оскільки Податковий кодекс України не передбачає повторне направлення податкових вимог.
Доказів погашення податкового боргу відповідач не надав.
Пунктом 59.5 ст.59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли у платника податків якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового зобов'язання збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення податкової вимоги).
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п.20.1.28 п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Запоріжжя до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету Заводського району м.Запоріжжя (р/р 34129999700004, отримувач: Державний бюджет Заводського району м.Запоріжжя, код платежу 99999999, код ЄДРПОУ 34677136, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) суму податкового боргу по єдиному податку у розмірі 381 (триста вісімдесят одна) грн. 24 коп.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя(підпис)Ю.П.Бойченко